Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Klaus Hurrelmann ir Gerlinde Unverzagt knygos "Kaip išugdyti stiprius vaikus" auklėjimo metodų pristatymas

Klaus Hurrelmann ir Gerlinde Unverzagt knygos "Kaip išugdyti stiprius vaikus" auklėjimo metodų pristatymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Smurtaujantys ir agresyvūs vaikai. Kodėl vaikai griebiasi smurto? Kaip elgsis krizę patiriantis vaikas? Kaip apsaugoti vaikus nuo narkotikų? Kaip auklėti savo vaikus? Pernelyg griežti tėvai. Pernelyg nuolaidūs tėvai. Per dideli reikalavimai. Tai svarbu. Pakaks, ir meilė turi ribas. Vaidai ir stresai šeimoje. Vaikai mokosi vieni iš kitų. Ir televizija auklėja. Ar mokykloje tėvam yra ką veikti? Kas padės pervargusiems tėvams?

Ištrauka

Skaitydamos šią knygą mes stengėmės rasti agresyvaus vaikų ir paauglių elgesio priežastis, suprasti tai, kas verčia juos taip elgtis, iš ko tai kyla. Taip pat stengėmės surasti metodus, kuriais turėtų remtis vaikus auklėjantys suaugusieji, kad išugdytų stiprius, savimi pasitikinčius vaikus. Kad jie gebėtų taikiai spręsti savo problemas ir iškilusius konfliktus tarp bendraamžių ir šeimoje.
Auklėjant vaikus nėra vienintelio teisingo kelio, todėl bet koks bandymas pateikti patentuotą receptą iš anksto pasmerktas žlugti. Ir vaikai ir tėvai – be galo skirtingi.
Tėvai nori užauginti stiprius, savimi pasitikinčius vaikus. Savo vertės suvokimas, sveikas tikėjimas savo galimybėmis padeda pasiekti laimėjimų ir reikalui esant ištverti nesėkmes. Pažinti save ir tikėti savo jėgomis bei galimybėmis – geriausia apsauga nuo tykančių pavojų ir pagundų, su kuriais vaikas susiduria vos iškėlęs iš namų kokią. Nepakanka tik papasakoti apie anapus sienų laukiančius sunkumus. Vieną dieną vaikai turės patys, be tėvų pagalbos, su jais susidoroti. Vaikai neišvengiamai susidurs su konfliktais – mokykloje, darbe, bendraudami su draugais, mylimaisiais.
Pasitikėjimas savimi ir gebėjimas spręsti konfliktus – du svarbiausi dalykai sveikos asmenybės vystymesi. Jų išmokstama šeimoje ir bendraujant su draugais. Tėvai gali savo vaikams duoti viską, ko reikia jų vystymuisi. Labiausiai vaikui reikia: širdies šilumos, pakankamai laisvės ir aiškių taisyklių kaip elgtis. Iš to išaugs ir visa kita.
Tėvai linkę savo vaikams šalinti iš kelio visas kliūtis. Tėvų klaidos suteikia vaikams gerą progą mobilizuoti savąsias jėgas. Gyvendami kartu su vaikais tėvai kartais netyčia, dėl patyrimo stokos ar nežinojimo, apvilia savo vaikus ir apsunkina jiems gyvenimą. Taip būna ir dėl to nereikia krimstis. Vaikai taps stipresni ir labiau pasitikės savimi, jei pasimokys iš tėvų klaidų, išmoks patys įveikti sunkumus.

Kad vaikai sugebėtų pasimokyti iš savo patirtų sunkumų, jiems būtina suaugusiųjų meilė, tikrumas, jų asmenybės pripažinimas – toji apsauginė siena, kuri teikia saugumo jausmą, padeda susivokti ir patikėti savo jėgomis. Vaikai nori būti nepriklausomi. Tai gerai jei jų tėvai sugeba įsivaizduoti, kad jų vaikai jau suaugo, atsiskyrė nuo jų, kad reikia pripažinti jų troškimą būti savarankiškais. Mažiems vaikams reikia šilto, jaukaus lizdo. Paaugusiems reikia sparnų.

Suaugusiems kelia pasibaisėjimą, kai šešiamečiai vaikai šantažuoja vienas kitą, kai aštuonmečiai kankina bendraamžius, kai pirmokėliai brutaliai ir be atodairos muša bendraklasius. Su siaubu skaitome laikraščius apie vaikus kurie skleidžia aplink save baimę, erzina ir pašiepia mokytojus, kartais išsitraukia prieš juos peilį ir sužeidžia, kurie ne tik muša savo bendraamžius, bet ir juos užmuša, jei jiems kas atsitiktinai nesutrukdo.
Tėvams kelia rūpestį agresyvus vaikų elgesys. Darželių auklėtojos ir pradinių klasių mokytojos pasakoja, jog vis daugiau vaikų mėgina konfliktus spręsti jėga. Net į mažiausią žaidimo draugų pašaipėlę vaikai grubiai reaguoja, išvadina vienas kitą avigalviais, dar žaisdami smėlio dėžėje ima švaistytis kumščiais. Menkiausia smulkmena gali sukelti aklą įniršį. Vis dažniau vaikai terorizuoja vien kitus. Silpnesnius įbaugina, verčia atlikti įvairius žeminančius veiksmus, grasina, jog išmes iš grupės. Dažnai stipresnieji net nesuvokia, kaip jaučiasi jų skriaudžiamieji, atsisako apie tai kalbėti, jie abejingi ir šalti; arba pareiškia, jog nesvarbu, kad kitas kenčia. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-12
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.64 KB
Autoriuswega
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaus Hurrelmann ir Gerlinde Unverzagt knygos Kaip isugdyti stiprius vaikus auklejimo metodu pristatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą