Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Asocialaus elgesio šalinimo būdai

Asocialaus elgesio šalinimo būdai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Pratarmė. Mokymosi motyvacijos stiprinimas. Sudaryti sąlygas patirti sėkmių, pakelti statusą. Kai kurios tėvų klaidos - bausmės. Poreikių būti mylimam, priimtam, suprastam tenkinimas. Neformalaus ugdymo organizavimo formos ir metodai.

Ištrauka

Vis dažniau ir dažniau girdime nusiskundimus gatvėje, mokyklose, namuose, netgi darželiuose apie agresyvius, piktus, smurtaujančius ir kitu negatyviu elgesiu pasireiškiančius vaikus. Kriminalinė statistika taip pat nedžiugina, nes nusikaltėlių amžius vis jaunėja.
Asocialaus elgesio priežastys slypi daugelyje veiksnių: šeimoje, auklėjime, asmeniniuose santykiuose su mokykla, bendraamžiais, nuostatose, vertybėse, temperamente, charakteryje, socialinėje aplinkoje ir t.t.
Pasak B. Bitino (2004), asocialios pozicijos prevencijos pagrindinė pedagoginė prielaida yra normos draudimo transformavimas į pozityvųjį ugdymo tikslą. Bendriausias asmenybės pozicijos keitimo principas - rėmimasis teigiamomis auklėtinio savybėmis, jo veiklos galimybėmis ir pan. Ir labai aiškios negatyvios pozicijos auklėtiniai turi teigiamų savybių. Pedagogo uždavinys tas savybes pastebėti, jas puoselėti, jomis remiantis formuoti auklėtinio teigiamos pozicijos puses, kurias lengviau galima keisti, ir drauge keisti visą jo asmenybės poziciją. D. Šlapkauskaitės teigimu reikalingas įtakingas žodis, profesionalus sveikatos ir dorinis ugdymas (Vaitkevičius, 2003).
Gage ir Berlinger (1994, p. 288) pastebi, kad vaikui, dėl kai kurių veiksnių susiformavus neigiamo savęs vertinimo klimatui, pradeda formuotis nesėkmės sindromas, nerimas, sąlygojantys motyvacijos slopinimą. Motyvacijos stoka, nepasitikėjimas, nusivylimas ima pasireikšti ir kitose gyvenimo srityse, skatina naujas nesėkmes. Nustatyta, kad žemas savęs vertinimas susijęs su įvairiais asocialaus elgesio pasireiškimas. Psichologų nuomone, neadekvatus savęs vertinimas deformuoja asmenybę, sudaro palankias sąlygas neigiamiems bruožams formuoti ir kartu apsunkina normalią psichinę raidą.
Mes – tėvai, mokytojai, visuomenė, bendraamžiai, valstybė ir kt. - galime vaikams padėti labiau pasitikėti savimi, padidinti jų savivertę, juos mylėdami, gerbdami, priimdami, neišskirdami, neatstumdami, įvertindami, skatindami, įtraukdami į įvairias darbines ir papomokines veiklas, keldami jų motyvaciją mokytis, tobulėti, taip šalindami asocialus elgesio priežastis.

Mokinio mokymosi motyvacija priklauso nuo plataus spektro veiksnių: tai ir "vidinis" interesas, ir baime būti nubaustam. Įrodyta, kad patvariausia motyvacija susijusi su asmens identiteto plėtote, jo vertybių sistema, prasmingumo suvokimu.
Labai svarbu mokiniui padėti geriau suprasti savo asmeninius, akademinius, socialinius, karjeros ir kitus tikslus. Mokiniams reikia suteikti galimybę pasirodyti, sutikti naujų žmonių, būti kurios nors srities ekspertais, matant galimybę augti, tobulėti, įgyti kitų pagarbą.
I. Reece and S. Walker (1997) teigia, kad mokinių motyvacija stiprėja, jeigu mokydamiesi jie patenkina savo svarbiausius poreikius - sėkmės (pvz., pasiekia užsibrėžto tikslo); pripažinimo (pvz., draugiški santykiai su klases draugais ir mokytoju); vadovavimo (pvz., tampa klases lyderiu) (Barkauskaitė, Motiejūnienė, 2004). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-07-21
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis94.94 KB
Autoriusaudraleo
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasS. Dapkienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asocialaus elgesio salinimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • S. Dapkienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą