Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vadovavimas pamokoje klasėje

Vadovavimas pamokoje klasėje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Klasės auklėtojo darbas yra mažai suprantamas ir dviprasmis. Klasės auklėtojo – profesionalo paskirtis. Klasės auklėtojui geriausiai sekasi konstruktyvi veikla. Profesionalus pedagogas. Pedagoginiai reikalavimai mokinių darbui. Klasės auklėtojo veiklos turinys.

Ištrauka

Klasė – tai pagal tam tikras mokykloje priimtas taisykles sydaryta sąlygiškai pastovi mokinių grupė bendram ugdymo tiklsui siekti. Klasės auklėtojas paprastai yra vienas iš klasėje dėstančių mokytojų, mokyklos vadovybės sprendimu paskirtas klasėje organizuoti auklėjamajį darbą ir klasės bendruomenėje įgyvendinti auklėjimo tikslus.Klasės auklėtojo auklėjimo tikslas įgyvendinti Lietuvos švietimo sistemoje suformuluotos ugdymo programos auklėjimo tiklsus. Vadovas- asmuo, pagal pareigas atsakingas už pavaldinių veiklą, kuria siekiam socialiai reikšmingų tikslų: nors vadovo pedagoginė funkcija akivaizdi, vyrauja administracinė paskirtis. Klasės auklėtojo auklėjimo priemonės viskas, kas panaudota siekiant auklėjimo tiklsų(pamokymas, pokalbis, draudimas,skatinimas,baudimas, aktyvumo skatinimas, konformizomo arba rigidiškumo(keliančio norą priešintis,atmesti bet kokias idėjas.
Šiandien klasės auklėtojo darbas yra mažai suprantamas ir dviprasmis. Daugelyje mokyklose klasės auklėtojai kalba: "Pildysime dienynus, tvarkysime pažymių knygeles, vesime tėvų susirinkimus ir daugiau jūs nieko iš mūsų nereikalaukite". Ypač problemiškas klasės auklėtojo veiklos reglamentas. Švietimo dokumentuose klasės auklėtojo veikla nepakankamai apibrėžta ir reikalavimai klasės auklėtojui neaiškūs. anksčiau į klasės auklėtojo darbo funkcijas įeidavo apie 250 įvairiausių darbo formų. Dabar apie tai niekas nekalba, viskas užmiršta. Ir kalbėti apie tai tiesiog nepadoru. Kaip suderinti nesuderinamus dalykus? Mokytojas dalykininkas turėdamas didelį pamokų krūvį negali normaliai bendrauti su savo auklėjamąja klase. Pradinėse klasėse auklėtojo veikla daugeliu atveju yra integruota į ugdymo procesą, mokytojas kiekvieną dieną gali su klase bendrauti. Vidurinių ir vyresniųjų klasių mokytojo darbas pirmiausia orientuotas į savo dalyko pamokas ir "normalų" jų pravedimą. Todėl dažnai vietoje geografijos sprendžiame su mokiniais buitines problemas arba prašomės į kito mokytojo pamoką, trukdydami jam dirbti ir palikdami be priežiūros savo klasę, kuriai yra dabar tavo pamoka. Nesutampa pamokų pabaiga auklėjamojoje klasėje ir mokytojo pamokos. Nei vienas pavaduotojas negalės sudaryti tokį tvarkaraštį, kad sutaptų pas mokytojo dalykininko ir auklėjamosios klasės pamokų pabaiga. Kokia profesinė "klasės auklėtojo" pareigybinė paskirtis? Dabar klasės auklėtojas yra aptarnaujantis personalas mokiniui. Jį siunčia, apkrauna, kviečia, bara, jam priskiriamos pagrindinės administratorius raštvedybininko funkcijos, jis turi kontroliuoti lankomumą, pažangumą, paklusnumą, mokymąsi ir t.t. Nėra apibrėžtos klasės auklėtojų , o ypač profilinių klasių kuratorių, darbo funkcijos. Kurios iš jų yra deleguojamos ir reglamentuojamos valstybės lygmenyje, kokios miesto ar rajono švietimo skyriaus lygmenyje, o kokios mokyklos lygmenyje. Pagal kokius kriterijus tas funkcijas galima atskirti? Sunkiai apibrėžiama klasės auklėtojo atsakomybė įvairiais atvejais. Dažnai problematiškas bendravimas su moksleivio šeima. Klasės auklėtojas turi informacinę funkciją, t.y. privalo informuoti moksleivio tėvus apie ugdytinių pasiekimus, nesėkmes ir t.t. Tačiau nelaimingų atsitikimų metu klasės auklėtojui gali būti priskiriama visa atsakomybė. Čia neaiškios klasės auklėtojo atsakomybės ribos ir yra reikalingas tikslesnis teisinis reglamentavimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-06
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.48 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas pamokoje klaseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą