Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Rizikos grupės vaikų mokymosi sunkumų ypatumai

Rizikos grupės vaikų mokymosi sunkumų ypatumai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Rizikos grupės apibrėžimas. Individualios rizikos grupės vaiko ypatybės. Mokymosi sunkumai ir mokyklos nelankymas. Asmens priklausomybė nuo gyvenamosios aplinkos.

Ištrauka

Visame pasaulyje rizikos grupės šeimos yra viena skaudžiausių problemų. Ekonominių permainų laikais tokios šeimos dažniausiai tampa įvairių neigiamų reiškinių priežastimi. Ypač skaudus likimas ištinka tų šeimų vaikus. Didžiausia netekusių globos vaikų dalis yra iš rizikos grupės šeimų. Ne visi vaikai, gyvenantys rizikos grupės šeimose, netenka tėvų globos. Dalis jų gyvena kartu su tėvais, tačiau nelanko mokyklos, mėgina užsidirbti gatvėse. Taip jie susipažįsta ir suartėja su nusikalstamu pasauliu.
Dabartinėmis sąlygomis vaikus veikia visas kompleksas negatyvių faktorių. Jaunimo nusikalstamumo kilimas iš dalies yra paaiškinamas šiuolaikinės visuomenės vystymosi ypatumais: tam tikrų gyventojų sluoksnių socialinės problemos, socialinė atskirtis, susvetimėjimas, narkotikai, vartotojiškos visuomenės formavimasis, bedarbystė, vaikų prostitucija ir pan. Be to, vaikų ir paauglių elgesys bei veikimo būdai, neatitinkantys visuotinai priimtinų socialinių normų ir vertybių, dažnai yra sąlygoti brendimo ir vystymosi proceso ypatumų. Labai svarbu ieškoti būdų, kaip derinti visuomenės ir vaikų interesus, kad vaikai nepriprastų prie nusikalstamo elgesio.

Siekiant atskleisti rizikos grupės vaikų mokymosi sunkumų ypatumus, svarbu tinkamai įvertinti ir apibrėžti šios socialinės grupės sampratą, kadangi tik apibrėžus kurie vaikai priklauso rizikos grupei, galima daryti išvadas bei apibendrinimus apie jų jų socialines charakteristikas – gyvenimo būdą, elgsenos ir bendravimo su bendraamžiais ypatumus, besiformuojančias moralines nuostatas ir vertybių sistemą.
Rizikos grupė – "tai grupė, kurios nariai pažeidžiami dėl socialinių aplinkybių, supančios aplinkos poveikio" (Leliūgienė, 1997, p. 289).
Tai asmenys, kurie kelia pavojų visuomenei - asmenys, linkę vartoti alkoholį, narkotikus, toksines medžiagas (kartu ir asmenys bendraujantys su narkotikus platinančiais asmenimis), linkę į smurtą ir prievartą, taip pat teisti už kriminalinius nusikaltimus asmenys. Ypač dažnai sąvoka "rizikos grupė" siejama su kriminaliniais aspektais bei įsitraukimu į nusikalstamą veiklą nagrinėjant vaikų (nepilnamečių) nusikalstamumą bei jo priežastis (Kvieskienė, 2003, p.168).
Taigi sąvoka "rizikos grupė" socialinės pedagogikos moksle gali būti vartojama dviem prasmėmis:
1. Apibrėžiant socialinę grupę (-es) asmenų, kurie yra itin pažeidžiami dėl tam tikrų jų atžvilgių susiklosčiusių socialinių ir medicininių aplinkybių (amžiaus, ligos ir pan.);
2. Apibrėžiant asmenis, kurie kelia pavojų visuomenei, yra linkę nusikalsti ar padarę nusikaltimus.
Teoriniu (moksliniu) požiūriu rizikos grupės vaikais laikomi
1. Vaikai, kurie atliko bausmę auklėjimo ir drausmės įstaigose arba kurių bausmės vykdymas atidėtas teismo nuosprendžiu.
2. Vaikai, padarę teisės pažeidimų, fiksuotų vidaus reikalų institucijose.
3. Vaikai, turintys pedagoginių nuobaudų, fiksuotų mokyklos dokumentuose tėvams pritarus ir klasės vadovui paprašius.
4. Vaikai, turintys asocialaus elgesio požymių.
5. Beglobiai, valkataujantys, šiukšlynų, asocialių šeimų vaikai, pripažinti Vaikų teisių apsaugos tarnybų arba pedagoginių institucijų.
6. Vaikai, gyvenantys ypač sunkiomis materialinėmis sąlygomis, kurios gali skatinti delinkventiškumą, tai patvirtinus socialinės rūpybos skyrių, Vaikų teisių apsaugos tarnybų, mokyklos vadovams.
7. Vaikai, turintys kriminogeninių rizikos požymių.
8. Vaikai padarę nusikaltimų ar kitų teisės pažeidimų.
9. Vaikai, patyrę seksualinę prievartą.
Tačiau sąvoka "rizikos grupės vaikai" nėra absoliuti – vietoj jos kai kurie autoriai vartoja sąvokas "asocialaus elgesio vaikai" arba delinkventai. Šias sąvokas siūloma vartoti atsižvelgiant į tai, kad visi vaikai, priskirti rizikos grupei, turi tam tikrų elgesio nukrypimų. Apibūdinant elgesio nukrypimus dar naudojamos "asocialaus", "deviantinio", "antisocialaus", "antivisuomeninio", "nusikalstamo", "amoralaus", "delinkventinio" elgesio sąvokos. Literatūroje, apibūdinant netinkamą elgesį, dažniausiai vartojamos asocialaus ir delinkventinio elgesio sąvokos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.4 KB
Autoriustolia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rizikos grupes vaiku mokymosi sunkumu ypatumai [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą