Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Tėvų auklėjimo stilių įtaka vaiko socialiniams raidos sutrikimams formuotis

Tėvų auklėjimo stilių įtaka vaiko socialiniams raidos sutrikimams formuotis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Auklėjimo sąvokos aiškinimas. Vaikų auklėjimas šeimoje. Tikslas ir uždaviniai. Įgimto elgesio programų hipotezė. Auklėjimo stiliai ir jų įtaka vaiko socialiniams raidos sutrikimams formuotis. Išvados.

Ištrauka

Nei vienas, būdami tėvais, neketiname padaryti savo vaiko gyvenimą nelaimingu.Tačiau,
nepaisant gerų ketinimų, priekaištaujame, priekabiaujame ir kartais net žeminame savo
vaiką.Vėl pastebime, kad sakome dalykus, kurių negalvojame, tonu, kurio nemėgstame.
Visi tėvai nori, kad jų vaikai būtų saugūs ir laimingi. Niekas sąmoningai nesistengia padaryti savo vaiką baikštų, drovų, netaktišką, nepakenčiamą.Tačiau augdami daugelis vaikų įgyja nepageidaujamų bruožų, ima jaustis nesaugūs ir neišmoksta gerbti savęs nė kitų.Norime, kad vaikai būtų mandagūs, o jie yra šiurkštūs, norime, kad jie būtų tvarkingi, o jie netvarkingi, norime, kad pasitikėtų savimi, o jie jaučiasi nesaugūs, norime, kad jie būtų laimingi, bet jie tokie nėra.(Haim G.Ginott,1999).
Netinkamas auklėjimas daro neigiamą poveikį vaikui socialine prasme.Formuojasi socialinės raidos sutrikimai.
Jungtinių Tautų vystymo programoje (1990) pranešime apie žmogaus socialinę raidą akcentuojama kad "žmogaus socialinė raida- tai procesas, kuris plečia žmonių pasirinkimo galimybes".Bet kuriame išsivystymo lygyje žmogus privalo turėti galimybę pasirinkti tris svarbiausius dalykus: ilgai ir sveikai gyventi, įgyti žinių bei apsirūpinti ištekliais, kurie reikalingi normaliam gyvenimo lygiui pasiekti.Tačiau programoje nurodoma, kad" socialinė žmogaus raida tais dalykais neapsiriboja.Papildomos pasirinkimo galimybės, labai vertinamos daugelio žmonių, apima galimybę kurti ir gaminti, gyventi, gerbiant save bei turint žmogaus teisių garantijas".
Socializacija- procesas, siekiant formuoti iš kūdikio individualybę, paklūstančią tam tikroms kultūros tradicijoms ir socialinėms normoms.(Kvieskienė G.,2003).
Pirminis institutas vaiko socializacijoje yra šeima.Ji privalo būti komanda.Auklėjant vaikus nėra vienintelio teisingo kelio, nes ir vaikai, ir tėvai- be galo skirtingi.
Vis daugiau vaikų susiduria su sunkumais namuose, o jų tėvai su neišsprendžiamomis auklėjimo problemomis.Nebemokame ištverti nesėkmių, klaidų, blogos savijautos, nuomonių skirtumą suvokiame kaip visas ribas peržengiantį mūsų asmenybės puolimą.(Hurrelmann K.2001).


4
Kokią įtaką vaiko socializacijai daro vienoks, ar kitoks auklėjimas nagrinėjama netik užsienio mokslininkų, tokių kaip P.Ferrucci (1999), K.Hurrelmann (2001), G.Unverzagt (2001), H.G.Ginott (1999), bet ir Lietuvos psichologų pedagogų.Išskirčiau A.Liepuonį, G. Navaitį, Z.Bajoriūną (1997), M.Barkauskaitę, G.Kvieskienę (2003), R.Žukauskienę (2001),J.Litvinienę (2002) ir kt.
Šio darbo tikslas-išnagrinėti tėvų auklėjimo stilius, jų įtaką vaiko asmenybės formavimęsi. Uždaviniai:
۰ teoriškai, remiantis moksline literatūra, apibūdinti vaikų auklėjimą šeimoje;
۰ išanalizuoti auklėjimo stilių ypatumus;
۰ atskleisti neigiamo auklėjimo pasekmes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-19
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.99 KB
Autoriusmantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdoc. L. Radzevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu auklejimo stiliu itaka vaiko socialiniams raidos sutrikimams formuotis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc. L. Radzevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą