Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pažintinė pedagogikos praktikos ataskaita: Vilniaus vaikų globos namai

Pažintinė pedagogikos praktikos ataskaita: Vilniaus vaikų globos namai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Vizija. Misija. Strateginiai tikslai. Analitinė dalis. Veiklos sritis – pagalbos ugdytiniui( klientui) organizavimas. Profesinė kompetencija – įvertinti kliento poreikius, numatyti jo ugdymo(si) galimybes. Profesinė kompetencija sudaryti pagalbos klientui, jo ugdymo(si) planą, koreguojant nepakankamai išvystytas sritis. Profesinė kompetencija - taikyti individualaus darbo su klientu metodą. Veiklos sritis – optimalių ugdytinio socialinio funkcionavimo ir vystymosi sąlygų, dirbant sistemingą darbą su ugdytinių grupėmis atitinkamoje aplinkoje, sudarymas. Profesinė kompetencija – įvertinti kliento vietą socialinėje grupėje, jo psichologinę bei socialinę savijautą. Profesinė kompetencija – organizuoti ugdytinių veiklą grupėje, padedančią plėtoti socialinius įgūdžius, bendravimo sugebėjimus, asmens savijautą. Veiklos sritis – socialinės pedagogikos profesinės veiklos tobulinimas. Profesinė kompetencija – įvertinti, organizuoti ir tobulinti socialinio pedagogo praktiką. Socialinio pedagogo ateities vizija ir misija. Išvados.

Ištrauka

Nuo spalio 2d. iki 27d. atlikau pažintinę praktiką. Pažintinę praktiką atlikau Vilniaus 2-uosiuose vaikų globos namuose, kurie buvo įkurti 1981 metais. Nuo 1981m. iki 1989m. jie vadinosi "Ikimokykliniai antrieji vaikų globos namai". Juose galėjo augti vaikai tik nuo 3 iki 7 metų. Suėjus 7 metams jie buvo išvežami mokintis kitur. 1989m. direktorei Janinai Stankūnienei pasitarusi su kolegom pradėjo planuoti ilgalikį projektą. Taip projektas tęsėsi nuo 1989 iki 2000 metų. 1989m. prasidėjo eksperimentas su šeimynom, prasidėjo patalpų remontas ir kiti veiksmai, kurie padėjo artėti projekto tikslo link.

Vizija: tunelio gale mato laisvą, kūrybingą,dorovingą, kultūringą, sugebantį valdyti situaciją, mylintį gyvenimą asmenybę.

Misija: išugdyti dorovingą, intelektualų, kultūringą, pasiruošusi darbui pilietį racionaliai naudojant materialinius ir intelektinius resursus.

Strateginis tikslai:
* Sukurti vaikams saugią, sveiką ir ugdančią aplinką
*Didinti ikimokyklinio ugdymo paslaugų kokybę, užtikrinti vaikų parengimą mokyklai, gyvenimui.

Vaikų globos namai vadovaujasi priešmokyklinio ugdymo programa. Vaikus ugdo jaunų, perspektyvių, kompetetingų nuolat besirūpinančių savo kvalifikacijos tobulinimu pedagogų: 4 grupių auklėtojai, muzikos, dailės kūno kultūros pedagogai, logopedas. Ikimokyklinio amžiaus vaikams sudarytos sąlygos papildomam meninių ir fizinių gebėjimų ugdymuisi, dainavimo, dailės, šokių ir sporto būreliose. Mažylius lavina kūno kultūros, muzikos pedagogai. Vaikų kalbą ir tartį koreguoja logopedas. Auklėtojai rūpinasi vaikų buitimi, mokyklinio amžiaus vaikams padeda namų darbų ruošoje. Tačiau, kas yra pastėbėtina nėra socialinio pedagogo. Aš manau, kad tokioje įstaigoje yra būtinas socialinis pedagogas. Pedagogai rengia ir vykdo projektus vaikų sveikatingumo ir kalbos klausimais. Vyko projektas "Man greit 18 – ika" . Vaikai mokėsi teisinių žinių:
• baudžiamojo kodekso
• saugos
• eismo taisyklių
• savisaugos
Taip pat mokėsi gaminti maista, kepė, virė įvairius patiekalus. taip pat vyksta tokier projektai kaip: " Aš ir tu mes susitiksime knygoje", "Saugi aplinka – saugus vaikas", Draugiški namai – draugiški vaikai". Vaikų globos namai bendradarbiauja su "Mamų klubu", tai savanoriškai susibūrusios mamos, kurios vaikus aplanko per įvairias šventes, gimtadienius, atneša dovanų. Taip pat dirba daug savanorių, kurie ateina aplankyti vaikų, su jais žaidžia, bendrauja, padeda ruošti namų darbus. Dažniausiai savanoriai būna iš Italijos, Prancūzijos, Olandijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos praktikos ataskaita
KategorijaPedagogika
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.41 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIngrida Stankevičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pazintine pedagogikos praktikos ataskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą