Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Tėvų ir paauglių bendravimo ypatumai

Tėvų ir paauglių bendravimo ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Tėvų ir paauglių bendravimo samprata bei ypatumai. Problemos su kuriais dažniausiai susiduria paaugliai ir tėvai. Vadovavimas paauglio elgesiui ir vadovavimo pozityvi išraiška jo bendravimui. Tiriamoji dalis. Išvados.

Ištrauka

Amžiaus tarpsnis – tai žmogaus gyvenimo atkarpa, vertinama laiko požiūriu. Ji žymi skirtingus ir dažnai prieštaringus žmogaus gyvenimo laikotarpius.
Paauglystė – tai yra gyvenimo tarpsnis tarp vaikystės ir suaugusiaus amžiaus. Šis amžiaus tarpsnis dažnai vadinamas sunkių, pereinamuojų, problemiškų, konfliktiškų, audrų ir stresų laikotarpių. [Aldona Vaičiulienė."Paauglio psichologija".Vilnius 2004]
Kiekviena ryta tėvai sutinka vis kitą žmogų, nei tas, kuriam vakar sakė "labanaktis". Taip sakome apie paauglius, kurių kūnas, pasaulėjauta ir nuotaika keičiasi taip greitai, kaip kad būdavo vaikystėje.
Kad taptų visaverčių suaugusiuojų, paaugliui nepakanka biologiškai ir lytiškai subręsti jis turi išmokti efektyviai naudotis savo intelektiniais gebėjimais, atrasti asmenybės tapatūmą, profesiškai apsispręsti, tapti psichologiškai nepriklausomi nuo tėvų, išplėtoti produktyvius santykius su bendraamžiais, suformuoti savo vertybių sistema.
O viena iš svarbiausių vertybių gyvenime yra sėkmingas bendravimas.
Bendravimas – tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Bendravimo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, jo sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančia aplinką.
Ypač yra svarbus santykiai su tėvais. Šis klausimas sukelia nemažai mokslininkų diskusijų.
Darbo tikslas: išanalizuoti tėvų ir paauglių bendravimo ypatumus.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti pedagoginė, psichologinė literatūra apie tėvų ir paauglių bendravimo ypatumus
2. Ištirti kokia vieta paauglių gyvenime užima tėvai.
3. Poliarinio tyrimo metodu išaiškinti kokios tėvų savybės yra priimtinos paaugliams
Darbo metodai:
1. Literatūros studijavimas.
2. Anketos
3. Poliarinis tyrimas
4. Duomenų analizė
Darbo objektas: tėvai ir paaugliai
Hipotezė – tėvų ir paauglių santykiai yra geri, jeigu grindžiami pasaitikėjimų ir supratingumų.

Kai kurie asmenybės raidos uždaviniai yra vienkartinia: išmokti vaikščioti, kalbėti, pasirinkti profesiją. Kiti uždaviniai sprendžiami visą gyvenimą, pavyzdžiui nuolat tobuliname sugebėjimą bendrauti su savo bendraamžiais su tėvais.
Paaugliai labai dažnai galvoja apie save, apie norus, planus, tačiau nevisada pasitiki savo pasirinkimu. Nevisada supranta ir tai, ko iš jų nori bendraamžiai ir ko iš jų tikisi tėvai. Iš tikruju jie yra tokioje stadijoje pagal Eriksona, kai sąmonėje vyksta pakankamai sunkus darbas pasirenkant socialinius vaidmenys. Šiuo laikotrpių tėvai turi atlikti, savo, pagrindinį vaidmenį.
"Šeimos vaidmens reikšmė, paaugliu gyvenime neabėjotinai svarbi, sunku būtų rasti bent vieną psichologinį ar socialinį paauglio elgesio aspektą, kuiam nedarytų įtakos šeima, tėvai. Tačiau keičiasi tos įtakos pobūdis. Ją lemia daugelis veiksnių, pavyzdžiui tėvų, išsilavinimas, šeimos materialinė padėtis ir socialinis statusas, tėvų profesinė sekmė, jų tarpusavio santykiai, šeimos narių laisvalaikio turiningumas, jo įtaka asmenybės tobulėjimui." [Ala Petrulytė. "Jaunesniojo paauglio raida". Presvika, 2003]
Ypač svarbu tėvų ir paauglių santykių emocinis tonas. Tėvus ir vaikus gali sieti labai įvairus santykiai – nuo itin šiltų, dėmesingumu ir meile, įvairiomis skatinimo formomis pagrįstų iki šaltų, šiurkščių, bausmėmis grindžiamų santykių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-28
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis79.02 KB
AutoriusGITANA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVanda Lukaševič
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu ir paaugliu bendravimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vanda Lukaševič
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą