Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pasirengimo savarankiškam gyvenimui ugdymas vyresnėse klasėse

Pasirengimo savarankiškam gyvenimui ugdymas vyresnėse klasėse

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Ugdymas. Socialinių įgūdžių ugdymas. Gyvenimo įgūdžių programa. Asmeninis pasirengimas darbui pagal šią programą. Lions-quest programa. Lions-quest programos, skirtos paauglių socialinių įgūdžių formavimui, taikymas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Kasdieniniame gyvenime ženkliai pasikeitė požiūris į tradicines visuomenines, kultūrines ir etines normas, kaip visuotinas ir būtinas elgesio taisykles. Ankstesnės normos jau nebeatlieka savo pagrindi¬nių reguliavimo, kontrolės, socializacijos ir integracijos funkcijų. Vi¬suomenėje jaučiama, jog daugelis gyvenimiškųjų situacijų nebereguliuojama jokiomis taisyklėmis. Pastebimas atsakomybės jausmo nyki¬mas, darosi nebeaiškios padorumo ir nuosmukio sąvokos, neretai sunku atskirti kur tiesa, o kur melas. Sumažėjusi moralinių standartų reikš¬mė matyti tiek viešame, tiek asmeniniame gyvenime.
Tokioje sudėtingoje socialinių-ekonominių pertvarkymų situacijo¬je kyla nerimas dėl šalies ateities, dėl nacionalinių vertybių išsaugoji¬mo. Su viltimi ir nerimu žiūrima į jaunimą,
Jaunimas - tai ateities karta, kuri pakeis dabartinius politikus, mokslininkus, mokytojus, gydytojus, kultūros darbuotojus, firmų va¬dovus, verslininkus ir pan. Nuo jaunimo pastangų, siekių, požiūrio i darbą ir kitus visuomeninio gyvenimo reiškinius priklausys mūsų valstybės gyvenimas gana netolimoje ateityje.
Gyvename didelių permainų ir reformų laikais. Šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje žmogui keliami visai kitokie reikalavimai, ugdomi būtini nauji įgūdžiai. Smarkiai pakito ir vertybės, kurias taip ilgai ir kruopščiai puoselėjome. Jei anksčiau buvo vertinamas kuklumas, nuolankumas, paklusnumas, tai dabar siekiant išsilavinimo, karjeros, darbo vertinami tokie dalykai, kaip aukštas savęs vertinimas, iniciatyvumas, lyderiavimas, komunikabilumas. Konfliktai, smurtas, narkotikai, nusikaltimai, terorizmas... Deja, tokiame šiuolaikiniame pasaulyje turės gyventi dabartiniai mokiniai. Kad jame prisitaikytų, rastų savo vietą, nesukluptų, nepalūžtų, mes, suaugusieji,turime jiems padėti.
Temos aktualumas. Vaikų socialines pedagogines problemas Lietuvoje nagrinėjo: K.Narbutas, A.Sniadeckis, S.Daukantas, M.Valančius. Jie aiškinosi žmogaus ir aplinkos santykio problemą. Ypatingą dėmesį socialinio ugdymo klausimams skyrė St.Šalkauskis (1991),Vydūnas(1990), A.Maceina (1950), J.Vabalas Gudaitis(1983). Jie konstatavo šeimos sąlygas, pageidautinas vaiko vystymuisi.Z.Bajoriūno (1994,1995,1997) , B.Bitino (1994), J.Bikulčiaus (1996), L.Jovaišos(1993), A.Juodaitytės (1993), V.Kučinsko (1999), K.miškinio(1993), J.Vaitkevičiaus(1996) tyrimai skirti šeimos, aplinkos vaidmens ir įtakos vaiko socialiniams ypatumams, jo asmenybės formavimuisi. Tačiau iki šiol nėra darnios, vaikų ugdymo institucijose tyrimų sisteminės analizės.

Darbo tikslas.: Išanalizuoti paauglių pasirengimo savarankiškam gyvenimui ypatumus.

Darbo uždaviniai: Išryškinti bendruosius socialinio ugdymo bruožus.
Išskirti pagrindinius socialinius įgūdžius.
Išskirti mokytojo, kaip ugdytojo vaidmenį, įtakojantį asmens pasirengimą savarankiškam gyvenimui.


Tyrimo objektas:
Paauglių ugdymas savarankiškam gyvenimui.


Tyrimo dalykas:
Pasirengimo savarankiškam gyvenimui vertinimas.
.
Tyrimo metodas: literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-08
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis34.12 KB
Autoriusvava
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. A. Zulumskytė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasirengimo savarankiskam gyvenimui ugdymas vyresnese klasese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc.dr. A. Zulumskytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą