Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokymosi motyvacija (2)

Mokymosi motyvacija (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Mokymosi prieinamumo modeliavimas. Mokymosi nauda ir reikšmė. Mokymosi motyvacijos pagrindiniai principai. Mokymasis ir mokymosi motyvacija žinių visuomenėje ir Nuotolinio (distancinio) mokymosi plėtra. Išvados.

Ištrauka

TEMOS AKTUALUMAS. Motyvacija — procesas, skatinantis žmogų elgtis taip, kad būtų pasiekti jam svarbūs tikslai arba patenkinti jo poreikiai. Kas lemia mokinių mokymosi motyvaciją? Yra įrodyta, kad žmogaus smegenims pa¬tinka mokytis, o mokinio atėjimas į mokyklą rodo, kad jis jau yra save nuteikęs mokslui. Tačiau konkre¬čiu momentu jis gali ir nenorėti tai daryti. Mokinio mokymosi motyvacija priklauso nuo plataus spektro veiksnių — tai ir "vidinis" intere¬sas, ir baimė būti nubaustam. Yra įrodyta, kad patva¬riausia motyvacija yra susijusi su asmens identiteto plė¬tote, jo vertybių sistema, prasmingumo suvokimu.

DARBO TIKSLAS – panagrinėti mokinių motyvacijos problemą ir prielai¬das šiai problemai spręsti mokyklose.

DARBO UŽDAVINIAI:
1. aptarti mokymosi motyvacijos problemos spren¬dimo aspektus;
2. atskleisti mokymosi motyvaciją įtakojančius veiks¬nius;
3. pateikti mokymosi motyvaciją stiprinančios pozi¬tyvios ugdymo kaitos galimybes.

Mokymąsi lemia ir vidiniai mokinio siekiai (pvz., jis tikisi, kad biologijos mokymasis padės geriau pasi¬rengti medicinos studijoms).
Abraham Maslow (1962) pateikė moksleivių po¬reikių, įtakojančių jų mokymosi motyvaciją, hierar¬chiją, pagal kurią fiziniai ir emociniai poreikiai yra svar¬būs mokymosi motyvacijai, tačiau dar svarbesnė yra moksleivio savigarba ir saviraiška.
Daugumos mokyklų mokiniai tenkindami priklausymo/ryšių poreikius, dairosi į bendraamžių grupes. Deja, bendraamžių grupės narystės normos dažnai prieštarauja griežtoms laimėjimo normoms, kurios patiktų mokytojams. Pasitaiko (ypač tarpusavyje) rungtyniaujančių grupuočių, kurios išstumia kitus mokinius iš akademinio ir socialinio mokyklos gyvenimo. Būna ir tokių bendraamžių grupės normų, kurios taiko neigiamas sankcija tiems mokiniams, kurie stengiasi gerai mokytis. Laikydamiesi kai kurių iš šių procedūrų, mokytojai gali padaryti taip, kad bendravimo poreikiai veiktų teigiamai.
Mokymosi motyvai atskleidžia vidinę mokymosi logiką. jų nežinant, negalima suprasti, kodėl mokinys siekia arba nesiekia tikslo, negalima atspėti jo poelgio prasmės. Motyvų gali būti daug ir prieštaringų. Kai taip yra, mokinys patiria vidinį konfliktą. Skirtingų motyvų samplaikoje atsispindi prieštaravimai tarp leidžiamo ir draudžiamo, tarp asmeninių ir grupes interesų. Mokinio apsisprendimą, poelgį lemia tai, koks motyvas nugali. Prieštaringų motyvų kova mokiniui, gali būti labai skausminga.
Mokymosi motyvai, nors ir kokie jie būtų, visada yra susiję su svarbiausių, fiziologinių ir aukštesniųjų, dvasinio augimo, poreikių patenkinimu.
Svarbiausią vidinę mokymosi motyvacija sukelia vidinis džiaugsmas, lydintis išmokimą. Tai daugelis psichologų vadina vidiniu pastiprinimu .dabar aišku, kad tai yra savipildos poreikio , kaip vidinės valios ir išminties energijos skleidimosi, įgyvendinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos diplominis darbas
KategorijaPedagogika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.61 KB
Autoriusgeorgijus
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasBlažys
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokymosi motyvacija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-05-25 IP: 88.118.14.71
    GRETA GAIGALAITE sako

    super vietike, bet darbus galetumete atsiusti ir greiciau

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 19 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Blažys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą