Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pedagogo korekcinis vaidmuo

Pedagogo korekcinis vaidmuo

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Emociniai arba elgesio sutrikimai. Priežastys. Mokymo technikos. Dominuojantys arba neprisitaikantys vaikai. Vaikai, kuriems taikomas specialusis ugdymas. Modifikuota programa. Adaptuota programa. Specialios mokyklos programa. Išvados.

Ištrauka

Žodis korekcija yra kilęs iš lotynų kalbos correctio – taisymas, gerinimas. Kalbant apie vaiką, turima galvoje psichinio arba fizinio vystymosi trūkumų taisymas.
Šiandieninėje visuomenėje, labai greitais tempais besikeičiant gyvenimui didelė atsakomybė tenka pedagogui, kuris savo veiksmais gali įtakoti asmenybę, gali keisti ją teigiama kryptimi.
Šio laikmečio daugelio šeimų tarpusavio santykiai yra šaltoki, grubūs, neatsakingi, amoralūs. Vaikas, atėjęs iš tokios šeimos į ugdymo įstaigą, pasižymi elgesio ir emocijų sutrikimais, būna agresyvus, piktas arba mėgsta išsiskirti iš kitų tarpo. Todėl tiek dalykų pedagogams, tiek klasių vadovams, tiek socialiniams darbuotojams tenka didelė atsakomybė dirbti su tokiais vaikais ir keisti juos.
Dar siandienos visuomenėje daugėja vaikų su psichine negalia, nes girtuokliaujama, gyvenama amoraliai, vaikai gimsta protiškai atsilikę. Tokiems vaikams taikoma bene viena iš jauniausių mokslo sričių Lietuvoje – specialioji ir socialinė pedagogika.
Savo darbe aš pabandysiu apžvelgti pedagogo korekcinę veiklą vaikams, turintiems emocijų ir elgesio sutrikimų, mėgstantiems dominuoti ir prisitaikantiems bei specialaus ugdymo.

Tikslas:
2. Susipažinti su vaikų turinčių emocinių elgesio sutrikimų, mėgstančių dominuoti bei specialių poreikių vaikų psichologiniais ypatumais.
3. Išanalizuoti, kaip pedagogas savo veikla gali įtakoti šiuos vaikus.

Vaikai ir jaunuoliai, turintys emocinių arba elgesio sutrikimų, paprasatai sunkiai susiranda draugų. Ryškiausia jų problema – nesugebėjimas užmegzti artimų ir pasitenkinimą teikiančių emocinių santykių su kitais žmonėmis. Kai kurie emocinių arba elgesio sutrikimų turintys vaikai yra atsiriboję nuo kitų vaikų. Kiti vaikai ar suaugusieji stengiasi užmegzti su jais ryšį, tačiau į jų pastangas dažniausiai žvelgiama su baime arba abejingai.
Tačiau daug emocinių arba elgesio sutrikimų turinčių vaikų yra izoliuoti nuo kitų ne todėl, kad jie vengia draugiškų santykių, bet todėl, kad jie reaguoja priešiškai ir agresyviai. Jie neretai įžeidinėja, žaloja ir griauna, yra neprognozuojami neatsakingi, mėgstantys komanduoti ir kivirčytis, irzlūs, pavydūs ir įžūlūs – su tokiais vaikais tikrai nemalonu bendrauti. Natūralu, kad kiti vaikai ir suaugusieji stegiasi bendrauti su jais tik tuomet, kai privalo tai daryti. Kodėl kyla šios problemos?
PRIEŽASTYS
Emocijų arba elgesio sutrikimų priežastys aiškinamos keturiais pagrindiniais veiksniais:
1) biologiniais sutrikimais bei ligomis;
2) pataloginiais santykiais šeimoje;
3) netinkamu patyrimu mokykloje;
4) neigiama kultūrine įtaka.

Biologiniai veiksniai
Elgesiui ir emocijoms įtakos gali turėti genetiniai, neurologiniai ar biocheminiai veiksniai. Tikrai žinoma, kad esama ryšio tarp kūno ir elgesio, tad atrodytų tikslinga ieškoti biologinio priežastinio veiksnio, sąlygojančio kai kuriuos emocinius arba elgesio sutrikimus. Visi vaikai gimsta turėdami biologiškai sąlygotą elgesio stilių arba temperamentą. Temperamentas – įgimtas žmogaus elgesio stilius, kurį lemia bendras aktyvumo lygis, artimumo siekimas, prisitaikymas, reakcijų intensyvumas, jautrumas, nuotaika, išsiblaškymas arba atkaklumas. Jis įgimtas, tačiau tėvams auklėjant jis gali būti modifikuojamas.
Šeimos veiksniai
Psichikos sveikatos specialistai kaltę del elgesio sunkumų dažnai linkę suversti visų pirma

vaikų ir tėvų tarpusavio santykiams, kadangi visiškai aišku, jog "branduolinė" šeima (kurią sudaro tėvas, motina ir vaikas) turi lemiamos įtakos ankstyvajai raidai. Kai kurie psichoanalizės šalininkai mano, jog beveik visas sunkias vaikų problemas lemia neigiama motinos ir vaiko sąveika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-08
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis13.72 KB
AutoriusZavinta
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGrigaitytė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pedagogo korekcinis vaidmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Grigaitytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą