Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Lietuvos vaikų elgsenos įpročiai 1990 – 2004 metais

Lietuvos vaikų elgsenos įpročiai 1990 – 2004 metais

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vaikų agresija. Svaigalai, protestai ir gamtos įstatymai. Gyvenimo raidos požiūris. Išvados.

Ištrauka

Kūdikis ateina į pasaulį visai bejėgis. Jis negalėtų užaugti be suaugusių globos. Tėvai ir visuomenė siekia, kad vaikai augtų sveiki, pajėgtų fiziškai ir dvasiškai spręsti jų amžių atitinkančius uždavinius, sugebėtų suprasti žmonių tartusavio santykius ir mokėtų juos tinkamai vertinti. Jaunosios kartos rengimas gyvenimui priklauso nuo įvairių sąlygų, kurių viena bene svrbiausiųjų yra vaiko ugdymas šeimoje ir mokykloje.
Tos pačios šeimos ir tos pačios mokyklos vaikai panašiai ugdomi, bet kuo toliau, tuo labiau skiriasi ir elgesiu, ir protavimu. Tą puikiai pastebi tėvai ir mokytojai. Dažnam kyla klausimas, kaip tie skirtumai atsiranda, kas lemia vaiko individualių psichikos ypatumų raidą.
Tai kas lemia vaikų elgseną? Kokie yra vaikų elgsenos įpatumai? Į šiuos klausimus bandysiu atsakyti šiame referate.


Pyktis priklauso prie augimo. Agresyvumas vaikystėje yra normalus reiškinys. Jeigu vaikui kas nors nepavyksta, jis reaguoja nepasitenkinimu. Jis yra piktas, nusivylęs ir išlieja savo apmaudą ant daiktų ar netgi kitų vaikų. Kaip vaikas reaguoja, priklauso nuo temperamento. Vieni verkia, kiti tuojau pat užsimoja. Kartais pasitaiko, kad vaikai stumdosi, mušasi ar gnaibosi be jokios matomos priežasties. Tačiau maži vaikai gali tapti agresyvūs ir iš nuobodulio. Jie negali numatyti pykčio išsiliejimo pasekmių. Jeigu tėvai į tokius išsiliejimus per daug dėmesio kreipia, padidėja kartojimosi galimybė. Jeigu vaikas savo agresyvumu pritraukia daug dėmesio, sunku bus jam įrodyti, kodėl jis to nebeturi daryti. Dažniausiai agresyvumas vaikui yra pagrindinis įrankis pritraukti kuo daugiau dėmesio. Dažnai būna tam labia paprastų priežasčių, todėl reikėtų išsiaiškinti ar jūsų vaikui neprasidėjo kritinė fazė dėl atitinkamų gyvenimo situacijų, pvz.:
1. kas nors atsitiko, kas pakeitė šeimos gyvenimą: naujo šeimos nario gimimas, kraustymasis, senelių mirtis, skyrybos.
2. galbūt jūsų šeimoje dabar vyksta kokia krizė, galbūt viskas vyksta per daug stresuotai ir vaikui trūksta jūsų dėmesio.
3. galbūt prasidėjo jūsų vaikui naujas gyvenimo etapas, kai turi priprasti prie darželio, naujų vaikų.
Mažam vaikui reikia motiniškos globos, jautrumo, šilumos, atjautos. Kai šeimoje tarp vaikų ir tėvų mažai emocinių kontaktų, vaikai, ko gero, augs agresyvūs. Vaikai žaisdami atlieka pačius įvairiausius judesius, dažnai nesuprasdami jų ryšio ir reikšmės. Todėl jei vienerių metų vaikas suduos motinai per veidą, dviejų metų jau smogs žaislu vienmečiui, atėmusiam iš jo žaislą, o šiektiek vyresnis įnirtingai ginčysis, tai tokių poelgių dar nereikia laikyti agresyviais, nes vaikai šitaip tik ginasi ar nesileidžia skriaudžiamas.


Agresyvumą žadina šeimos, vartojančios žiaurias fizines bausmes. Mušantis tėvas ar motina patys tampa agresyvumo simboliais. Dažniausiai jų vaikai į jėgą bando atsakyti jėga: spardosi, kandžiojasi, grasina ir pan. Nepajėgdami įveikti stipresnių, tokie vaikai skriaudžia silpnesnius, laužo medelius, naikina visuomeninį turtą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis24.34 KB
Autoriussalomėja
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasistentė N. Damošiutė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos vaiku elgsenos iprociai 1990 2004 metais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • asistentė N. Damošiutė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą