Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Konfliktų mokykloje priežastys ir jų sprendimo būdai

Konfliktų mokykloje priežastys ir jų sprendimo būdai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Konfliktų mokykloje priežastys. Pagrindinės konfliktų priežastys. Konfliktuojančios žmonių grupės. Konfliktų sprendimo būdai. Nekonstruktyvūs sprendimo būdai. Konstruktyvūs sprendimo būdai. Konfliktų prevencija. Išvados.

Ištrauka

Konfliktas – priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius, nemalonius išgyvenimus. Tai yra kasdieninio mūsų gyvenimo dalis. Kiekvienam žmogui tenka pakliūti į sudėtingas bendravimo situacijas, įsivelti į konfliktus, kartais visai to nenorint.
Konfliktai vyksta ir tarp pačių laimingiausių, geriausiai sutariančių žmonių. Tai natūralus ir neišvengiamas reiškinys. Svarbu tą suprasti, nes kilus konfliktui galime be reikalo ir tuščiai graužtis. Svajoti apie gyvenimą be konfliktų yra tas pats, kas svajoti apie amžinai gerą orą – be lietaus, audrų ir vėjų. Niekas tiksliai negalėtų suskaičiuoti, kiek konfliktų įvyksta per dieną, keliuose jų tenka sudalyvauti pačiam
Pats žodis "konfliktas" asocijuojasi su kažkuo neigiamu: barniu, pykčiu, baime, įtampa, išsiskyrimu, nusivylimu, ašaromis, muštynėmis ir dar daugeliu dalykų, susijusių su prasta savijauta, nepalankia situacija ir nepageidaujamomis pasekmėmis. Tik nedaugelis žodį "konfliktas" sieja su emocinės įtampos sumažėjimu, santykių pagerėjimu, situacijos išsiaiškinimu, problemos sprendimu. Nemalonūs prisiminimai, skaudi patirtis dažnai trukdo įžvelgti teigiamus konflikto aspektus ir suvokti savo galimybes, rodyti iniciatyvą, stengtis pagerinti situaciją.
Kadangi konfliktai vyksta kasdien, įvairiose bendravimo situacijose, reiktų mokėti juos tinkamai spręsti, žinoti kaip juos valdyti. Daugybė konfliktų tarp įvairių subjektų kyla darbe, poliklinikose, parduotuvėse, mokyklose ir t. t. Mokykla yra ta įstaiga, kurioje gali kilti daug įvairių konfliktų dėl joje besimokančių ir dirbančių žmonių amžiaus ypatumų bei skirtumų. Konfliktai gali kilti tarp mokinių, tarp mokinių ir mokytojų, tarp mokytojų ir tėvų, tarp mokytojų, tarp administracijos ir ūkinio personalo. Bet visiems būtų maloniau gyventi, jei žmonės mažiau konfliktuotų, būtų humaniškesni, pakantesni vienas kitam. Tinkami konfliktų sprendimo būdai mokykloje pagerina atmosferą, padeda ugdymo procese ugdant visapusišką asmenybę.
Šiame referate plačiau apžvelgsime:
• konfliktų, kylančių mokykloje, atsiradimo priežastis;
• jų sprendimo būdus;
• konfliktų prevenciją.

Gyvenimas be konfliktų neįmanomas. Jų iškyla kasdien, įvairiose bendravimo situacijose. Neišimtis, žinoma, ir mokykla. Čia, palyginti nedidelėje erdvėje, susitinka ir bendrauja daug žmonių. Taigi, nesutarimų išvengti neįmanoma. Ištiktųjų konfliktų vengti, su jais kovoti nereikia. Konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o idealiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-30
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.3 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu mokykloje priezastys ir ju sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą