Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Suaugusiųjų įtaka vaiko asmenybės formavimuisi

Suaugusiųjų įtaka vaiko asmenybės formavimuisi

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Suaugusiųjų įtaka vaiko asmenybės formavimuisi. Asmenybės sąvoka. Šeimos ir aplinkos įtaka vaiko asmenybės vystymuisi. Pirmųjų gyvenimo metų krizė. Trečiųjų gyvenimo metų krizė. Ikimokyklinės įstaigos darbuotojų įtaka vaiko asmenybės vystymuisi. Šeimos bei ikimokyklinės įstaigos darbuotojų įtakos vaiko asmenybės formavimuisi tyrimas. Tyrimo tikslas, uždaviniai, metodika. Tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

"Psichologijos mokslas dar labai jaunas, o jo tyrinėjimo objektas – asmenybė -sudėtingiausias reiškinys mus supančiame pasaulyje. Pasaulinėje psichologijoje vyrauja požiūrių įvairovė. Nuo požiūrio į asmenybės prigimtį ir jos raidą priklauso ir jos ugdymo būdų pasirinkimas.
Vieni svarbiausių psichologijos klausimų:
-kokia asmenybės prigimtis?
-kas daugiau nulemia asmenybės vystymąsi - paveldimumas ar ugdymas?
-kokie svarbiausi amžiaus tarpsniai asmenybės tapsme?
-kokie brandžios asmenybės bruožai?
Psichoanalizės atstovai pabrėžia asmenybės prigimties ir nesąmoningosios motyvacijos svarbą, išskiria ankstyviąją vaikystę - lemiantį amžiaus tarpsnį asmenybės tapsme. Klasikinės bihevioristinės ( angl. Behavior-elgsena) psichologijos atstovai akcentuoja aplinkos veiksnių ir stimulų svarbą, pripažįsta, kad ikimokyklinis ir jaunesnysis mokyklinis amžius - tinkamiausias laikotarpis mokymuisi ir išmokimui.
Humanistinė psichologija yra tarsi priešprieša psichoanalizei ir biheviorizmui. Ji atmeta sampratą, kad žmogus tik instinktų vergas ar ugdymo produktas. Asmenybė suvokiama kaip unikali dvasinga sistema, gebanti save realizuoti ir kurti.
Šiuolaikiniai tyrimai parodė genetinio kodo svarbą ( genai nulemia 70proc. asmenybės formavimosi ), tačiau asmenybės vystymasis daugeliu atžvilgiu priklauso nuo aplinkos, ypač nuo šeimos, kuri sudaro pačią reikšmingiausią aplinkos dalį." (04. 76psl.)
Monrealio universiteto medicinos fakulteto psichiatrijos katedros profesorius Yves Lamontagne teigia :
"Fiziškai ar psichologiškai vaikas gali būti panašesnis į vieną iš tėvų. Genų neįmanoma pakeisti, bet tėvai gali daug padėti savo vaikams mokydami juos, kaip ugdyti asmenybę ir tobulinti elgesį. Kiekvienas iš tėvų turi daug ko unikalaus ir skirtingo pasiūlyti savo vaikui. Teisingai vadovaudamas vaikas gali išmokti įtvirtinti pozityvaus elgesio modelius ir nekartoti blogo elgesio." ( 02. 34psl.)
"Asmenybės vystymuisi įtakos turi įvairūs veiksniai: prigimtis, aplinka, ugdymas ir saviugda." L. Jovaiša. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis25.37 KB
AutoriusŽaneta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Suaugusiuju itaka vaiko asmenybes formavimuisi [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą