Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų sveikos gyvensenos ugdymas pradinėje mokykloje

Vaikų sveikos gyvensenos ugdymas pradinėje mokykloje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Sveikos gyvensenos ugdymas mokykloje. Sveikos gyvensenos sudedamųjų dalių aptarimas įvairių autorių darbuose. Fizinis aktyvumas. Racionali mityba. Higiena. Racionali veiklos ir poilsio kaita. Rūkymo prevencija. Mokinių saugumo prevencija. Mokyklos įtaka vaikų sveikatai. Dvasinė sveikata. Praktinis darbas. Išvados. Sąvokos. Priedas (1).

Ištrauka

Sveikata – didžiausias žmogaus turtas, laimės, geros savijautos, kokybiško gyvenimo pagrindas.
Pirmąsias žinias apie sveikatą susistemino Antikos gydytojas Hipokratas. Žinios keitė sveikatos sampratą su kiekviena epocha. Sveikatos problemomis domisi ne tik medikai, pedagogai, filosofai, sociolaogai, bet ir kitų mokslų atstovai. Suvokiant sveikatą kaip didžiausią vertybę, turi būti skiriamas didžiulis dėmesys jos ugdymui. Vaikystė yra svarbus sveikatos ugdymo pagrindas, todėl šiuo žmogaus ugdymo laikotarpiu reikia skirti itin didelė reikšmė. Vaikystėje sparčiai vystosi vaiko psichika, motorika, kaupiama socialinė patirtis, plečiasi pažinimo laukas.
Mokyklos lankymo pradžia – nelengvas tarpsnis vaiko gyvenime, nes šiuo metu vaikas turi priimti nelengvas mokinio pareigas. Keičiasi jo gyvensena: prasideda mokymasis, sumažėja fizinis aktyvumas, didėja protinė įtampa, kinta režimas. Mokytojui tenka didelė atsakomybė už vaiko sveikatos tausojimą, ugdymą, stiprinimą. Sveikatos rodikliai gana liūdinantys. Medikai kaip problemą pabrėžia vadinamų,,mokyklinių" ligų: netaisyklingos laikysenos, skoliozės, regos sutrikimų dažnėjimą. Šios susirūpinimą keliančios problemos, skatina prioritetu vertybių sistemoje laikyti sveikatą, sveikos gyvensenos ugdymą. Vaikai turi įgyti ir suvokti sveikos gyvensenos reikšmę, fizinį aktyvumą, higieną, sveikatos saugojimą, žalingų įpročių kenkimą sveikai.
Iškeliant sveikatą kaip pagrindinę vertybę, suvokiant sveikos gyvensenos formavimo reikšmę vaikystėje, keliamas šio darbo tikslas – pažvelgti į sveikos gyvensenos ugdymą teoriniu ir praktiniu aspektais.

Didelė gausa literatūros sveikos gyvensenos klausimais, byloja apie mokslininkų, pedagogų rūpestį ir domėjimąsi sveikos gyvensenos ugdymu.
Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrosiose programose teigiama, kad sveikata mokykla rūpinasi visur ir visada. Išsamiai šį uždavinį aptaria integruojančioji (universalioji) sveikatos ugdymo programa. Mokykla yra įsipareigojusi sudaryti visas sąlygas augti fiziškai, psichiškai bei doriškai sveikam žmogui, padėti kiekvienam jaustis atsakingam už savo ir aplinkos sveikatą. Mokykla ugdo mokinių suvokimą, kad esama glaudžių ryšių tarp visų žmogaus sveikatos sričių, moko būdų, kaip įveikiant gyvenimo prieštaravimus siekti fizinės ir dorinės asmens darnos (3, p. 23,24).
Mokykla turi padėti atsispirti neigiamų išorinės aplinkos poveikių įtakai.
PSO (pasaulinė sveikatos organizacija) paskelbė labai humanistišką ir išmintingą šūkį: ,,2000 metais – sveikata kiekvienam pasaulio žmogui".
Vienas sveikatos ugdymo uždavinių – padėti išsiugdyti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną. Šiuo metu Lietuvos švietimo sistema išgyvena drastišką permainų laikotarpį. Iki šiol nėra įdiegta moksleivių sveikos gyvensenos priežiūros sistema, palyginti menkos moksleivių galimybės papildomai sportuoti ir mankštintis, sveikai ilsėtis (2, p. 7).
Suvokiant sveikos gyvensenos ugdymo svarbą, Lietuvos sveikatos apsaugos bei švietimo ir Mokslo ministerijos bendrame kolegijų posėdyje (1993 m.) buvo priimtas nutarimas ,,Dėl sveikos gyvensenos įtvirtinimo ugdymo institucijoje programos". Šioje programoje keliamas tikslas – išsaugoti ir stiprinti vaikų sveikatą, užtikrinti saugią aplinką. 1996 m. išnagrinėjus sveikatos apsaugos bei švietimo ir Mokslo ministerijos priimto nutarimo vykdymą, nustatyta, kad šis nutarimas nepakankami vykdomas (2). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos diplominis darbas
KategorijaPedagogika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis28.35 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2001 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku sveikos gyvensenos ugdymas pradineje mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą