Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Priešmokyklinio ugdymo praktikos ataskaita darželyje "Rūta"

Priešmokyklinio ugdymo praktikos ataskaita darželyje "Rūta"

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Savianalizė. Antros savaitės darbas su auklėtoja. Individuali veikla, paramos ir pagalbos būdai. Veikla vaikų grupelėms. Bendravimas su šeima. Veikla visai vaikų grupei. Savaitės aprašymas – refleksija. Vaiko aprašas.

Ištrauka

Ši praktika buvo labai įdomi ją atlikau darželyje "Rūta" grupėje "Šarkiukai" šioje grupėje buvo 5 – 6 metų vaikai mano savaitės tema buvo "Močiutės seklyčioje". Kadangi tema buvo labai įdomi mes per savaitę labai daug visko sužinojome apie senovinius daiktus, namus, sodybas, rūbus ir pabūvojome seklyčioje, vaikams buvo surengta pramoga "svečiuose pas senelę" vaikams tai labi patiko jie norei siuvinėjo, klausė muzikos, lipdė iš molio bei audė kartu su puikia pramoga atlikome visas kompetencijas. Man ir vaikams tai labai patiko. Su šia praktika įgijau dar daugiau praktinių įgūdžių, vienu metu vesti daug įvairių veiklų, labiau išmokau pasitikėti savimi ir savo jėgomis.
Praktikoje apie save sužinojau tai kad galiu vaikus sudominti nors jie ir žaidžia, galiu pereiti iš vienos veiklos į kitą kartu įtraukdama ir vaikus. Bendraudama su vaikais pastebėjau kad nėra jokio baimės jausmo yra paisitikėjimas savimi. Kadangi vaikai yra didesni jie labiau klauso ir labiau domisi ką jiem pasakoji, jie patys gali daug ką papasakot.
Pasidžiaugti galiu tuo, kad atlikdama praktiką tikrai nesitikėjau tokių gerų rezultatų. Galvojau dirbdama nesusitvarkysiu su vaikais tikėjausi jų nepaklusnumo ir nesusidomėjimo mano vedama veikla, nes jie yra vyresni ir galvojau tikrai nebus susidomėję. Tačiau vaikai buvo susidomėję ir darydavo tai kas buvo sakoma ar ką jie patys pasiūlydavo. Dar pakankamai sunku buvo su socialine kompetencija kadangi pakankamai nesupratau ką reikia daryti, todėl aprašuose buvo sunku parašyti, tačiau kai reikėjo vesti buvo nepersunkiausiai nes kildavo daug idėjų dirbant su vaikais.
Darželio pedagogai buvo labai malonūs, šiltai bendraujantys, nuo pat pirmos praktikos dienos jautėmės kaip auklėtojai. Jei kildavo sunkumų jie tuoj pat padėdavo juos išspręsti. Jei reikėdavo pedagogai mums paaiškindavo pakonsultuodavo, ką geriau daryti ir ko nedaryti. Jei trūkdavo priemonių su auklėtoja jas greitai surasdavome.
Su vaikais netrūko gero bendravimo, kadangi praktikoje nepirmą kartą, su vaikais bendravimas buvo labai lengvas. Negaliu pasakyti, kad ko nors trūko tarp mūsū ir vaikų bendravimas buvo labai lengvas, iškart vaikai kreipėsi į mus kaip į auklėtojus mumis pasitikėjo ir gerbė. Mes juos taipat gerbėme ir visada išklausėme, to vaikams galtrūko todėl jie prie mūsų labai "prisirišo" ir išeinant mum jie verkdavo ir mūsų neišleisdavo. Šį kartą buvo daugiau psichologinių gebėjimų, kadangi žinom kad kiekvienas vaikas yra skirtingas per keles dienas isiaiškinome koks jis. Tad buvo lengviau bendrauti irjam patarti ar pasiūlyti kokę nors kompetenciją. Buvo matyt kas vaikui patinka ir ką jis darys verčiamas. Todėl pažinę vaikus davėme jiems tokius darbus kurie mūsų nuomone atrodė jiems tinkami.
Sudėtingose situacijose labiausiai padėdavo kūrybiškumas ir mokėjimas sudominti, papasakoti lietuvių liaudies pasakas ar įvairius lietuvių liaudies eilėraščius. Vaikai mielu noru kalbėdavo šiom temom,norei piešdavo, statydavo senelei namus ar inscenizuodavo įvairias pasakėles. Jie labai mėgdavo klausyti to kas jiems buvo pasakojam. Jie norei klausėsi senelės pasakų, dainų, minklių, patarlių, jiems labai patiko klausytis lietuvių liaudies dainų.
Ši praktika buvo pati lengviausia, gal todėl kad vaikai buvo didesni ir daug protingesni. Ir kai atėjome nebuvo pirmas kartas ir iškart turėjome su vaikais ką veikti ir kalbėti. Vaikai daug jau galėjo papasakoti apie save, jau mokėjo skaiočiuoti,pažinojo raides, kaikurie net mokėjo skaityti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos praktikos ataskaita
KategorijaPedagogika
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.17 KB
AutoriusAdas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Priesmokyklinio ugdymo praktika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2014-04-08 IP: 84.32.123.69
    vaivasnskn sako

    tik pradžia gera, o toliau tai man niekas netiko, gaila:)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-13
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą