Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Lietuvos ir Šveicarijos švietimo politikos lyginamoji analizė

Lietuvos ir Šveicarijos švietimo politikos lyginamoji analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – panagrinėti bei palyginti Lietuvos ir Šveicarijos švietimo politiką. Šalių apibūdinimai. Šalių politinė sistema. Lietuvos ir Šveicarijos bendra švietimo sistemos apžvalga. Lietuvos ir Šveicarijos švietimo sistemos struktūra. Lietuvos ir Šveicarijos švietimo politikos palyginimas. Išvados.

Ištrauka

,,Švietimas – asmens, visuomenės ir valstybės ateities kūrimo būdas" (Jakavičius, 1998, p. 91). Dažnai kartojama tiesa, kad mokslas yra svarbiausias šiandieninės visuomenės pažangos veiksnys. Todėl visos pirmaujančios, norinčios pirmauti arba siekiančios neatsilikti pasaulio šalys mokslui skiria vis daugiau dėmesio – tiek didindamos bendras investicijas į mokslo pajėgumų stiprinimą, tiek puoselėdamos universitetus, kaip pagrindinius mokslo žinių kūrimo ir sklaidos židinius, tiek besirūpindamos, kad mokslo žinios būtų kuo plačiau panaudojamos skatinti šalies ūkiui ir tobulinti pačiai visuomenei.
Europos šalys istorinių – politinių 1980 – 1990 metų įvykių, iš esmės pakeitusių daugelio valstybių tolesnį ekonominį bei kultūrinį vystymąsi, įtakoje turėjo naujai įvertinti savo švietimo sistemas, nustatyti jų efektyvumo lygį bei numatyti tinkamą reformavimo strategiją. Lietuva taip pat išgyveno ir vis dar išgyvena aktyvų reformavimo laikotarpį, siekia sukurti savitą švietimo sistemą, atitinkančią šalies nacionalinius poreikius, atliekančią kultūrinę visuomenės reprodukciją; sistemą, kuri įvertindama ekonominę situaciją, užtikrintų pusiausvyrą tarp kvalifikuotos darbo jėgos pasiūlos ir paklausos, taip pat sistemą, kurioje orientuojamasi į bendražmogiškąsias pasaulines vertybes, atsižvelgiama į asmenybės individualumą ir unikalumą.
Darbo objektas – Lietuvos ir Šveicarijos švietimo politika.
Darbo tikslas – panagrinėti bei palyginti Lietuvos ir Šveicarijos švietimo politiką.
Darbo uždaviniai:
– paanalizuoti Lietuvos švietimo politiką;
– paanalizuoti Šveicarijos švietimo politiką;
– palyginti Lietuvos ir Šveicarijos švietimo politiką.


Lietuvos Respublika (LR; Lietuva) – valstybė Europos geografiniame viduryje, Baltijos jūros pietrytinėje pakrantėje. Toje pačioje geografinėje platumoje vakariau Lietuvos yra Danija, Didžioji Britanija (Anglijos šiaurinė dalis), ryčiau – Baltarusija ir Rusijos centrinės sritys, toje pačioje geografinėje ilgumoje šiauriau yra Latvija, Estija, Suomija, piečiau – Rytų Lenkija, Ukrainos vakarinė dalis, Rumunija, Bulgarija, Graikija.
Ribojasi su šiomis valstybėmis: Latvija (sausumos sienos ilgis – 588 km, jūros siena – 22 km), Baltarusija (sienos ilgis – 677 km), Lenkija (sienos ilgis – 104 km), Rusija (Kaliningrado sritis) (sausumos sienos ilgis – 255 km, Kuršių mariomis – 18 km, jūra – 22 km).
Baltijos jūros pakrantės ilgis – 90,66 km. Bendras Lietuvos sienos ilgis – 1732 km. Lietuvos – Baltarusijos ir Lietuvos – Rusijos Federacijos siena yra ir Europos Sąjungos siena. Lietuvos ekonominė zona Baltijos jūroje (vakaruose) siekia Švedijos ekonominę zoną (Lietuva, 2009).
XIV a. Lietuva buvo didžiausia valstybė Europoje. 1569 m. Liublino unija Lietuva susijungė su Lenkija, suformuodama naują respubliką – Žečpospolitą, kuri gyvavo daugiau kaip 200 metų, kol kaimyninės šalys aneksavo teritorijas 1795 m. Lietuva paskelbė savo nepriklausomybę 1918 m. vasario 16 d., tačiau 1940 m., antrojo pasaulinio karo pradžioje, buvo vėl okupuota TSRS, o vėliau hitlerinės Vokietijos. Vokietijai karą pralaimėjus, Lietuva liko TSRS sudėtyje. 1990 m. kovo 11 d. Lietuva tapo pirmąja tarybine respublika, paskelbusia savo nepriklausomybę (Lingė, 1992). Nuo 2004 m. kovo 29 d. Lietuva priklauso NATO blokui. Nuo 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva yra visateisė Europos Sąjungos narė (pried. 1) (Lietuva, 2009). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-04
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis65.39 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasE. Brazauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir Sveicarijos svietimo politikos lyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • E. Brazauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą