Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Orientaciniai žaidimai

Orientaciniai žaidimai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Orientaciniai slėpynių žaidimai. Pėdsakai. Lobio ieškojimas. Vorai ir musės. Orientaciniai lenktynių žaidimai. Neregių maršas. Tiesiai į tikslą. Kopėčios. Orientaciniai seklių žaidimai. Pėdsekiai. Plėšikai ir sekliai. Orientaciniai topografiniai žaidimai. Naktinis žaidimas "Skautai Gedimino kalne". Kiti orientaciniai žaidimai. Sugrįžk! Išvados.

Ištrauka

Orientaciniai žaidimai, pasak O. Okerio – tai tos pačios slėpynės, paįvairintos tam tikromis taisyklėmis, siužetu, lenktynėmis, o svarbiausia – žaidžiami gamtoje, pageidautina nelygioje, medžiais ir krūmais apaugusioje vietovėje, pratina žaidėjus joje orientuotis. "Žaidimai gamtoje ypač aktyvina funkcinę žaidėjų organų ir jų sistemų veiklą, skatina geriau pažinti savąjį kraštą, moko saugoti gamtą, ugdo patriotiškumo jausmą. Žaisdami įvairiose aikštelėse, vaikai geriau pažįsta Lietuvos reljefą, kraštovaizdį, analizuoja gamtinę krašto įvairovę, atlieka įvairias gamtosaugines užduotis."(Ropytė A., Keršis V. Žaidimai )
Orientaciniai žaidimai turi ir karinių elementų, čia niekas nesislepia, bet maskuojasi. Kova prasideda ne bet kokia, o kova dėl gyvybės. Žaidėjai pavirsta indėnais, sekliais, kriminalistais, spekuliantais, gelbėtojais ir panašiai. Savos komandos žaidėjai pažymimi vienos spalvos siūlais, raiščiais, kurie yra stebuklingi – gyvybės siūlai, kuriuos stengiasi vienas kitam nuplėšti.
Pagrindinė orientacinių žaidimų taisyklė – sudaromos dvi komandos, viena ieško kitos, persekioja ją arba užpuola. Galimi įvairūs variantai ir tai priklauso nuo žaidimo organizatorių išradingumo – ar tai nepavirs tik sportinėmis varžybomis, ar vertinimas bus sąmojingas, o žaidimo eiga įdomi, skatinanti veikti komandoje, ieškoti, padėti vienas kitam.
Orientaciniai žaidimai dažniausiai žaidžiami įvairių stovyklų metu. Vaikams patinka naktiniai žygiai, kur tamsa apsunkina paieškas, tačiau žavi tuo, kad galima naudoti įvairias šviečiančias priemones – žibintuvėlius, žvakeles ir pan.
Išskiriamos tokios orientacinių žaidimų grupės: slėpynių, lenktynių, seklių, topografiniai. Tačiau yra ir daugiau žaidimų, kurie moko orientuotis erdvėje. Šie žaidimai žaidžiami užrištomis akimis, žaidėjas turi orientuotis pagal kokius nors skleidžiamus garsus, ar tiesiog iš nuojautos. Darbe pateiksiu orientacinių žaidimų aprašymus iš įvairios literatūros.


Tikslai: lavinti orientaciją, pastabumą, kolektyviškumą.
Trukmė: 1val.
Priemonės: saldainiai, lazda
Eiga: Žaidėjai pasiskirsto į dvi komandas, viena jų išeina 20 min. anksčiau už kitus. Jie palieka įvairius pėdsakus: pribarsto saldainių, braižo rodykles, kuria kryptimi turėtų eiti ieškantieji, arba šiaip pribraižo lazda ant tako, kartais nurodydami klaidingas kryptis. Paskui visi pasislepia vienoje vietoje. Persekiotojai turi surasti juos per 40 min. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-24
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.37 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPutauskienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Orientaciniai zaidimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Putauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą