Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Laisvalaikio organizavimo projektas

Laisvalaikio organizavimo projektas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Laisvalaikis - opi pedagoginė problema. Projekto idėja. Projekto vykdymo trukmė. Projekto vieta. Projekto organizatoriai. Projekto dalyviai. Projekto įgyvendinimo etapai. Detali užsiėmimų programa. Finansavimas. Rėmėjai. Numatomi rezultatai.

Ištrauka

Laisvalaikis-tai veikla laisvu laiku, ir ją žmogus pasirenka pagal savo interesus.
Kaip ir kiekvieną vertybę, taip ir laisvalaikį reikia branginti, taupiai ir prasmingai naudoti. Pagal tai, kaip praleidžiamas laisvalaikis, galima spręsti apie žmogaus dorovingumą.
Laisvalaikis tai didžiulė vertybė, kad vieni žmonės skundžiasi laiko stoka, o kiti kankinasi neturėdami ką veikti. Mokiniai savo laisvalaikį panaudoja pozityviems ir negatyviems planams įgyvendinti. Pastarieji reiškiasi įvairių nusikalstamumų, kurių kasmet daugėja pavidalu.
Ką daryti? Šią problemą padėtų išspręsti tėvų, kiekvieno suaugusio žmogaus, mokytojo susimąstymas: "Kas aš esu? Ką aš galiu? Ką aš privalau? Kuo aš tikiu? ". Vadinasi, mokykloje reikalinga ir tokia veikla, kuri padėtų mokiniams atskleisti asmens prigimtyje glūdinčias dorovingąsias jėgas, verstų susimąstyti apie tai, kiek daug gero, šviesaus, džiaugsmingo galėtų gauti patys ir suteikti kitiems produktyviai panaudodami savo laisvalaikį.
"Pirmiausia reikia pasiekti, kad auklėtiniui būtų neįmanomas toks laiko praleidimas, kai rankos lieka be darbo, galva be minties, nes kaip tik tokiomis akimirkomis genda galva, širdis ir dorovė". Negalima palikti vieno moksleivio su apsisprendimo problema – ką veikti laisvu laiku. Klasės auklėtojui derėtų pakalbėti su mokiniais apie racionalaus laiko panaudojimą, protingą veiklos pasirinkimo asmeninę ir visuomeninę reikšmę.
Laisvalaikis gali būti organizuotas ir neorganizuotas. Organizuotas laisvalaikis siaurąja prasme – tai klasės auklėtojo tvarkoma popamokinė veikla. Tai noras įpratinti vaikus naudingai sau ir visuomenei leisti savo nuo tiesioginių pareigų atliekamą laiką. Stengiamasi, kad auklėtiniai naudingai praleistų laisvalaikį. Teigiamai vertinamas toks laisvalaikis, kai auklėtinis gilinasi į kurias nors mokslo, technikos, meno srities dalykus. Toks domėjimasis yra pagrindas interesui atsirasti, prielaida, atkakliai ir sistemingai dirbti, ugdyti valią, ieškoti gyvenimo tikslo, kovoti su tinginyste ir neveiklumu. Tinkamai leidžiamas laisvalaikis ir tada, kai sportuojama, keliaujama, lankomi teatrai, dalyvaujama meno saviveikloje, skaitomos knygos ir kt. Šiandien svarbiausias klasės vadovo uždavinys – sudominti auklėtinį kuria nors užklasinės veiklos sritimi, pažadinti norą dirbti, kurti... Ruošdamiesi įvairiems renginiams, mokiniai panaudoja išmonę, atskleidžia savo kūrybines galias ir kitas savybes.
Dažnokai girdime – "mokiniai nieko nenori" – ir susimąstome tada: mokiniai nieko nenori, ar mes , mokytojai, nenorime, nemokame ir nesugebame įdomiai i r kūrybingai organizuoti nepamokinę auklėtinių veiklą.
A. Lichanov’as rašo: "patas blogiausias dalykas, kas gali būti šiame pasaulyje, - auklėtojas, nepripažįstantis, nematantis, nenorintis matyti savo klaidų". Cituotos autoriaus mintys verčia susimąstyti, gal ir mums tinka tokie kaltinimai.
Mokykla, kuri į jaunimo pasilinksminimus bei pramogas žiūri neigiamai, pasidaro jaunimo dvasinio gyvenimo troškinimo įstaiga, jaunimas ja nepasitenkina ir pradeda ieškoti pasitenkinimo už mokyklos sienų. Tai didžiausia mokytojų ir mokinių santykių nenuoširdumo, o kartu negatyvios klasės dvasios formavimo priežastis. Ir atvirkščiai, racionalus jaunimo gyvenimo patenkinimas mokyklos ribose ir mokytojo priežiūroje sudaro pagrindą mokytojų ir mokinių santykių nuoširdumui, kuris yra būtinas pozityvios klasės dvasios sąlyga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis29.21 KB
Autoriussime
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laisvalaikio organizavimo projektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2014-12-05 IP: 188.69.214.138
    zagorskiene.angele sako

    geras darbas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą