Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeimos įtaka vaiko socializacijai (4)

Šeimos įtaka vaiko socializacijai (4)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – aptarti šeimos įtaką vaiko socializacijai. Bendrieji socializacijos aspektai. Socializacijos samprata. Socializacijos etapai ir pasekmės. Vaiko kaip asmenybės socializacija. Šeimos įtaka vaiko socializacijai. Šeimos samprata. Šeimos socialinis statusas ir jo tipai vaiko socializacija šeimoje. Išvados.

Ištrauka

"Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios vientisumo priklauso visos didelės visuomenės saugumas" (F. Adleris) (Prunskis, 2000). Visuomenės socialinės, ekonominės ir kultūrinės evoliucijos eigoje šeima patiria nuolatinę kaitą. Šiuo metu diskutuojama apie modernų ar net postmodernų šeimos modelį. Juo bandoma apibūdinti didelius šeimos instituto ir gyventojų demografinės elgsenos pokyčius, taip pat augančią šeimos formų ir sudėties įvairovę poindustrinėje visuomenėje. Keičiasi gyventojų vertybinės orientacijos, gyvenimo sąlygos, veiklos galimybės ir prioritetai, kinta šeimos vaidmuo individo gyvenime ir santykiai tarp šeimos narių. Įsigali naujos vedybinės ir prokreacinės nuostatos bei elgsena. Tačiau net ir šiais modernėjančios visuomenės laikais šeima žmogaus gyvenime vaidina didžiulį vaidmenį. Tai patvirtina įvairios šeimos studijos, nemenkas mokslininkų dėmesys šeimos institutui.
Tik gimusio vaiko vystymasis iki metų visiškai priklauso nuo šeimos. Kaip tik šiuo laikotarpiu intensyviai formuojasi sensomotorinės reakcijos bei emocinė sfera. Vaiko socialiniam ir psichiniam brendimui yra svarbūs pirmieji treji metai. Būtent šiame amžiaus tarpsnyje sudaromos prielaidos asmenybei vystytis. Taigi vyksta vaikų, o taip pat ir suaugusiųjų, socializacija. Nuo šeimos priklauso, kaip vyksta fizinis, emocinis ir socialinis žmogaus vystymasis.
Šiuolaikiniai mokslai – edukologija, psichologija, istorija, sociologija, teisė, ekonomika, etika bei kiti – būdingais jiems metodais nagrinėja įvairiausius šeimos gyvenimo klausimus. Tai leidžia daryti prielaidą, jog šeima žmogaus gyvenime užima reikšmingą vietą, o studijos šeimyninio gyvenimo klausimais yra aktualios daugeliui žmonių. Yra išleista nemažai darbų, tyrinėjančių šeimąir jos įtaką vaikui. Pažymėtini Z. Bajoriūno (1997), A. Juodaitytė (2002), L. Jovaišos (2007), I. Leliūgienės, (1997, 2003), K. Miškinio (2003), V. Stankūnienės (2003) ir kt.
Darbo tikslas – aptarti šeimos įtaką vaiko socializacijai.
Darbo uždaviniai:
• aptarti, kas yra socializacija ir kodėl ji tokia svarbi vaikui;
• apžvelgti šeimos sąvoką, jos pagrindinius elementus;
• atskleisti šeimos įtaką asmenybės socializacijai.
Darbo metodai – mokslinės ir metodinės literatūros analizė, lyginamoji analizė, apibendrinimas.


Žmogumi vaikas tampa tik tuomet, kai susiformuoja jo santykis su artimu žmogumi ir jis ima bendrauti. Pirmoji bendruomenė, kurioje užsimezga vaiko ryšiai su kitais žmonėmis, yra šeima. Tie ryšiai turi ypač didelę įtaką (teigiamą ar neigiamą) jo dvasiniam tapsmui. Šeimoje įgyta bendravimo patirtis ilgą laiką yra vienintelis santykių su aplinkiniu pasauliu vertinimo kriterijus. Čia prasideda ir visuomeninis vaiko gyvenimas, vėliau tęsiamas mokykloje, vaikų bei jaunimo organizacijose ir kitur. Todėl šeima yra ypatinga bendruomenė, tai pirmasis vaiko dvasinės brandos etapas.
Tėvų ir vaiko bendravimas prasideda nuo pat gimimo. Iš pat pradžių naujagimis bendrauja akimis, prisilietimu, šypsena ir balsu. Iš to kylantis socialinis elgesys skatina kūdikių savivokos formavimąsi ir sudaro sąlygas jiems išlikti. Tėvų meilė vaikams, nepriekaištingi tarpusavio santykiai, artimas bendravimas padeda žmogui suvokti etines ir estetines vertybes, normas ir pratina jas taikyti kasdieniniame gyvenime. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.47 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Gruzdzijnskytė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos itaka vaiko socializacijai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Gruzdzijnskytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą