Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pradinės praktikos ataskaita Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriuje

Pradinės praktikos ataskaita Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriuje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Praktikos vietos analizė. Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus paskirtis, vizija, misija. Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus paslaugų pobūdis. Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus darbo organizavimas ir bendradarbiavimas su socialiniais partneriais. Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus veiklos teisinis pagrindas. Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus sprendžiamos socialinės problemos. Utenos rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus darbuotojai. Praktinės patirties refleksija. Socialinio darbo teorijos ir savo praktinės veiklos sąsajų charakteristika. Naujos žinios, įgūdžiai įgyti praktikos metu. Savirefleksija. Profesinės kompetencijos, realizuotos praktikos metu. Išvados. Pasiūlymai. Priedai (1).

Ištrauka

Efektyvi vaiko teisių apsauga – jei ne esminis, tai vienas iš pagrindinių "sveikos", demokratinės, ne tik praeities klaidas taisančios, bet ir į ateitį žvelgiančios valstybės požymis. Net ir senose demokratinėse, išsivysčiusiose šalyse vaikų teisių apsauga išlieka pakankamai sunkiai įgyvendinamas uždavinys. Pavyzdžiui, 1960 metais daugelyje šalių vaiko prievarta buvo vertinama kaip medicininė – socialinė problema. Problema atsirasdavo tik tada, kai ją patvirtindavo medikas. Pagrindinis rūpestis tuo metu: medicininė diagnozė, gydymas bei nusikaltimo įkalčių rinkimas. Sprendžiant su vaikų apsauga susijusias problemas, socialinės tarnybos ir organizacijos tuo metu neturėjo dominuojančio vaidmens. Tačiau situacija pakito. Socialinių tarnybų pagrindinis rūpestis – pastoviai prižiūrėti šeimų būklę, teikti į šeimą orientuotas paslaugas ir t.t.
Utenos rajono savivaldybėje, kaip ir kitose Lietuvos Respublikos savivaldybėse vaiko teisių apsaugą vykdo Vaikų teisių apsaugos skyrius, kurio veiklos kompetenciją apima savivaldybės teritorijoje vykdoma socialinė, vaikų teisių apsaugos politika ir įgyvendinamos pagrindinės Jungtinių Tautų vaiko konvencijos nuostatos. Ši instancija teisinėmis priemonėmis gina vaiko teises bei jo teisėtus interesus. Būtent šią instituciją pasirinkau pradinei praktikai atlikti, nes norėjau susieti teorines žinias su praktine veikla, analizuojant ir vertinant klientą jį supančioje aplinkoje. Man, kaip būsimai socialinei darbuotojai aktualu suprasti, įsisamoninti ir sugebėti teikti pagalbą vaiko teisių apsaugos srityje.
Praktikos tikslai:
1. Ugdyti gebėjimus susieti paskaitų metu įgytas teorines žinias su praktine veikla ir visa tai pritaikyti sprendžiant praktinio pobūdžio problemas.
2. Praktikos metu vystyti savarankiškumą ir kūrybingumą, problemas nagrinėti įvairiais aspektais, atsižvelgiant į konkrečia situacija, ir spręsti jas kompleksiškai.
3. Formuoti bendravimo įgūdžius bei ugdyti bendruosius gebėjimus dirbti komandoje, priimti sprendimus, bendrauti ir bendradarbiauti.
4. Išmokyti praktiškai analizuoti ir organizuoti bei įgyti profesinės komunikacijos kompetencijas.
10. Suformuoti gebėjimus analizuoti konkretaus verslo padalinio veikla, surinkti, išanalizuoti ir apibendrinti ta veikla atspindinčius statistinius duomenis ir padaryti išvadas.
Praktikos uždaviniai:
1. Išanalizuoti praktikos vietą aptariant jos funkcijas, teikiamų paslaugų pobūdi, kompetencijas
2. Aptarti praktinės patirties refleksijas.
3. Aptarti praktikos metu realizuotas socialinio darbuotojo profesines kompetencijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos praktikos ataskaita
KategorijaPedagogika
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis38.4 KB
Autoriussamaneika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. J. Kupriūnienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pradines praktikos ataskaita Utenos rajono [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą