Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Kalendorinių švenčių organizavimo ypatumai vaikų darželyje

Kalendorinių švenčių organizavimo ypatumai vaikų darželyje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas- išsiaiškinti švenčių organizavimo ypatumus ikimokyklinėse įstaigose. Pagrindiniai kalendorinių švenčių organizavimo aspektai. Lietuvių kalendorinės šventės. Kalendorinių švenčių organizavimo metodika vaikų darželiuose. Kalendorinės šventės vaikų darželyje. Išvados.

Ištrauka

Šventės suteikia begalę įvairių rūšių bendravimo galimybių. Šventėse gali užsimegzti įvairūs ilgalaikiai socialiniai ryšiai. Šventė tarytum socialinis susirinkimas, kuriame švenčiama ir ilsimasi. Todėl kalendorinės šventės, jų organizavimas labai aktuali tema. Apie švenčių organizavimo būtinumą vaikų darželiuose pabrėžia Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos patvirtinta "Bendroji priešmokyklinio ugdymo ir ugdymosi programa"(2003). Įvairias Lietuvai būdingas šventes plačiai nagrinėja daugelis garsių Lietuvos rašytojų – J.Almonaitienė (1998), J. Kudirka (1993) A.Tamošiūnienė (1998) ir kt. šių dienų mokslininkai, pvz., A. Žarskus (2001), aktualizuodamas šią temą siekia atskleisti kalendorinių švenčių papročių ir žaidimų reikšmingumą, šios temos aktualumą .
Žmonija gyva praeitimi, istorija. O kad lietuviai yra senas ir gilias tradicijas išlaikiusi tauta, parodo išlikę lietuvių papročiai, tradicijos bei kalendorinės šventės, kurios lietuviams buvo ir yra gyvenimo dalis. Jos ne tik poilsis, bet ir pagrindinė sąlyga žmonių dvasingumui, kurio šiandien taip dažnai pasigendame, ugdyti.
Šventės yra laukiamos, nes dažniausiai švęsdami patiriame daug džiaugsmo, pailsime. Pastebėta, kad žmonės šiais laikais gyvena ir dirba labai intensyviai, dažnai jaučiasi pavargę ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, todėl šventės tampa svarbiausios ir labiausiai laukiamomis savaitės, mėnesio ar metų dienomis. Šventėse atsiskleidžia pats žmogus, jo kūrybinės galios, mokėjimas bendradarbiauti ir bendrauti.
Lietuviškos šventės "atgijo" po Nepriklausomybės atkūrimo. Tuo laikotarpiu buvo jaučiamas jų organizavimo suaktyvėjimas. Tačiau gyvenimas daug ką keičia. Kai kurios šventės nebešvenčiamos, o kitų švenčių papročiai pasikeitė arba visai sunyko. Atsirado ir naujos, mūsų tautai reikšmingos kasmetės šventės, kurias būtina švęsti. Pagarbą tautos tradicinėms šventėms reikia pradėti skiepyti nuo pat ankstyvos vaikystės.

Darbo objektas- kalendorinės šventės.
Darbo tikslas- išsiaiškinti švenčių organizavimo ypatumus ikimokyklinėse įstaigose.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti švenčių reikšmę;
2. Išsiaiškinti švenčių organizavimo metodiką vaikų darželyje.
Darbo metodas: informacijos šaltinių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.87 KB
AutoriusDovilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Račkauskas
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasTelšių menų ir pedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalendoriniu svenciu organizavimo ypatumai vaiku darzelyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • D. Račkauskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą