Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Medžiai - mano draugai

Medžiai - mano draugai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Medžių orkestras. Žymių žmonių mintys. Medžių brolijoje. Iš medžių istorijos. Medžių terapija. Grožinės literatūros kūrinėliai. Medžių energija. Senolių pastebėjimai. Posakiai, posmai apie medžius. Miškas, medžiai patarlėse ir priežodžiuose. Greitakalbės. Mįslės apie medžius. Lietuvių liaudies dainos apie medžius. Žaidimai "Surask savo medelį – namelį". "Aš papasakosiu, o tu surask". "Atspėk medžio pavadinimą pagal sėklas ar vaisius". "Tamsią naktį miške". "Medis"(meditacinis). "Kelionė". "Lapeliai prie savo medelių". Didaktinis ž. "Atnešk tokius pat lapus". "Kaštonus į pintinę". "Surask tokios spalvos lapą". "Ar pažįsti medžius?". "Lapų loterija". "Visi į namus". "Eiguliai". "Vėjas ir lapai". "Miškas dega".

Ištrauka

Ošia pušynai , šniokščia šilai be atvangos ir nuovargio . Kai įsisiūbuoja giria , kaip jūra taško šakom , žiedais ir skujom .Nieko negaili . Kiekvienas miškas kitaip (ošia) gaudžia .
Čia visokių stygų rasi : plonų kaip smuiko – pušelių balsų , drebančiu ir vienodų - drebulių žlegančių , kaip žvangučiai – beržų tonų , tyliai šnekučiuojančiu klevų. Kai stoja kartu , sakytume visas miško orkestras užgrojo.
G.Isokas

Žymių žmonių mintys


Sodinkim medžius! Tegu auga žaliuoja ir džiugina širdį kartoms ateities...
Ana Brigaderė

Medį reikia mylėti , tik tada jis pasodintas prigis, gražiai augs ir papuoš tavo žemės kampelį. Medis jaučia žmogaus rankų šilumą.
J.Danisevičius

Neužtenka medį pasodinti reikia jo neužminti. Prieš akis-jo priežiūra, puoselėjimas . Saulė , lietus ir vėjai augalą šildys , praus ir gaivins , bet visada jam bus reikalingas ir globojančio žmogaus ranka.
A.Kazitėnas

Gyvenkime su medžiais galiūnais ąžuolais ir apdainuotoms liepom , amžinai žaliom pušim ir eglėm... Įsiklausykime , ką mums šnara kiekvienas medis : "Žmogau , aš tavo antrininkas". "Taip , tu mano antrininkas,-atsakome,- todėl ir skubu žaliasai tave pasodinti . Aš būsiu gyvas tavyje. Išliksiu atminty medžiu"!
E.Danilevičius

Gamta nesupranta juoko , ji visada tikra , visada rimta , visada griežta. Ji visada teisi. Apsirinka ir klysta tik žmonės.
J.V.Gėtė

Gamta yra mūsų namai. O kaip įdomu pakeliauti po mūsų miškus , pasigrožėti medžiais , pievomis , gėlėmis , žvėreliais , paukščiais , vabzdžiais .
Nuo senovės laikų mūsų krašto miškuose nuolat žaliavo spygliuočiai – pušys , eglės , kadagys , o lapuočių buvo apie dešimt rūšių . Tarp jų visų kilniausi – ąžuolai , uosiai , klevai , liepos , visų rūšių populiariausi – beržai , drebulės , alksniai , gluosniai , ievos , putinai , šermukšniai .
Tuos medžius mums išsaugojo kūrėja gamta iki šių dienų . Kur dabar natūralioje aplinkoje daugiau rasi tokių tobulų ir kartu unikalių tvarinių kaip medžiai ? Vienas nuo kito jie skiriasi kamienu ir šakomis , lapais ir žiedais , augimo , grožybe ir medienos patvarumu . Medžiai su mumis , medžiai mumyse – taip nuo neatmenamų laikų .
Medžiai intensyviai naikina anglies dvideginį , atiduodami atmosferai deguonį . Kur ošia medis , ten mažesnis triukšmas , mažiau dulkių , kenksmingų dujų . , bakterijų .
Medžiai formuoja pasaulėjautą , charakterį . Jie išplėšia žmogų iš pilkos kasdienybės , apgaubia jį didžia ramybe ir palaima . Kiekvienas medis turi savo nebylią šneką , kurios poskyrį tonai susilieja į pakartojamą žalią ošimą .
Kokio amžiaus bebūtume , kuo beužsiimtume ir kur begyventumėte , mes nuolat esame gamtos prieglobstyje lydimi medžių nuo gimimo iki paskutiniųjų gyvenimo valandų . Šie nebylūs žmogaus likimo , būties liudininkai šiandien jau prabyla visai planetai girdimi šauksmu : neužmirškite mūsų , tausokite , išsaugokite mus , mes – jūsų gyvybė , ateitis .
Kadais barzdoti senovės karvedžiai , sprausdami į žeme giles , o šiandien net darželinukai , rankelėmis įtvirtinantys pačių pasodintus metūgius , ne tik palieka pėdsaką , gražindami savo aplinką žalumą , visa tai pirmiausia gėrio sėklos į žmogaus dvasios , vidinės kultūros aruodą . Jos neturi likti bevaisės , nes pastangos skirtos mūsų , mūsų planetos gyvasčiai ir ateičiai . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.99 KB
AutoriusGintas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas10
Failo pavadinimasMicrosoft Word Medziai mano draugai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2016-10-25 IP: 193.219.167.5
  nikas sako

  Užsimokėjau, gavau žinutę, kad darbas sėkmingai man pasiųstas, bet aš jo negavau. Čia pokštai? Noras dvigubai užsidirbti? Gal klaida? Kad komentarą parašyčiau, žinutę gavau.Taigi, nežinau ką galėčiau apie darbą parašyti, nes jo neatsiuntė.

 • 2012-03-23 IP: 80.240.9.173
  zita0315 sako

  nuosirdus aciu, labai padejo pasiruosti projektui.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Referatai
 • 18 puslapių 
 • 10 Klasė/kursas
 • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą