Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Socialinio pedagogo portretas

Socialinio pedagogo portretas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Socialinio pedagogo asmenybė. Socialinio pedagogo profesinės savybės. Socialinio pedagogo profesija. Išvados.

Ištrauka

Šiandien pedagogas neturėtų būti tik dalyko žinovas. Ugdytiniai vertina pedagogą, atsižvelgiant į pedagogo kompetenciją, komunikaciją, vertina tą, kuris geba atsinaujinti, siekia tobulėti. Pedagogas turi įgyti gerą psichologinį ir pedagoginį pasirengimą, būti įsisąmoninęs pedagogo pašaukimo ir misijos kilmingumą. Turi suvokti, kad jis atsakingas už jaunosios kartos lavinimą, ugdytinių protinių, kūrybinių galių plėtojimą. Todėl svarbiausia, kad pedagogai būtų kūrybingos asmenybės – žmogaus ugdytojai, o ne vien žinių perteikėjai. Pedagogas turi būti kūrėjas. Idealų pedagogo modelį yra aprašęs K. Pukelis. Jo teigimu, pedagogas turi turėti aiškų ugdymo galutinio tikslo vaizdinį, kuris priklauso nuo pedagogo pasaulėžiūros. Pedagogo kūrybinis talentas turi jo darbui svarbiausią reikšmę: intuicija, kuriamoji vaizduotė. Savo intuicijos dėka jaučia ugdytinių susidomėjimą, nusiteikimą, jų interesus.
Yra dvi svarbiausios prigimtinės savybės: meilė vaikams ir pakantumas. Taigi ruošiantis tapti pedagogu pirmiausia reikia paklausti savo širdies. Dėl meilės, pakantumo vaikams stokos nepavyks organizuoti to, ką sumanyta. Tai yra pagrindiniai pedagoginio pašaukimo dalykai.
Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje vis labiau vertinamas kūrybingumas, sugebėjimas nepriklausomai mąstyti, kelti naujas, originalias idėjas, nešabloniškai spręsti kylančias problemas. Ugdymo įstaiga yra kaitos bei naujovių diegėja, o pedagogas – pagrindinis šio proceso organizatorius. Mano manymu pedagogas neturėtų būti tik savo dalyko žinovas jis turėtu būti patarėjas ir supratėjas ir pagalbininkas. Pedagogas taip pat turi būti neapatiškas vaikams o kaip tik juos mylėti turėti kantrybes bei pakantumo .Pedagogas turėtu mokėti užjausti paguosti.
Pasak psichologo G. Valicko, nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo akimirkų prasideda jo socializacijos procesas, kurį galima apibūdinti kaip egzistuojančių elgesio normų ir vertybių sistemą, socialinių vaidmenų interiorizaciją, socialinės patirties perėmimą bei atgaminimą asmenybės veiklos ir bendravimo metu. Socializacijos pobūdį lemia gausybė veiksnių, kuriuos santykinai galima skirstyti į kryptingą auklėjimą ir mokymą, atsitiktinius ir stichiškus aplinkos poveikius bei individualius asmenybės bruožus. Atsižvelgiant į šeimos svarbą, teisės normos įtvirtina siekį užtikrinti šeimai deramą pagarbą visuomenėje, ja rūpintis ir ją remti, garantuoti vaikams saugią aplinką šeimoje (G. Kvieskienė, 2003).

Asmenybė daugiausiai išryškėja profesinėje veikloje ir darbe apskritai. Būtent čia geriausiai gali atsiskleisti jos gebėjimai bei talentas, kryptingumas, valios ir charakterio geriausieji ypatumai. Antra vertus, profesinėje veikloje, darbe, įtempdama savo fizines bei dvasines jėgas, asmenybė ir formuojasi (V. Voveris, 1990).
Žmogaus nuostatas į aplinką suformuoja jo moralė, socialinė ekonominė visuomenės struktūra, ideologija ir kultūra. Šios nuostatos susiklosto į stabilią vertybinių orientacijų sistemą, lemiančią žmogaus elgesį, mobilizuojančią jo intelektą, valią ir jausmus vienai ar kitai veiklai (G. Kvieskienė, 2003).
Vykstantys esminiai pokyčiai visuomenėje, naujas požiūris į vaikų, jaunimo ugdymą reikalauja, kad kūrybinius interesus ir polinkius tenkinantis specialistas būtų aukšto profesinio pasirengimo, plačios erudicijos, išprusęs daugelyje sričių, turėtų žinių apie užsienio kultūrą, meną, literatūrą, religiją, etiką ir kt.
Socialinis pedagogas turi būti humanistas, pasižymėti komunikacinėmis, organizacinėmis savybėmis, aukšta bendrąja kultūra, taktu (I. Leliūgienė, 2003).
Planuojant rinktis socialinio pedagogo profesiją, labai svarbu paanalizuoti save, stebėti, kokios vertybės labiausiai mobilizuoja jūsų dėmesį, gebėjimus, valią; kokios kompensacijos tikimybė (ar visų pirma materialinės, ar karjeros, ar kūrybinio darbo perspektyvos) sužadina jūsų energiją veikti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-22
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.9 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasUrbonaitė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio pedagogo portretas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Urbonaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą