Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Liaudies pedagogikos reikšmė ugdymo procesui

Liaudies pedagogikos reikšmė ugdymo procesui

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Etninė kultūra. Muzika. Etnomuzika. Dainų grupė. Ritmikos grupė. Žaidimai. Pasakos. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Liaudies kūryba – tai neišsenkanti mūsų tautos dvasia, sukaupta per šimtmečius išmintis, požiūris į įvairius gyvenimo reiškinius. Per ją kiekvienas galime kur kas geriau pažinti save, savo tautą, jos kultūrą, pagaliau ir pačią žmoniją. Suprasti savo ištakas įmanoma tik ištyrus kultūrą, kurios žaizdre šimtmečius ugdėsi lietuvių kartų kartos. Ją prakalbinus, kaip aidas turėtų atsiliepti į siužetus ir veikėjus, metaforas ir simbolius įsilydžiusi tautos dvasia. Be tautosakos deramai nesuvoksime ir profesionalaus lietuvių meno. Deja, turime pripažinti, jog mūsų dienomis tautosakos gyvybingumas ir svarba smarkiai sumažėjo. Šiandien daug kūrinių begyvuoja senesnių žmonių atmintyje, o jaunesnioji karta jų nebemoka. Tai natūrali visų gyvenimo sričių pakitimų, atsisveikinimo su senaisiais laikais pasekmė, tačiau norisi, kad liaudies kūryba kuo ilgiau būtų neužmiršta.
Norint geriau suprasti liaudies kūrybą, reikia žinoti mūsų tautos papročius ir tradicijas. "Papročiai – įprasti, nusistovėję poelgiai, tapę nerašytomis elgesio normomis"[1]. Mokydamiesi kaupti ir laikyti informaciją, renkame medžiagą apie įvairias kasmetines šventes. Įdomiausius dalykus draugams perteikiame suvaidindami įvairias situacijas. Tada ir dainuojame, ir šokame, ir smulkiąją tautosaką prisimename.
Kelias į žmonijos praeitį per tautosaką nėra lengvas, šiek tiek primenantis archeologijos pastangas atkurti iš šukių ankstesnes kultūras. Kelionė į tautosakos kūrinių pasaulį, jos sėkmė ir džiaugsmas daugiausiai priklausys nuo paties keliautojo, jo domėjimosi. Susipažinę su pasakojamąja tautosaka, bandome kurti įvairius užkeikimus, padavimus, pasakas (tradicines ir šiuolaikiškas).
Tik gerai pažindami gamtą galime suvokti etnografinį bei tautosakinį tekstą, lengviau atspėti mįslę, įsiminti patarlę arba priežodį. Be to pats gamtos pažinimas - tai meilės, gėrio jausmų ugdymas, grožio suvokimas, tai lietuviams nuo senų laikų būdinga pagarba gamtai, jos sudvasinimas.
Pastaraisiais dešimtmečiais, pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, pakito ir vaikų ugdymas namuose. Į mūsų, o tuo pačiu ir vaikų gyvenimą skverbiasi televizija, radijas ir kinas, verčiantys susimąstyti, kokią įtaką tai turės vaikams. Mes per mažai tuo rūpinamės, nors rimtų perspėjimų jau yra. Vaikus užgriūva naikinimo reiškinių lavina, jie darosi nepatenkinti, nevaikiški, neaktyvūs ir nervingi. technikos išradimai per anksti užgriūva vaikus sunkia ir negailestinga našta. Tik tėvai gali apsaugoti savo vaikus nuo jos, kol jie dar nėra sutvirtėję.
Idealiausios sąlygos vaikui harmoningai skleistis yra motinos meilės sušildyta namų aplinka. Deja, mūsų laikais tokių sąlygų beveik nėra, trūksta galimybių vaikus auginti šeimoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-08
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis21.5 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Būtėnas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Liaudies pedagogikos reiksme ugdymo procesui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Būtėnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą