Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Sąveikos bendraamžių grupėse problemos, rūšys, korekcija

Sąveikos bendraamžių grupėse problemos, rūšys, korekcija

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Grupė ir jos rūšys. Grupės samprata. Grupių rūšys. Bendraamžių grupių problemos, korekcija. Bendravimo su bendraamžiais reikšmė paauglystėje. Bendraamžių grupės. Neigiamas bendraamžių grupių poveikis. Konformizmas paauglių grupėje. Išvados.

Ištrauka

Nuo pat gimimo žmogus priklauso kokiai nors grupei. Pati pirmoji grupė, į kurią jis patenka, yra šeima. Vėliau šis žmogus patenka į lopšelio, darželio, žaidimų grupes. Dar vėliau į klasės grupę, studentų ir kitas. Taigi žmogus nuolat priklauso kokiai nors grupei. Kiekvienoje sudėtingoje visuomenėje didžioji dauguma žmonių priklauso įvairioms grupėms - šeimai, draugų kompanijai, darbo kolektyvui, įvairiems klubams, partijoms, ir t.t. Grupe galima laikyti bet kurią žmonių bendriją, kurios narius vienija koks nors bendras požymis ir kurie yra įsitraukę į bendrą veiklą. Grupė nuo paprasto žmonių susibūrimo skiriasi ir tuo, kad jos narius sieja bendravimo normos ir tikslai, tam tikra grupės struktūra, vaidmenų pasiskirstymas, amžius ir kt. Grupėse vyksta asmenybės socializacija, formuojasi žmogaus pasaulėžiūra, charakterio ypatybės. Aplinkos įvykius asmenybė suvokia netiesiogiai, o per grupę, ji primeta savąjį įvykių vertinimo modelį. Žmogus yra daugelio grupių dalyvis ir jose atlieka skirtingus socialinius vaidmenis, kartais net vienas kitam prieštaraujančius. Grupės sąveikauja vienos su kitom. Kai kurios tarpusavyje sutaria, o kitoms sunku rasti bendrą kalbą. Taigi, šio referato tikslas yra susipažinti kokios yra grupės, kaip jos sąveikauja. Uždaviniai būtų šie :
• išnagrinėti grupių sąveikos problemas
• korekciją


Žmonės labiau už kitas gyvas būtybes priklauso vieni nuo kitų. Šią priklausomybę rodo tiek žmonių istorinės kilmės tyrimai, tiek atskiro žmogaus vystymosi ir gyvenimo dėsnių pažinimas. Dauguma mokslininkų, tyrinėjusių žmonių evoliucijos dėsnius, pažymi, kad žmonių kalba, sugebėjimas nustatyti aplinkos dėsningumus, savo elgsenos kontrolė yra jų grupinio bendravimo rezultatai.
Kasdienėje kalboje grupe vadinami įvairūs žmonių sambūriai. Pavyzdžiui, kokiame nors parke stovintys žmonės laikomi grupe, nors tarp jų nėra nieko bendra, išskyrus tai, kad juos sieja geografinis artumas. Dabartinis lietuvių kalbos žodynas žodį "grupė" aiškina taip: "visuma asmenų, kuriuos jungia bendri interesai, reikalai ir kt." . Grupė – tai tam tikras skaičius žmonių, kuriuos vienija bendri požymiai. Taip pat grupe galime laikyti tokius žmonių sambūrius, kuriuose tarp atskirų grupę sudarančių individų yra bendrų psichinių reiškinių. Vienais atvejais tai gali būti bendros psichinės savybės : interesai, papročiai, charakterio bruožai, specialūs gabumai, kalba ir panašiai. Pagal tokius požymius išskiriamos tautos, klasės, kitos didelės žmonių grupės. Kitais atvejais grupės nariai atlieka vieną darbą, reikalaujantį koordinuotų veiksmų. Pavyzdžiui, muzikos orkestras, aktorių trupė, krepšinio komanda ir panašiai. Dar kitu atveju tarp grupės narių yra tam tikri santykiai. Tai yra mamos ir sūnaus santykiai, santykiai tarp vadovo ir jo pavaldinių, santykiai tarp dėstytojų ir studentų ir kt.
Kai kurie psichologai būdingu grupės požymiu linkę laikyti grupę sudarančių žmonių sambūrio pastovumą. Tačiau egzistuoja bendrų reiškinių ir tarp trumpą laiką bendraujančių žmonių. Pavyzdžiui, tarp kokios nors ekskursijos dalyvių, tarp solisto ir jam akomponuojančio žmogaus, tarp pirkėjo ir pardavėjo, aiškinančių vienas kitam mandagaus elgesio taisykles. Dabartiniu metu vis labiau įsitvirtina pažiūra, kad pagrindiniu grupės požymiu reiktų laikyti bendrą žmonių veiklą. Tik veikiant pasireiškia žmonių motyvų ir interesų bendrumas, atsiskleidžia bendros procesų ir savybių ypatybės, susiklosto įvairūs tarpasmeniniai santykiai. Jei pagrindiniu grupės požymiu imsime bendrą veiklą, tai grupe bus laikoma bendrai veikiančių žmonių visuma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-26
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis27.99 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Žarienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saveikos bendraamziu grupese problemos rusys korekcija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Žarienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą