Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų integruotas ugdymas: Šiaulių pagrindinė mokykla

Specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų integruotas ugdymas: Šiaulių pagrindinė mokykla

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų, integruotas ugdymas Šiaulių pagrindinėje mokykloje. Įvadas. Juridiniai integruoto ugdymo pagrindai. Integruotas ugdymas Šiaulių Ragainės pagrindinėje mokykloje. Vaikų kontingento charakteristika. Ugdymo programos, taikomos Ragainės pagrindinės mokyklos specialių poreikių vaikams. Specialistai padedantys vaikams su specialiaisiais ugdymosi poreikiais. Integruoto ugdymo problemos. Tėvų dalyvavimas integruoto ugdymo procese. Aplinkinių požiūris į integruotą ugdymą. Išvados.

Ištrauka

Integracija – tai labai sudėtinga socialinė, psichologinė, pedagoginė problema, kuri turi būti sprendžiama apgalvotai(A. Ališauskas).
Papildomos pedagoginės pagalbos teikimas mokymosi sunkumų turintiems vaikams Lietuvos bendrojo lavinimo mokykloje nėra naujas dalykas. Profesorius J. Laužikas (1974m.) rašė, jog ne visi vaikai ateina į mokyklą jau subrendę mokytis. Tai vaikai turintys kalbos, regėjimo, klausos, intelekto vystimosi trūkumų, lėtesnio vystimosi, infantilūs, pedagogiškai apleisti, charakterio sutrikimų bei kitokių negalių turintys vaikai. Šių vaikų bendrojo lavinimo mokykloje visada buvo ir yra nemažai. Išsamiai apibūdinęs minėtas vaikų grupes J. Laužikas teigė, kad visi jie, jų individualiųjų bei išsivystymo ypatybių, turi vykdyti bendruosius mokymo uždavinius. Taigi jau prieš dvidešimt metų, kai Vakarų Europos šalyse buvo karštai diskutuojama apie specialių poreikių vaikų integraciją, Lietuvos vaikai, turintys mokymosi sunkumų, buvo mokomi bendrojo lavinimo mokykloje, taikant diferencijuoto ir individualaus mokymo principus.
Lietuvos valstybė, susigrąžinusi nepriklausomybę, kuria humanistinėmis vertybėmis grindžiamą švietimo sistemą. Žmonių, turinčių ribotų galimybių veikti, integravimas į visuomenę – viena dabarties aktualijų. Žmogus, individas negali egzistuoti vienas. Esminė egzistencijos prielaida – bendruomeninis gyvenimas, todėl visais žmonijos vystimosi etapais vienas aktualiausių klausimų buvo individo vieta visuomenėje, jo atliekamų vaidmenų vertingumas, tarpasmeniniai santykiai. Ribotų galimybių veikti turinčio žmogaus padėti tarp kitų bendruomenės narių dėl jo išskirtinių savybių visais laikais buvo ypatinga: nuo visiško atmetimo – izoliacijos ir sunaikinimo – iki sąlygų visaverčiam gyvenimui garantavimo. (A. Galkienė)

Integracijos nauda:
Nauda vaikams (vaikai pradeda suprasti, su kokiu gyvenimo iššūkiu susiduria jų neįgalūs draugai, todėl tampa jautresni kitų reikmėms ir ima geriau suvokti bei reaguoti į skirtingumus. Jie sužino, kad kiekvienas gali įveikti sunkumus ir daug ko pasiekti.)
Nauda šeimoms (Kuo daugiau įprasto vystimosi vaikų tėvai susipažįsta su sunkumais, iškylančiais auginant neįgalius vaikus, tuo geriau pavyksta suorganizuoti reikiamą paramą.)
Nauda auklėtojams (Ugdydamos neįgalius ir įprastai besivystančius vaikus, auklėtojos vis geriau perpranta jų mokymosi būdų įvairovę, subtiliau skiria individualius gebėjimus ir specialiuosius ugdimosi poreikius.)
Nauda bendruomenei (Ugdyti neįgalius vaikus toje pačioje aplinkoje, kaip ir įprastai besivystančius vaikus, yra daug pigiau nei kurti ir finansuoti alternatyvias ugdymo įstaigas. Bendruomenė sutaupo švietimui skirtas išlaidas nebekurdama atskirų įstaigų. Bendruomenė laimi, kai neįgalūs asmenys prasmingai prisideda prie jos gerovės kilimo.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-04
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis46.81 KB
AutoriusausraIndrija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasGudonis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialiuju ugdymosi poreikiu vaiku integruotas ugdymas Siauliu pagrindine mokykla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Gudonis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą