Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Kaišiadorių rajono lankomi objektai, saugomos teritorijos ir jų panaudojimas geografijos mokyme

Kaišiadorių rajono lankomi objektai, saugomos teritorijos ir jų panaudojimas geografijos mokyme

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: Atlikti Kaišiadorių rajono lankomų objektų ir saugomų teritorijų analizę ir gautą informaciją panaudoti geografijos ugdyme. Uždaviniai. Darbo metodika. Saugomos teritorijos ir lankomi objektai. Saugomų teritorijų ir lankomų objektų samprata. Saugomų teritorijų rūšys. Kaišiadorių rajono saugomos teritorijos ir lankomi objektai. Gamtos paveldo objektai. Laukagalio akmuo. Darsūniškio mineralinis šaltinis. Dovainonių atodanga. Svarbiausios kultūros paveldo vertybės. Darsūniškio vartai – koplytėlės. Paparčių vienuolynas. Kaišiadorių rajono gamtos ir kultūros paveldo pritaikymas geografijos mokyme. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Labai dažnai mokant geografijos dalyko bendrojo lavinimo mokyklose remiamės įvairiais faktais, duomenimis pavyzdžiais iš viso pasaulio. Tai lavina mokinių pasaulėvoką ir pasaulėžiūrą. Tačiau pažinti bei suprasti savo artimiausią aplinką – kiekvieno žmogaus pareiga. Bendrojo lavinimo mokyklų programose ir Bendrojo lavinimo mokyklų išsilavinimo standartuose yra pabrėžiama, kad lokalios aplinkos pažinimas ir tyrimas yra vienas iš svarbiausių šiuolaikinės mokyklos uždavinių.
Kiekvienas Lietuvos miestas, rajonas, gyvenvietė turi daugybę gamtos ir kultūros paveldo – įdomių lankomų ir saugomų objektų, kurių duomenys ir analizė galėtų būti panaudoti geografijos mokyme. Deja, darbo patirtis, bendravimas su mokytojais rodo gana liūdną statistiką. Tik maža dalis mokytojų naudoja medžiagą apie artimiausią aplinką savo pamokose. Todėl aš būtent ir pasirinkau temą "Kaišiadorių rajono lankomi objektai, saugomos teritorijos ir jų panaudojimas geografijos mokyme", kad giliau patyrinėčiau Kaišiadorių rajono gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Nors Kaišiadorys nėra mano gimtinė (esu gimusi ir augusi Šakiuose), tačiau šiame rajone jau gyvenu 20 metų, todėl mano tikslas – išsamiai susipažinti su rajono lankomais objektais, teritorijomis, įgytas teorines žinias panaudoti praktikoje bei pasidalinti su kolegomis sukaupta informacija. Kadangi esu istorikė, dirbdama šį darbą dar labiau praplėsiu savo istorines ir kraštotyrines žinias, pagilinsiu savo kompetencijas.
Darbo praktika rodo, kad mokiniams patinka savos vietovės tyrinėjimai. Manau, kad labai svarbu, kad mokiniai ne tik susipažintų su objektais, pamatytų juos ar jų nuotraukas, tačiau galėtų atlikti įvairias geografines užduotis, kurios skatintų mokinių mokymosi motyvaciją, gilintų jų žinias bei gebėjimus. Suvokdami savo artimiausią aplinką, mokiniai galės analizuoti, yginti, kokie ir kodėl vyksta reiškiniai ir procesai Lietuvoje, Europoje ar pasaulyje.
TIKSLAS
Atlikti Kaišiadorių rajono lankomų objektų ir saugomų teritorijų analizę ir gautą informaciją panaudoti geografijos ugdyme.
UŽDAVINIAI
• Apibūdinti saugomas teritorijas ir lankytinus objektus.
• Išskirti saugomų teritorijų rūšis.
• Išanalizuoti Kaišiadorių rajono gamtos ir kultūros paveldą.
• Apibūdinti gamtos paveldo objektus: Laukagalio akmenį, Darsūniškio mineralinį šaltinį, Dovainonių atodangą
• Pateikti kultūros paveldo objektų: Darsūniškio vartų – koplytėlių, Paparčių vienuolyno analizę.
• Sudaryti geografines užduotis mokiniams, susijusias su Kaišiadorių rajono saugomomis teritorijomis ir objektais.
• Suvokti šių objektų paveldo vertybes.
• Kritiškai įvertinti šio darbo svarbą ir naudą bei panaudojimą praktiniame mokytojo darbe. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-25
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis422.88 KB
AutoriusVirga
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Rimantas Kontvainas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word lankomi objektai saugomos teritorijos ir ju panaudojimas geografijos mokyme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Rimantas Kontvainas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą