Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų ugdymas Anglijos šeimoje

Vaikų ugdymas Anglijos šeimoje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Britų šeima. "Spartietiško" gyvenimo apraiškos anglų atžalų ugdyme. Religijos, vyro ir moters, kultūros reikšmė britų gyvenime. Britai, ypač škotai, didžiuojasi savo istorija, gerbia papročius. Išvados.

Ištrauka

Mano darbo tema - "Vaikų ugdymas Anglijos šeimoje". Kiekvienos šalies žmonių gyvenimas turi savitumų. Turi jų ir šeima. Vienose šeimose į vaikų ugdymą, tarpusavio santykius, daugelį buities dalykų žiūrima vienaip, kitose - kitaip. Vienose šeimose jaunimo gyvenimo, šeimos tradicijos vienokios, kitose - kitokios. Daug yra panašumų į mūsų šalies tradicijas, bet daug kas ir skiriasi. Susipažinimas su kitų šalių jaunimo gyvenimu, šeimų savitumais, be abejo, praplės kiekvieno jauno žmogaus, tėvo, pedagogo akiratį, privers pasvarstyti, ką pozityvaus galima pritaikyti sau, savo šeimai. Aš rašysiu būtent apie vaikų ugdymą Anglijos šeimoje. Iš tiesų šioje šalyje yra savitas vaikų auklėjimas jau nuo pat pirmų dienų. Štai, pavyzdžiui, britai mano, kad vaikystė yra reiškinys, kurį neišvengiamai būtina kaip nors įveikti. Dėl to turtingesnėse šeimose vaikų priežiūra užsiima samdytos auklės bei guvernantės, bet ne patys tėvai. Dažnai šeimose vaikai iki dešimties metų amžiaus išsiunčiami į internatines mokyklas, kurios tinkamai ugdo asmenybę ir išmoko vaiką savarankiškumo. Taigi vaikas jau nuo mažumės mokomas "spartietiško" gyvenimo ypatumų. Tad savame darbe aš stengsiuosi kuo išsamiau pateikti vaikų ugdymo Anglijos šeimoje ypatumus.


Britai labai myli savo namus. Namų židinys ir su juo susijęs laisvalaikis jų gyvenime itin reikšmingi. Peržengęs namų slenkstį, anglas visiškai išsivaduoja iš kasdieninių rūpesčių ir išvengia spaudimo iš šalies. Jam namai - tikra pasaulio šerdis. Britas jų laikosi iki amžiaus pabaigos. Čia jis gali elgtis kaip nori, keistų keisčiausiai, laikydamasis vienintelės sąlygos -jo ekscentriški išsišokimai neturi trukdyti kaimynams. Sava pastogė yra anglų šeimos svajonė, tikslas, dėl kurio jie pasirengę atsisakyti daug ko, aukotis bet kam. (Bajoriūnas Z., 1997)
Pirmą kartą patekęs į Jungtinę Karalystę (Jungtinę Karalystę sudaro Anglija, Šiaurės Airija, Škotija ir Velsas; oficialus pavadinimas - Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė), žmogus pastebi nepriekaištingai išauklėtus vaikus. Britų manymu, nesaikinga tėvų meilė ir švelnumas žaloja vaiko charakterį. Jų tradicija - su vaikais elgtis santūriai, net šaltai. Tai verčia vaikus tvardyti savo jausmus. Net vežimėlį su kūdikiu įprasta statyti taip, kad mama negirdėtų verksmo ir jos neimtų pagunda prieiti prie vaiko, jį nuraminti. Vaikai pratinami būti labai savarankiški. Net užrašai vaikų žaidimo aikštelėse įspėja: "Suaugusiesiems įeiti draudžiama". Čia vaikai laipioja, ropščiasi, šokinėja. Jeigu susimuša, pargriūva, pareina su gumbu, abu tėveliai mano, kad tai gera pamoka ateičiai. ropojantį per balą vaiką auklė tiesiog nekreipia dėmesio, jo nebara ir nemuša. Tačiau tai nereiškia, kad vaikams viskas leidžiama. Priešingai, tėvai drausmina vaikus nuo labai ankstyvo amžiaus. Drausminimo paskirtis aiški -negailestingai slopinti tam tikrus įgymius ir polinkius. Vaiko, sumaniusio kankinti katę ar šunį, nuskriausti jaunesnį ar padaryti žalą svetimam turtui, laukia griežta, net žiauri bausmė. Tačiau neperžengiantys draudimų ribų vaikai smulkmeniškai neglobojami ir nesikišamą iš šalies, o tai moko juos savarankiškumo, ugdo atsakomybę už savo poelgius. (Miškinis K., 2003) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.4 KB
Autoriusalgirduxx
Viso autoriaus darbų21 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasSeliokienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ugdymas Anglijos seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Seliokienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą