Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Ankstyvojo amžiaus vaikų vystymosi ypatybės

Ankstyvojo amžiaus vaikų vystymosi ypatybės

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės ankstyvojo amžiaus ypatybės. Specifinės ankstyvojo amžiaus ypatybės. Vaiko psichinio vystymosi pagrindai. Aukštosios nervinės veiklos bendrosios ypatybės ankstyvajame amžiuje. Pažintinė ir kalbos raida ankstyvajam amžiuje. Žaidimo įtaka vaiko raidai. Ankstyvojo amžiaus vaikų emocinis vystymasis. Pirmųjų ir trečiųjų gyvenimo metų krizės. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

"Ankstyvoji vaikystė – gležnas daigelis, kurio viduje jau slypi žmogaus esmė. Ji dar tik nujaučiama, tik laikui bėgant išsiskleisianti, bet jau veikia formuodama kūną, kuris ateityje padės pilnai atsiskleisti asmenybei"(2, p.4). "Pasaulinėje literatūroje esama įvairių požiūrių į vaiko asmenybės vystimosi faktorius. Mokslininkai teigia, kad didžiausią reikšmę vaiko vystimuisi turi aplinka, ypač socialinė"(1, p.44). "Ankstyvojo amžiaus vaikas įsitraukia į aplinkinį gyvenimą, įgyja elementarių žinių, nulemiančių jo interesų, minčių, motyvų, jausmų formavimąsi. Vystosi pažintinė vaiko veikla, lavinamos proto savybės, ateityje būtinos moksleiviui, kūrybingam žmogui"(1, p.29). Šios savybės - tai mąstymas, aktyvumas, smalsumas, žinių troškimas ir kt. Individualiosios vaiko savybės jau kūdikystėje ir ankstyvajame amžiuje atsiskleidžia kaip savitos ir nepakartojamos. Tai paaiškinama prigimtimi, gyvenimo sąlygomis, auklėjimu namuose. Formuojantis vaiko asmenybei yra labai svarbu suprasti vaiką, pamatyti stipriąsias ir silpnąsias jo savybes. Remdamiesi gerosiomis savybėmis, suaugusieji skatina vaiko sugebėjimus, pageidautinus polinkius, interesus, pastangas tobulėti(1).
Objektas – pagrindinės ankstyvojo amžiaus vystymosi savybės.
Tikslas – išnagrinėti svarbiausias ankstyvojo amžiaus vaikų vystymosi ypatybes ir jų svarbą vaiko asmenybei.

Ankstyvojo amžiaus vaikai yra 1-3 metų. Šiame amžiuje yra labai svarbus vaikų fizinis ir psichinis vystymasis.
. 1-3m. vaikai fiziškai vystosi gana sparčiai, intensyviai didėja vaiko kūno masė ir ūgis. Stiprėja raumenų sistema, kaulai bei raiščiai, kinta kūno proporcijos: mažėja galva, ilgėja galūnės. Šio amžiaus tarpsnyje vaikas atlieka daugiau koordinuotų judesių. Antrųjų metų pabaigoje išdygsta visi pieniniai dantys, leidžiantys apdoroti maistą. Ankstyvojo amžiaus laikotarpyje sparčiai vystosi ir funkciniu atžvilgiu tobulėja vaiko centrinė nervų sistema: susidaro vis nauji refleksiniai ryšiai, vystosi pažintinė, ekspresinė ir komunikacinė kalbos funkcijos(3).
Ankstyvojo amžiaus vaikų aukštosios nervinės veiklos vystimąsi mokslininkai ėmė tyrinėti jau gana seniai. Jų gauti tyrimai padėjo nustatyti vaikų amžiaus, aukštosios nervinės veiklos vystimosi ypatybes ir dėsningumus. Šie duomenys turi didelę reikšmę vaikų auklėjimui, nes nė vieno auklėjimo uždavinio negalima įvykdyti, neturint pakankamai žinių apie vaiko amžiaus ypatybes, jo aukštąją nervinę veiklą. Įvairūs auklėjimo būdai bus efektyvūs tik tada, kai juos taikant bus atsižvelgiama į vaikų ypatybes. Pavyzdžiui, negalima nustatyti tinkamo režimo, nežinant vaiko fizinio vystimosi, jo nervų sistemos darbingumo, miego trukmės ir kt. Tam, kad vaikas turėtų gerą apetitą, būtų budrus, ramus, žvalios nuotaikos, reikia atsižvelgti į tokias aukštosios nervinės veiklos ypatybes, kaip greitą nuovargį, sunkų vidinio slopinimo formavimąsi, nervinių procesų nepaslankumą ir kt. (5). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.63 KB
AutoriusAudronė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasGrinevičienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ankstyvojo amziaus vaiku vystymosi ypatybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Grinevičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą