Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Drausmė M. Montessori mokykloje

Drausmė M. Montessori mokykloje

  
 
 
123456789
Aprašymas

M.Montessori "vaikų namų" apibūdinimas. M.Montessori esminio pedagogikos principo - saviauklos - aptarimas. "Gyvos" drausmės samprata, natūralaus jos ugdymo metodas, požiūris į paklusnumą ir valią.

Ištrauka

Pirmiausia norėčiau paaiškinti, kas yra M. Montessori "Vaikų namai". Pirmieji "Vaikų namai" buvo įkurti 1907 m. Romoje neturtingų darbininkų kvartale. Tai buvo M. Montessori atsakas į pasiūlymą imtis organizuoti vaikų mokyklas namie. Didelis namas, kuriame gyvena daug darbininkų šeimų, turi savo mokyklą, išlaikomą buto mokesčiais. Mokytoja gyvena tame pačiame name ir savo kilnumu bei kultūringumu yra pavyzdys kitiems gyventojams. "Vaikų namai" yra skiriami išimtinai mažučiams, nesulaukusiems mokyklos amžiaus vaikams. Motinos savo namuose gali ramiai palikti vaikučius visą darbo dieną saugioje vietoje, kur jie ne tik pasyviai prižiūrimi, bet ir lavinami. "Vaikų namuose" yra pasiekiama mokyklos ir šeimos harmonija auklėjant vaikus. Motinos kas savaitę tariasi su mokytoja, gauna iš jos naudingų patarimų dėl sveikatos ir auklėjimo. Jos gali bet kada užeiti pasižiūrėti. M. Montessori teigia, kad jos "Vaikų namai" turi dvejopą reikšmę: socialinę – tai namų socializavimas (namie yra mokykla), ir pedagoginę – tai M. Montessori metodų taikymas vaikams auklėti, kuriais pasiekiama gerų rezultatų.
Norėčiau pateikti keletą šių gerų rezultatų pavyzdžių: dar ikimokyklinio amžiaus vaikai, besimokantys M. Montessori mokykloje, skaityti ir rašyti išmoksta daug lengviau ir geriau negu tradicinėje mokykloje, be ilgo ir bukinančio krūvos sąsiuvinių prirašymo; "Vaikų namuose" lankytojus nustebina vaikų drausmingumas, kurio neįstengia pasiekti tradicinė mokykla; negana to, vaikai M. Montessori mokykloje yra linksmi ir ramūs, laisvi ir patenkinti. M. Montessori teigia: "jei auklėjimas "Vaikų namuose" yra pasiekęs tokį tobulumo laipsnį, tai loginė išvada turėtų būti tokia: reikia keisti visą pradedamųjų mokyklų tvarką" [2,199]. Ji manė, jog pirmieji pradedamųjų mokyklų skyriai turėtų visiškai išnykti, o juos atstotų montesoriškas vaikų auklėjimas. Po to jie pradėtų eiti į mokyklą, kuri būtų pagrįsta laisve ir savaimingais vaikų pasireiškimais. Ir iš tiesų šiandien jau daugelyje šalių veikia vienaip ar kitaip pritaikytos Montessori mokyklos (D. C. Ficher teigia, kad "beveik nėra šalies", kur jų nebūtų), kurios yra ne kas kitas kaip modifikuoti itališki "vaikų namai". Ir Vilniuje veikia viena pradinė M. Montessori mokykla.

Dabar norėčiau trumpai pakalbėti apie M. Montessori sistemos esmę. Kertinis šios sistemos akmuo yra pripažinimas, kad jokios žmogiškos būtybės negali kas nors auklėti. Kiekvienas turi auklėtis pats. Saviaukla yra bet kokio auklėjimo pradžia ir pabaiga ir mokykla neturėtų trukdyti laisvų, natūralių vaiko pasireiškimų. Tik taip įmanoma išauklėti kaip galima tobulesnes asmenybes, o ne varžybų nugalėtojus ir pinigų kalėjus. Tik taip įmanoma pažinti tikrąją idealią vaiko prigimtį ir padėti jai skleistis, skatinant natūralų vaiko vystymąsi. Šiuos teiginius iliustruoja citata: "Duok vaikui laisvę! Nieko nenurodinėk iš anksto, pasitrauk kiek tolėliau. Duok vaikui mokymo priemones, tinkančias jo augantiems organams ir sugebėjimams stiprinti ir vystyti. Visada būk pasiruošęs padėti ir nurodyti, kai tas būtina, bet niekada nedaryk, ką jis pats gali padaryti. Tada jo tikroji prigimtis išsiskleis saugiai ir nekliudomai, kaip išsiskleidžia tikroji ąžuolo prigimtis iš sėklos, jei ji pasodinta į tinkamą dirvą ir jai nestinga oro, saulės bei drėgmės" [1, 12]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-03
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis12.11 KB
AutoriusDonata Petružytė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2001 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Valatkienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Drausme M. Montessori mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Valatkienė
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą