Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų cerebrinis paralyžius (5)

Vaikų cerebrinis paralyžius (5)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Cerebrinis paralyžius. Kas tai yra? Cerebrinio paralyžiaus tipai. Spazminis cerebrinis paralyžius (CP). Ataksinis cerebrinis paralyžius (CP). Cerebrinio paralyžiaus. Ugdymo ir reabilitacijos metodai. Vaikų, turinčių cerebrinį paralyžių. Ugdymo ypatumai. Vaiko padėties, kompensacinių, ergoterapinių priemonių parinkimas. Aplinkos pritaikymas. Maitinimo organizavimas. Komunikacinių gebėjimų ugdymas. Savarankiškumo įgūdžių formavimas. Ugdymas. Išvados.

Ištrauka

Kitokio vaiko gimimas – didžiulis išmėginimas kiekvienai šeimai. Viena vertus, visiškai keičiasi jos gyvenimo sankloda, ir tėvai išgyvena psichologinę krizę. Kita vertus, jiems itin stinga žinių, kad galėtų blaiviai vertinti savo neįgalaus vaiko raidos perspektyvas, kuo anksčiau parinkti jam tinkamiausią ugdymo įstaigą ir tapti specialistų sąjungininkais vaiko reabilitacijos procese.
Kas yra negalė? Negalė – tai bet koks sutrikimas, sindromas, liga, trauma ar pakenkimas, kuris atima, sumažina arba apriboja žmogaus galimybes užsiimti kasdiene veikla ir jaustis visaverčiu visuomenės nariu.
Neįgalus vaikas – tai vaikas, kuris dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų gali ribotai dalyvauti ugdyme ir visuomenės gyvenime. Ugdymosi sunkumų gali kilti dėl sutrikusio intelekto, klausos, kalbos, regos, fizinių, emocinių ir elgesio, specifinių pažinimo ar kitų vaiko raidos sutrikimų. Judesio ir padėties sutrikimų turintys vaikai išsiskiria iš savo vienmečių fizine raida. Jie negali laisvai judėti, jų kūno judesiai yra nekoordinuoti, sutrikusi pusiausvyra. Kuo didesnis sutrikimas, tuo labiau jis pastebimas. Prie judesio ir padėties sutrikimų priskiriami: bendrosios ir smulkiosios motorikos sutrikimai(apraksijos, dispraksijos), judesių koordinacijos sutrikimai,cerebrinis paralyžius ir paralyžiniai sindromai, paveldimos ir kitos kilmės nervų – raumenų ligos bei skeleto raumenų ligos, galvos ir stuburo smegenų ydos. Judesio ir padėties sutrikimai yra paveldimi, įgyjami dėl persirgtų ligų ar įvykusių traumų.
Geras fizinis išsivytymas priklauso nuo vidinių ir išorinių veiksnių: nuo vaiko paveldėtų savybių ir nuo to, kaip jo raidą skatina aplinka, kurioje jis auga. Fizinę negalę turintiems vaikams sunku išmokti vaikščioti, o kartais ir visai neįmanoma. Tai ypač būdinga vaikams, turintiems cerebrinį paralyžių, dėl kurio pakenkta ne tik smulkioji ir stambioji motorika, bet sutrikusi ir kitų funkcijų veikla.

Cerebrinis paralyžius(CP) – tai nuolatinis, bet kintantis padėties ir judesio sutrikimas, atsiradęs dėl galvos smegenų pakenkimo nėštumo, gimdymo metu, ankstyvosios vaikystės metu ar dėl paveldimų veiksnių. Žodis "cerebrinis" reiškia susijęs su galvos smegenimis, o "paralyžius" – raumenų silpnumas. Taigi cerebrinis paralyžius – tai raumenų silpnumas dėl galvos smegenų pakenkimo.
Nuo cerebrinio paralyžiaus kenčiančio vaiko judėjimas (gulėjimas, sėdėjimas, vartymasis, vaikščiojimas) yra sutrikęs. Pakenkta smegenų dalis, atsakinga už judesius,
siunčia klaidingus signalus raumenims, todėl šie arba pernelyg įsitempia, arba suglemba. Raumenų pakenkimas pasireiškia pakitusiu raumenų tonusu, kuris gali būti sumažėjęs, padidėjęs ar kintantis. Kas tai yra raumenų tonusas? Tai raumenų įtampa, kuri palaiko mūsų kūno padėtį, leidžia judėti, keisti pozas. Sutrikus raumenų tonusui, vaikų judesių raida vėluoja. Dėl smegenų pakenkimo nesivysto biologiniai judesio mechanizmai, leidžiantys savarankiškai judėti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-30
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.4 KB
Autoriuswilmantė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSelvenytė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku cerebrinis paralyzius (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Selvenytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą