Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaiko adaptavimasis pradžios mokykloje

Vaiko adaptavimasis pradžios mokykloje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Šeima - asmenybės brendimo varančioji jėga. Laimė - geri, dori ir sveiki vaikai. Pareiga kaip motinystės ir tėvystės esmė. Moteris motina ir vaikų ugdymas. Pagarbos motinai ugdymas. Sunkiausias tėvų menas - būti vaiko draugu. Tėvų meilė - vaiko dvasingumo versmė. Šeimos mikroklimato įtaka vaikų ugdymuisi. Tėvų auklėjimo stiliaus įtaka vaikų dvasiniam ugdymui. Gerumas - psichinės ir emocinės sveikatos laidas. Mokyklos ir šeimos bendradarbiavimo formos.

Ištrauka

Šeima-svarbiausia tautos ląstelė,kurioje dedami doros pamatai,formuojama pasaulėžiūra,charakteris.Čia vaikas mokomas suprasti save,aplinkinių pasaulį.šeimoje jis įgyja žinių apie žmogų, gamtą, visuomenės gyvenimą.Stebėdamas artimųjų žmonių elgesį,praktinę veiklą,klausydamas tėvų ir artimųjų kalbų,dalyvaudamas šeimos gyvenime,vaikas perima tėvų patirtį,išmintį,gyvenimo vertybes,pradeda kurti savo gyvenimo istoriją.šeimoje vaikas mokosi pažinti save,savo kūną,jo poreikius ir veiklos principus,jausmus,bendrauti su žmonėmis,dirbti,įveikti rimtas ir sudėtingas kliūtis.
Šiame gyvenime svarbus vaidmuo tenka motinai ir tėvui.jie vaiko gyvenime yra žmonės,kurie kantriai moko žengti pirmuosius žingsnius,tarti pirmuosius žodžius,suprasti aplinkinių pasaulį,jame vykstančius reiškinius,save ir kitą žmogų.Tėvams tenka daug vaidmenų:visada mylinčio,artimo žmogaus ir pavyzdžio;dažnai-rūpestingo globėjo,patarėjo ir ugdytojo;kartais-mokytojo,padedančio suprasti bendražmogiškąsias gyvenimo vertybes,jo prasmę ir esmę,augti,bręsti,mokytis,kurti ir gyventi.Tėvų ir vaiko bendravimas paprastai grindžiamas atpildo nereikalaujančia meile, siekimu ateities laimės ir prasmingo gyvenimo,širdies taurumu ir pagarba.Todėl vaikystė yra nuostabiausia nepakartojama.Ji prabėga kaip trumpa akimirka,bet palieka ryškius pėdsakus žmogaus gyvenime.
Šeima-doros terpė,kurioje vaikai gauna tai,ką sunku suteikti vaikų ugdymo įstaigoje.Čia jis mylimas,gerbiamas,čia didžiuojamasi menkiausiu jo pasiekimu,jis globojamas.Kartu reikalaujama būti jautriam,reikšti meilę,pasitikėjimą,pagarbą kitiems:tėvams,broliukams,seserims,seneliams,rūpintis jais.Todėl ugdymas šeimoje-tai ne vien vaiko priežiūra ir globa,bet ir bendražmogiškųjų vertybių diegimas.
Tikri tėvai auklėja savo vaikus remdamiesi bendražmogiškomis vertybėmis,orientuodamiesi į žmonijos kultūrą.jie padeda vaikui bendrauti su jį supančiais žmonėmis,realizuoti savo norus.vaikas siekia tenkinti pažintinius interesus,veikti,būti aktyvus.Vaiko ir tėvų bendravimas yra unikalus.Tėvai subtiliai jaučia vaiko poreikius,galias,siekimus ir norus,todėl jie tampa vaiko ugdymo šerdimi,asmenybės brendimo varančiąja jėga.Jei vaikas šeimoje jaučiasi saugus,mylimas,tenkina savo pažintinius interesus,jis būna aktyvus ir veiklus.Tenkindamas savo norus ir troškimus,jis mokomas atsižvelgti ir į kitų šeimos narių reikmes ir interesus.Tai įgyjama per gyvenimiškąją patirtį,kai tėvai moko, pratina,patys parodo,kaip reikia elgtis.Tačiau kaskart vis didesnis dėmesys skiriamas paties vaiko pasirinkimui,jo saviraiškai ir saviugdai.
Vaikų auginimas ir priežiūra reikalauja ne tik didelių fizinių pastangų,bet ir dvasinės kultūros,išminties,žinių,atsakomybės.


Tėvai gražūs savo vaikais.Jie suteikia vaikams stiprybės,jėgos,išminties,pakylėja į dvasingumo aukštumas.Vieni vaikai stato namus,kiti augina sodus,treti rašo poemas ir simfonijas.Ir visų jų darbuose-dalelė tėvų-kūrėjų.Garbė tiems tėvams,kurie gyvena ir dirba vaikų labui,ateičiai.Senovės lietuvių šeimoje tėvai savo darbštumu,pareigingumu,dvasingumu,asmeniniu pavyzdžiu mokė vaikus branginti garbę,sveikatą,gyvenimą grįsti sąžine ir darbu,suvokti gyvenimo prasmę.Jie dirbo tiek,kiek reikėjo šeimai,vaikams,Lietuvai.Tėvai būdavo labai laimingi,jei jų vaikai užaugdavo geri,darbštūs,dori ir sveiki.
Darbštaus ir gero žmogaus ugdymas Lietuvoje turi senas tradicijas.šios tradicijos būdavo perduodamos iš kartos į kartą.Didžiausią pasisiekimą turėjo darbštūs žmonės:nagingas stalius,geras kalvis,rūpestingas ūkininkas.
Nieko nėra gražesnio už darbštų ir gerą žmogų.Nieko tėvams nėra brangesnio už mylinčia ir jautrią vaiko širdį.Tėvai žėri laime ir sunkiai slepiamu džiaugsmu,kai kalbama apie gerą jų sūnų arba dukrą.juk jie savo prakaitu ir kasdieniu triūsu grindė kelią savo vaikams.
Tėvai laimingi,kai vaikai pakyla aukščiau už tėvus,gyvenime įkūnija jų lūkesčius ir svajones.Kiekviena motina ar tėvas tikisi,kad jo vaikai užaugs dorais žmonėmis.Ne vienas svajoja,kad jo užaugę vaikai būtų įžymūs žmonės.Bei argi nejaudina paprasti ,geri, jautrūs žmonės,spinduliuojantys šiluma,į kuriuos žiūrėdami ir su kuriais bendraudami mes tampame truputi geresni,nuo kurių darbų gražėja mūsų kraštas.Sūnaus ar dukros garbė,laimė,dorovė yra visų tėvų pareiga.Tėvų meilės ir šilumos neturi trūkti nei vienam vaikui.Ji pakilėja žmogų prasmingam gyvenimui,dideliems darbams.Nors kiekviena šeima yra savotiška ir skirtinga,kiekviena motina ar tėvas yra asmenybė,bet visų bendra svajonė-išauklėti gerus ir dorus vaikus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.15 KB
AutoriusBrigita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaVilniaus r. Rudaminos "Ryto" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko adaptavimasis pradzios mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus r. Rudaminos "Ryto" gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą