Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeimos funkcijos (3)

Šeimos funkcijos (3)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kas yra šeima, funkcija? Šeimos funkcijos. Žmonių giminės tęsimas. Vaikų socializacija ir auklėjimas. Ūkinė - ekonominė šeimos funkcija. Rekreacinė funkcija. Bendravimo (komunikacinė) funkcija. Lytinių poreikių tenkinimas (seksualinė – erotinė funkcija). Tautos etoso tęstinumas. Emocinė funkcija. Elgesio reguliuojančioji funkcija. Šeimos funkcionalumas ir disfunkcionalumas. Išvados.

Ištrauka

Šeimos funkcija – tai šeimos gyvensena, tiesiogiai susijusi su tam tikrų šeimos narių poreikių tenkinimu. Taigi šeimos funkcija galime apibrėžti kaip šeimos paskirtį, kuri siejasi su šeimos narių poreikių tenkinimu ir vaidmenų atlikimu. Kadangi šeimos funkcija siejasi su joje gyvenančių asmenų poreikių tenkinimu, pačių funkcijų gali būti išskirta tiek, kiek poreikių rūšių. Šeimos funkcijų išskyrimas tiesiogiai priklauso nuo to, kokius įžvelgiame šeimos poreikius, nes iš esmės šeimos funkcijos rodo šeimos narių poreikių patenkinimo sferas. Kadangi evoliucijos vyksmo metu kinta šeimos poreikiai, atitinkamai laikui bėgant kinta ir jos funkcijos. Pvz.: ankstesniais laikais, kai jauni žmonės ne visada galėjo pasirinkti sau vyro (žmonos), nes už juos tai padarydavo tėvai, mažai kas tikėjosi iš santuokos partnerio dvasinio artumo, supratimo, emocinės paramos. Mūsų visuomenėje, kai santuoka kuriama laisva valia, šeimoje visų pirma siekiama tenkinti pačius esmingiausius poreikius: meilės, fizinio ir psichologinio saugumo, savęs vertinimo, saviraiškos. Todėl itin reikšmingomis tampa dvasinio bendravimo, emocinės ir kitos panašios funkcijos.
Vieni mokslininkai linkę sureikšminti kai kuriuos poreikius ir nurodo daugiau šeimos funkcijų, kiti sugrupavę poreikius išskiria mažiau šeimos funkcijų, bet pastarosios labiau apibendrintos. Atsižvelgdamas į mokslininkų, t.y. L. Jovaišos, Z. Bajoriūno, K. Miškinio ir H. Ševandrin savo referate pateiksiu aktualiausias ir mano nuomone svarbiausias dabartinėje visuomenėje šeimos funkcijas.
Šio referato tikslas yra išsiaiškinti, kokios yra šeimos funkcijos, t.y. paskirtis, vaidmuo, veikla.

Remiantis Jovaiša šeima - mažiausias visuomenės regeneracijos kolektyvas, kurį sieja ekonominės ir dvasinės veiklos bendrumas. Jos kaip socialinės institucijos pagrindiniai uždaviniai yra šie: 1) saugoti ir puoselėti šeimos narių ištikimybę ir darną; 2)sudaryti palankias vaikų vystymosi ir brendimo sąlygas; 3) stiprinti šeimos ūkį ir racionaliai tvarkyti jos ekonomiką; 4) rūpintis vaikų bendruoju ir profesiniu išsilavinimu, padėti mokyklai mokyti ir auklėti vaikus; 5) ugdyti vaikų pažiūras, dorovinį elgesį ir parengti juos gyvenimui ir darbui visuomenėje.
Funkcija (lot. function – atlikimas, vykdymas) – 1) pedagoginio proceso praktinis vaidmuo, turintis įtakos apskritai visuomenei arba individui; 2) tam tikrų pedagoginių reiškinių ir procesų esama priklausomybė, ryšys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-14
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.4 KB
Autoriussylecool
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSeliokienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos funkcijos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Seliokienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą