Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Suaugusiųjų švietimas

Suaugusiųjų švietimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Formalusis suaugusiųjų švietimas - apibrėžimas. Bendrasis lavinimas. Profesinis mokymas. Aukštesniosios studijos. Aukštojo mokslo studijos. Formaliojo suaugusiojo mokymosi problemos. Neformalusis suaugusiųjų švietimas. Pagrindinės sąvokos. Išsilavinimas. Kompetencija. Kvalifikacija. Vykdytojai. Dalyviai. Teisės aktai, reglamentuojantys suaugusiųjų neformalųjį švietimą. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo institucijos ir turinys. Išvados. Nuosekliosios studijos.

Ištrauka

Švietimas – valstybės gyvavimo turinio sritis, daranti svarbų poveikį kitoms sritims, turinti įtakos dvasinei, kultūrinei to gyvavimo sanklodai, todėl daug lemianti valstybės ateitį. Dabarčiai švietimas svarbus, bet ateičiai kur kas svarbesnis. Ypatingas vaidmuo tenka suaugusiųjų švietimui, būtina ugdyti kompetetingus žmones, kurie galėtų prasmingai gyventi nuolat kintančiame pasaulyje pritaikyti savo žinias kintant sąlygoms.
Suaugusiųjų mokymosi poreikiai optimaliai įgyvendinami suaugusiųjų švietimo įstaigose: valstybinėse arba nevalstybinėse; suaugusiųjų mokymo centruose, suaugusiųjų bendrojo lavinimo mokyklose, aukštosiose mokyklose (neakivaizdinėse, modulinėse, tęstinėse studijose), profesinėse mokyklose (dažnai neakivaizdinių studijų forma). Suaugusiųjų švietimo sistemos paskirtis – įgyvendinti prigimtines kiekvieno žmogaus teises tobulinti asmenybę, sudaryti sąlygas realizuotis individualybei, stiprinti atsakomybę už šalies kultūrą. Švietimas yra viena iš pagrindinių prielaidų, padedančių realizuoti teisę į darbą pagal polinkius ir sugebėjimus. Svarbu: sudaryti galimybes individams, įvertinus savo žinių, mokėjimų ir įgūdžių atitikimą naujas šiuolaikines sąlygas, kompensuoti jų trūkumą; patenkinti neatideliotinus bedarbių arba žmonių, kuriems gresia nedarbas, paruošimo naujai profesinei veiklai poreikius; padėti ugdyti demokratinę visuomenę;
Lietuvos suaugusiųjų švietimo sistema yra integrali švietimo sistemos dalis. Ją sudaro formalusis ir neformalusis suaugusiųjų švietimas. Tradiciškai visuomenė sutapatina mokymasi su mokymųsi klasėje ir iš knygų, tai yra iki formaliojo švietimo ir mokymosi, nors akivaizdu, kad praktikoje yra taikoma daug daugiau mokymosi galimybių. Yra išskirtos trys mokymosi dimensijos: formalusis mokymasis, neformalusis mokymasis ir savaiminis mokymasis. Šiame darbe norėčiau apžvelgti formalųjį suaugusiųjų mokymąsi, nes iki šiol politiniame mąstyme dominavo formalusis mokymasis. Jis lėmė kelius, kuriais teikiamas švietimas ir mokymas, taip pat žmonių supratimą, ką reiškia mokymasis.

Formalusis mokymasis tai valstybės reglamentuojama ir kontroliuojama bendrojo išsilavinimo ir profesinio rengimo galimybės užtikrinanti suaugusiųjų švietimo sistema, kai sėkmingai baigus mokymąsi, išlaikius egzaminus, gaunamas valstybės pripažįstamas diplomas arba pažymėjimas. Formalusis suaugusiųjų švietimas vykdomas per bendrąjį lavinimą, profesinį rengimą, taip pat kolegijose ir kitose aukštosiose mokyklose. Formalųjį suaugusiųjų švietimą – bendrąjį lavinimą, profesinį mokymą, aukštesniąsias ir aukštąsias studijas – reglamentuoja Švietimo įstatymas, Mokslo ir studijų įstatymas ir Profesinio mokymo įstatymas. Mokymosi veikla yra tikslinga, apgalvota, organizuota, su fiksuotos trukmės ir tvarkarasčio, turinti hierarchinę vertinimo sistemą, formalius priėmimo arba ir registracijos reikalavimus. Formaliajam mokymuisi būdinga iš anksto numatyta tvarka, turinys, metodai ir mokymosi priemonės. Mokiniai gauna pripažintus diplomus ir kvalifikacijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.85 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus "Varpo" suaugusiųjų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Suaugusiuju svietimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus "Varpo" suaugusiųjų vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą