Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Tėvų ir vaikų bendravimo problemos

Tėvų ir vaikų bendravimo problemos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Tikslas. Įvadas. Bendravimo šeimoje reikšmė. Tėvų ir vaikų santykiai. Tėvų bendravimas su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Tėvų ir paauglių bendravimas. Bendraudami su paaugliais, tėvai turi. Ką turi daryti, kaip turi elgtis supykę tėvai? Tėvų ir jaunuolių bendravimas. Jaunuolių autonomijos varžymas. Partneriškų santykių stygius. Susvetimėjimas. Konfliktų su vaikais priežastys būna šios. Motinos ir dukterys. Tėčiai ir dukterys. Motinos ir sūnūs. Tėčiai ir sūnūs. Išvados. Konfliktų su vaikais priežastys būna šios.

Ištrauka

Žmonijos istorija rodo, kad šeima sukuria geriausias sąlygas rengti žmogų gyvenimui. Tėvų meilė vaikams, nepriekaištingi tarpusavio santykiai, artimas bendravimas padeda žmogui suvokti etines ir estetines vertybes, normas ir pratina jas taikyti kasdieniame gyvenime. Bendraudamas žmogus tampa tuo, kuo yra, - žmogumi. Bendraudamas jis išsprendžia kylančias problemas.
Bendravimas reikšmingas ir būtinas. Be jo neįmanoma įsivaizduoti paties žmogaus. Bendraujant sukuriama individo socialinė esmė, susiformuoja visi jo žmogiškieji bruožai: pažiūros ir įsitikinimai, jausmai ir emocijos, vertinimai ir idealai, charakterio savybės ir elgesio įpročiai. Nebendraujant neįmanoma jokia veikla. Bendravimas – vienas didžiausių žmogaus poreikių, nes tik bendraudami žmonės suartėja ir supranta vienas kitą. Bendraujant atsiranda tarpusavio supratimas, emocinis potraukis, viena nuomonė ir bendros pastangos, ugdomas solidarumas.
Nė vienas žmogus neateina į šį pasaulį mokėdamas bendrauti. Išminties ir bendravimo meno mokosi nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Ankstyvojoje vaikystėje susidarę įpročiai, veiklos bei elgesio stilius, kaip ir pati žmogaus psichika, vėliau kinta lėtai. Namų aplinka, tėvų tarpusavio santykiai, jų elgesys matyti iš vaikų charakterio, elgesio. Vaikų panašumas į tėvus yra ne tik įgimtas, bet ir įgytas. Kažkada Sokratas sakė, kad visos pasaulio blogybės atsiranda pirmiausia dėl prasto auklėjimo šeimoje, žmogiškumo tarpusavio santykiuose stokos. Taigi ir tėvai, ir vaikai bendravimo meno privalo mokytis kantriai, ilgai, visą gyvenimą, ir nuolat prisiminti, kad sėkmę lemia kito žmogaus supratimas, dėmesys jam, įsijautimas į jo vidaus pasaulį, išgyvenimus ( K. Miškinis, " Šeima žmogaus gyvenime " ).
Tačiau ne visada tėvų ir vaikų tarpusavio sąveika yra sklandi. Kartais ji pablogėja todėl, kad tėvai, augindami vaiką, mėgina laikytis bendrų taisyklių, neatsižvelgdami į konkretaus vaiko poreikius. Pavyzdžiui, bijant vaiką išlepinti, jis niekada neimamas ant rankų, jo verkiančio stengiamasi nemyluoti, nekreipti į jį dėmesio ir kt. Kai kurie tėvai neįvertina vaiko galimybių: kai kurios motinos mažai kalba su savo vaikais tik todėl, kad netiki, jog mažas vaikas gali klausytis ar bendrauti. Tačiau įrodyta, kad ankstyvas tėvų kalbėjimasis su vaiku labai skatina jo pažintinę ( ir kalbos ) raidą.
Dali problemų yra susijusios su skirtingais tėvų ir vaikų temperamentais bei tėvų nuostatomis, lūkesčiais. Sunkiau suprasti ir bendrauti, kai tėvai nori vienokio vaiko, o jis realiai yra kitoks. Tėvai, kurie tikisi, kad jų vaikas bus ramus, paklusnus, mažai verks, o šis pasirodo esąs energingas, aktyvus, judrus ir užsispyręs, su vaiku nuolat konfliktuoja. Kartais bendravimo problemos tikrai priklauso nuo kūdikio elgesio – paprastai vieną vaiką iš dešimties yra labai sunku prižiūrėti; toks vaikas yra labai aktyvus, energingas ir nelaimingas, ir tai nėra nei vaiko, nei jį prižiūrinčio asmens kaltė. Toks vaikas mėgina net labiausiai mylinčių tėvų kantrybę ( R. Žukauskienė, " Raidos psichologija " ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-08
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.07 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasI. Povilaitienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu ir vaiku bendravimo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • I. Povilaitienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą