Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Socializacijos ypatumai paauglystėje

Socializacijos ypatumai paauglystėje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Darbo tikslas – išanalizuoti paauglių elgesį bei socializacijos ypatumus paauglystės metu. Įvadas. Paauglystės charakteristika. Socializacijos ypatumai. Asmenybę ugdanti aplinka. Tapatumo jausmas. Bendraamžių įtaka. Problemos paauglystėje. Paauglių deviantinis elgesys ir jo tipai. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas - paauglystės amžius yra laikomas rizikos amžiumi, nes tada pradeda aktyviai formuotis asmenybė, aktyviai vykti socializacija, atitinkamų vaidmenų prisiėmimas. Kadangi visuomenę sudaro didelė dalis jaunų, besiformuojančių žmonių, būtina atkreipti daug dėmesio į jų socialinio elgesio formavimą.

Problematika – paauglystės laikotarpiu yra didelė rizika, kad šiame procese įvyks tam tikri defektai, įtakosiantys deviantiškos asmenybės susiformavimą, pereinantį į blogo elgesio formas.

Darbo tikslas – išanalizuoti paauglių elgesį bei socializacijos ypatumus paauglystės metu.

Darbo uždaviniai:
1. išanalizuoti paauglystės charakteristiką;
2. išsiaiškinti pagrindinius socializacijos ypatumus;
3. nustatyti paauglių elgesio formavimo elementus;
4. nustatyti problemas, kurios gali įtakotideviantinį paauglių elgesį;
5. pateikti išvadas.

Darbo objektas – paauglystė

Darbo metodai:
1. literatūros analizė
2. palygininamasis metodas

Paauglystės tarpsnis yra laikomas rizikos amžiumi, nes tada pradeda sparčiai formuotis asmenybė, aktyviai vykti jos socializacija, atitinkamų vaidmenų prisiėmimas, kt. Labai tikėtina, kad šiame procese gali pasitaikyti įvairių elgesio defektų, įtakojančių deviantiškos asmenybės susiformavimą. Todėl verta aptarti tam tikrus dėsningumus, kurios patiria paaugliai šiame vystymosi tarpsnyje.
Paauglystės amžius - pats sunkiausias ir sudėtingiausias iš visų amžiaus tarpsnių. Jis dar vadinamas pereinamuoju laikotarpiu, nes tuo metu vyksta savotiškas virsmas iš vaikystės į suaugusiojo gyvenimą, iš nebrandumo į brandą. Šiuo periodu vyksta visapusiškas paauglio vystymasis, apimantis anatominius - fiziologinius, intelektualinius pokyčius, paauglio požiūrių į įvairius reiškinius formavimąsi ir kt.
Paauglystės laikotarpiu stipriai pasikeičia paauglio gyvenimo ir veiklos samprata, jo socialinis vaidmuo. Jis turi prisiimti naują visuomeninį statusą, padėtį bendruomenėje, suaugusieji jam pradeda kelti didesnius bei rimtesnius reikalavimus.
Bene svarbiausias reiškinys, kuris vyksta paauglio gyvenime šiuo pereinamuoju laikotarpiu, yra jo noras, būtinybė pažinti patį save. Atsakymo į klausimą "Kas aš?" radimas tampa pačiu svarbiausiu ir aktualiausiu uždaviniu. Šis kelias dažnai būna ilgas, reikalaujantis labai daug vidinių pastangų, neretai skausmingas, bet tuo pačiu ir labai naudingas, nes atsakymo radimas į klausimą "kas aš esu?" skatina paauglį domėtis pačiu savimi, padeda jam formuoti pažiūras į tam tikrus reiškinius, dalykus, turėti savo nuomonę, susidaryti savo vertybių sistemą, kuria remiantis jaunas žmogus vertins, lygins savo bei kitų veiksmus, jaus atsakomybę už savo poelgius, žodžius ir pan.
Nepilnamečiai jautrūs socialinei aplinkai, jos pokyčiams ir jiems dažnai sunku orientuotis joje, priimti teisingus sprendimus, ypač kai atsiduriama dviprasmiškoje situacijoje: pavyzdžiui, kai šeima reikalauja elgtis vienaip, o neformali grupė- kitaip. Tokie prieštaravimai gali skatinti nusikalsti, vartoti narkotikus ir alkoholį, ir pan.
Dažniausiai šiame amžiuje paaugliams iškyla daug problemų bendraujant su suaugusiais, dažniausiai įvairių konfliktų su tėvais. Jie turi daug problemų, kurios skatina ne tik griebtis tabako, alkoholio ar narkotikų, bet ir ryžtis savižudybei. Ir man kaip busimam socialiniam pedagogui paaugliu tema labai svarbi ir įdomi, kadangi socialinio darbuotojo paskirtis- būtinai išklausyti ir palaikyti, padėti spręsti iškilusias problemas kaip paaugliui, taip ir jo tėvams arba globėjams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-26
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis20.85 KB
AutoriusDaina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Jacikevičienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socializacijos ypatumai paauglysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E. Jacikevičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą