Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeima kaip vaiko socializacijos institucija (2)

Šeima kaip vaiko socializacijos institucija (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išanalizuoti šeimą kaip vaiko socializacijos instituciją. Šeimos samprata. Šeimos poreikiai. Socializacijos samprata ir esmė. Socializacija kaip adaptacija ir interiorizacija. Organizuota (tikslinga) ir neorganizuota (stichinė) socializacija. Šeima- vaiko socializacijos mikroaplinka. Ankstyvojo amžiaus vaiko saviraiška- socializavimosi šeimoje. Padarinys. Nepilna šeima. Išvados.

Ištrauka

Šeima - vaiko socializacijos pagrindas. Mažyliui artimiausia socialinė aplinka – šeima. Joje jis mokosi gyventi.
Visuomenėje vykstantys pokyciai daro įtaką šeimai bei jos struktūrai. Daugėja nepilnų šeimų (daugiausia – išsiskyrusių), tuo pačių atsiranda antrinės šeimos. Didėja nevaisingų sutuoktinių skaičius, todėl aktualia tampa vaikų įvaikinimo problema. Jaunėja nusikaltusių paauglių amžius. Pagrindinė priežastis – netinkamos socialinės, psichologinės sąlygos šeimoje.
Vaikas šeimoje įgyja pirmuosius bendravimo pradmenis. Tinkamas šeimos mikroklimatas sudaro vaikui sąlygas jaustis saugiam ir tobulėti. Susiformavę doroviniai vaizdiniai, poelgiai padeda vaikui lengviau socializuotis šeimoje, bendraamžių tarpe. Konfliktai šeimoje ir jų sprendimų būdai padeda vaikui suvokti, kad šalia yra kiti, kurių nuomonę reikia toleruoti.
Vaiko socializacijai turi įtakos ne tik šeima, bet ir kitos ugdymo institucijos (ikimokyklinės įstaigos). Apgalvotas abiejų institucijų bendradarbiavimas paprastai duoda teigiamų rezultatų: vaikas geriau įsisavina bendravimo taisykles, lengviau adaptuojasi mokykloje.
Motinos ir tėvo vaidmenį vaikui sunku pervertinti. Meilė, kurią rodo tėvai, vaiko vystymuisi, jo socializacijai svarbiausi.
Svarbu ir jaunimą rengti motinos ir tėvo statusui, o tėvus – nuolat mokyti ir šviesti. Tikslas labai kilnus – ugdyti savo vaikus, savo Tėvynės ateitį. (Litvinienė, 2002).

Tikslas – išanalizuoti šeimą kaip vaiko socializacijos instituciją
Uždaviniai:
1. Atskleisti šeimos sampratą.
2. Apžvelgti socializacijos sampratą ir esmę
3. Aprašyti šeimą kaip vaiko socializacijos mikroaplinką


Paprastai šeima suvokiama kaip žmonių bendrija, susieta ryšiais ir turinti ryšių struktūrą. Sociologijos teorijoje tradicinė patiarchalinė (nuklearinė) šeima suprantama kaip socialinis vienetas, kuriame yra vyras – vyras tėvas (maitintojas), moteris – žmona motina (namų šeimininkė) ir ekonomiškai bei socialiai nuo jų priklausantys vaikai. (Žvinklienė, 1994- 1995). Šis apibrėžimas nusako šeimos tipą, moters ir vyro teises, bei pareigas.
Kai kurie šeimos tyrėjai linkę akcentuoti gyvenimą kartu. Šeima – tai du ar daugiau kartu gyvenantys žmonės, susieti kraujo ryšiais, santuoka ar įvaikinimu. (Barker, 1995).
Tradicinė šeima suvokiama, kaip vyro ir moters sąjunga, skirta naujai gyvybei sukurti. Šeimoje žmogus auga, tobulėja, saugo ir perduoda tradicijas, tampa pilnaverčiu valstybės nariu. Leliūgienė (2003) šeimą įvardina, kaip natūralią instituciją, laisvai sudarytą ir laisvai išreikštą vyro ir moters sąjungą, kuriai išimtinai patikėta gyvybės perdavimo misija. Šeima – tai bendruomenė, turinti savo pareigas, atsakomybę ir atliekanti funkcijas, apimančias visas gyvenimo sritis, ko negali jokia kita visuomenės struktūra, ir garantuoja savo šeimos nariams augimą ir gerovę. Šeimoje tėvai pirmieji tampa savo vaikų auklėtojais, saugo ir augina atžalas, perduodami jiems šeimos ir tautos tradicijas, skiepija žmogiškąsias vertybes ir paruošia juos tapti visaverčiais bendruomenės ir visuomenės nariais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-01
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.04 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Grudžinskytė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seima kaip vaiko socializacijos institucija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Grudžinskytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą