Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeimos poveikis vaikų ugdymuisi ankstyvosios vaikystės metais

Šeimos poveikis vaikų ugdymuisi ankstyvosios vaikystės metais

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadinė dalis. Šeima – svarbiausias ugdymo institutas. Emocinių išgyvenimų svarba vaiko socializacijai. Bendravimas ir emocinė vaiko saviraiška. Vyriškumo ir moteriškumo ugdymas šeimoje. Svarbių charakterio savybių ugdymas šeimoje. Tyrimų analizė. Išvados ir pasiūlymai. Priedai.

Ištrauka

Kursinio darbo tema – " Šeimos poveikis ankstyvosios vaikystės vaikų ugdymuisi". Šiuolaikinėje visuomenėje ši tema yra gana aktuali, kadangi vis daugiau vaikų gyvena ne šeimose, o vaikų namuose ir panašiose institucijose.
PROBLEMA – šeimos poveikis vaikų ugdyme ankstyvosios vaikystės metais yra nepakeičiamas.
DARBO TIKSLAS – Atskleisti šeimos poveikį vaikų ugdymuisi ankstyvosios vaikystės metais.
DARBO UŽDAVINIAI:
1. Išanalizuoti pedagoginę, psichologinę, mokslinę literatūrą, atskleidžiančią šeimos poveikį vaikų ugdymuisi ankstyvosios vaikystės metais.
2. Atlikus apklausą išanalizuoti tėvų (auginančių ankstyvojo amžiaus vaikus) nuomonę apie šeimos poveikį vaikų ugdymuisi ankstyvosios vaikystės metais.
TYRIMO METODIKA IR ORGANIZAVIMAS
1. Mokslinės literatūros analizavimas ir apibendrinimas;
2. Anketinė apklausa;
3. Tyrimo duomenų analizė.
HIPOTEZĖ – Šeimos poveikis ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymuisi teigiamas.
TYRIMO OBJEKTAS –ankstyvosios vaikystės amžiaus vaikai augantys šeimoje.

Šeima yra pats svarbiausias žmogaus socializacijos institutas, kuriame sudaromos palankiausios sąlygos perimti kiekvieno šeimos nario dorovinę patirtį, rūpintis abipusiu bendravimu. Šeima - giminingumu, santuoka arba įvaikinimu paremtas susivienijimas žmonių, surištų bendra buitimi bei abipusiu atsakingumu už vaikų ugdymą. Būdingiausias bruožas, nulemiantis ugdymo kokybę šeimoje, – tėvų tarpusavio santykių darna ir geras mikroklimatas šeimoje. Ugdymas šeimoje yra ypatingas, neprilygstantis jokiai kitai institucijai, nes jame jaučiamos vyriškumo ir moteriškumo įtakos, yra harmoningas ir visuminis, būna pagrindu visiems kitiems ugdymo laipsniams.
Šeima yra tobuliausias vaiko auginimo institutas. Šeimos atliekamas darbas – svarbiausia prielaida kitų auklėjimo grandžių veiklos sėkmei garantuoti. Vaikas patenka į edukacinę šeimos aplinką nuo pirmųjų savo gyvenimo dienų.
Pastaraisiais dešimtmečiais prabilta apie ypatingą ankstyvojo vaiko ugdymo (nuo gimimo iki 3 metų) svarbą. Etnologijos ir antropologijos tyrinėtojai tvirtina, jog kūdikio prisirišimas prie motinos sukuria prielaidas vėlesnėms ilgalaikėms jungtimis su kitais asmenimis – šeimos nariais, draugais ir vedyboms su kitos lyties asmeniu. Prieraišumas, kurio terminą pirmasis pavartojo J. Bowlby 1969 m., tarp kūdikio ir motinos užsimezga jam dar negimus, vėliau išsiskleidžia padėdamas išsiugdyti vaikui savasties jausmą ir identitetą. Prieraišumo jausmui formuotis ypač svarbus didelis jautrumas vaiko poreikiams ir gebėjimas juos patenkinti. Tačiau rūpinimasis vien fiziniu vaiko augimu, pusiausvyros ir motorinių bei manipuliacinių judesių ugdymu yra nepakankamas. Vaiko asmenybės sklaidai labai svarbus kalbos turtinimas, aktyvinimas. Trečiųjų metų pabaigoje vaiko smegenų biocheminiai rodikliai yra beveik tokie pat kaip ir suaugusio, ir jeigu iki trejų metų jo psichofiziologinės funkcijos nėra iki galo išlavėjusios, vėliau bus sunku jas išlavinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-02
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis56.78 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVanda Lukoševič
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos poveikis vaiku ugdymuisi ankstyvosios vaikystes metais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vanda Lukoševič
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą