Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Dž. Loko ir Ž.Ž. Ruso idėjos

Dž. Loko ir Ž.Ž. Ruso idėjos

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Džonas Lokas. Žanas Žakas Ruso. Pedagoginės idėjos. Išvados.

Ištrauka

Džonas Lokas gimė 1632 metais revoliucijoje dalyvavusio provincijos advokato šeimoje. Gavęs vidurinį scolastinį išsilavinimą senovinėje Vensminsterio mokykloje, Lokas vėliau įstojo į Oksfordo universitetą, kur žavėjosi tokių įžymių mokslininkų, kaip Dekartas, Bekonas, Niutonas, darbais, domėjosi gamtos mokslais, studijavo mediciną. Baigęs universitetą, Lokas buvo paliktas jame dėstyti graikų kalba ir literatūrą. Jis atidžiai sekė šalyje vykusią revoliucinę kovą, nesimpatizavo tiems, kurie iškildavo iš liaudies. Nors Lokas studijavo mediciną, bet diplomuotu gydytoju netapo; vis dėlto jis gavo licenziją ir dirbo šeimos gydytoju bei anūko auklėtoju Šeftesberio grafo rūmuose. Pastarasis jam parūpindavo ir vieną kitą politinį postą, tiesa, neaukštą, bet to užteko, kad Lokas būtų įtrauktas į ano meto politikos sūkurius. Šeftesberis pasisakė prieš karalių, ėjo su buržuazija. Tada jis, o kartu su juo ir Lokas, pateko į nemalonę ir buvo priverstas emigruoti į Olandiją. Po 1688m. metų Lokas grįžta į Angliją ir to meto buržuazinėje visuomenėje užima garbingą vietą. Mirė 1704 metais.
Ž.Ž. Ruso gimė Ženevoje Šveicarijoje. Jo tėvas - laikrodininkas ir šokių mokytojas. Motina Ruso gimus, netrukus mirė. Vaiku rūpinosi motinos giminės ir tėvas. Nuo vaikystės jis buvo linkęs į klajoklišką gyvenimo būdą: išvaikščiojo Pietų Prancūziją, buvo Italijoje, keitė tikėjimą, kol galų gale 1754 m. tapo kalvinistu. 1742 m. išvyko į Paryžių, norėdamas Prancūzų akademijoje perskaityti pranešimą ir parodyti, kaip nauju būdu (skaičiais) galima užrašyti melodiją. Ž. Ž. Ruso veikla daugiašakė: jis domisi muzika, filosofija, literatūra, pagarsėja kaip kompozitorius; Jis - pirmosios prancūzų komiškos operos "Kaimo burtininkas" autorius. Ši opera tuo metu turėjo milžinišką pasisekimą ir suformavo naują kryptį operos mene. Ž. Ž. Ruso parašė daug teorinių straipsnių apie muziką, o 1764 m. išleido "Mu¬zikos žodyną". Paryžiuje pragyvenimui užsidirbdavo perrašinėdamas natas ir duodamas muzikos pamokas. Čia jis susipažino su jaunais filosofais bei mokslininkais - d'Alamberu, Kondijaku, D. Didro. 1749 m. Didžono akademija paskelbė konkursą kurio tema : ,, Ar mokslų ir menų pažanga prisidėjo prie papročių pagerinimo, ar juos pablogino?". Didro patariamas Ruso ėmėsi rašyti darbą šia tema. Savo kūrinyje Ruso ryžtingai pasisakė prieš socialinę nelygybę, prieš aristokratus ir dykinėtojus, prieš feodalinės visuomenės kultūrą ir mokslą. Už šį darbą Ruso gavo Didžono akademijos premiją.
Vienas iš pirmųjų filosofijoje, sociologijoje ir pedagogikoje, didaktikoje naujai į žmogų, į jo prigimtį pažvelgė Džonas Lokas. Savo pagrindiniame veikale "Žmogaus proto apybraiža" (1690m.) jis akcentavo, jog, prieš pradedant ką nors tyrinėti, žmogus privalo visuotinai patikrinti savo protą, savo pažinimo pagrindus bei ribas. Vadinasi, ypač svarbu taikyti pažinimo metodą. Lokas pažinimo procese taikė indukcinį – empirinį metodą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-07
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.07 KB
Autoriuslau
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDautaras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dz. Loko ir Z.Z. Ruso idejos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • Dautaras
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą