Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Lytinis auklėjimas šeimoje

Lytinis auklėjimas šeimoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas: temos aktualumas, tėvų vaidmuo vaiko lytiniame auklėjime, lytinio auklėjimo metodai, ikimokyklinukas: jo pirmieji atradimai, mokinukas: pradžiamokslis, paauglystė, ypatingos situacijos: homoseksualus paauglys, nėščia paauglė, išprievartavimas, kada ateina seksas į jaunuolių gyvenimą. Išvados.

Ištrauka

Visuomenė dalina gyventojus į dvi socialines kategorijas , kurias jie vadina vyriškąja ir moteriškąja lytimi. Kiekviena šių kategorijų yra pagrįsta tam tikrais kultūros nustatytais kriterijais , tai gali būti skirtingi požiūriai , stereotipai ir individo elgesys , atsižvelgiant į lytį .
Labai svarbų vaidmenį gyvenime vaidina lytinis auklėjimas . Ir , žinoma , visada lytinis auklėjimas prasideda šeimoje .
Seksualumas – neatskiriama žmogaus psichikos savybė , nuo kurios priklauso individo elgesys ir jo santykiai su kitais žmonėmis . Būtent šioje sferoje dažniausiai pasitaiko dramatiškų įvykių , neigiamai paveikiančių psichiką . Daugelis suaugusių žmonių problemų savo šaknimis siekia vaikystę . Tėvai , patys to nenorėdami ir net nesuvokdami , kartais nesąmoningai deformuoja savo vaiko psichiką . Neteisingas lytinis auklėjimas yra nevisavertiškumo komplekso ir įvairių seksualinių pažeidimų išsivystimo pagrindas .
Apie lytinio auklėjimo svarbą užsimenama dar penkiaknygėje . Lytinio auklėjimo aktualumą parodo ir dešimt Dievo įsakymų .
Su lytimi susiję klausimai vaikams svarbūs nuo pat mažens , o prasideda dažniausiai klausimais tokiais kaip, kad " iš kur aš atsiradau ?" ir laikui bėgant tampa vis sudėtingesni .
Lytinis auklėjimas ypač aktualus paauglystėje , nes tuomet labai keičiasi kūno formos , mąstysena ir elgesys . Žinoma , tada jaunuoliams iškyla labai daug klausimų susijusių su jų lytimi . Šio amžiaus jaunuoliai pradeda siekti nepriklausomybės nuo šeimos , labiau pasikliauja savo draugais , pradeda save suvokti kaip socialines būtybes . Ši didėjanti nepriklausomybė , kartu su kebliais lytiškumo reikalais ir įvairiausiais pavojais sveikatai , kelia nemažai sunkumų tėvams . Jie ima abejoti , ar viską padarė , skiepydami vaikams savo vertybes ir pažiūrą į lytiškumą . Jie susirūpina , ar jų vaikai žino viską , ką reikia žinoti , kad padarytų teisingus sprendimus .Jie nežino , ar jų vaikai sugebės atsispirti bendraamžių įtakai , kuri gali skatinti vaikus elgtis kitaip , negu norėtų tėvai . Jie visada žiūri į savo vaikus kaip į vaikus , nors ir supranta , kad šie netrukus taps suaugusiais .
Šiame darbe aptarsiu įvairaus amžiaus tarpsnių , bet ypač paauglystės laikotarpio , lytinio auklėjimo šeimoje problemas ir tai , koks lytinis auklėjimas šeimoje turėtų būti . Taip pat koks tėvų vaidmuo vaiko lytiniame auklėjime , kokie gali būti lytinio auklėjimo metodai . Su kokiomis ypatingomis situacijomis susiduria paaugliai , kokie yra jų sprendimų būdai .

Nepriklausomai nuo to , ar tėvai nori , ar ne , kiekvienas vaikas gauna lytinį išsilavinimą . Kiekvieną dieną vaikas gauna informacijos apie seksą iš savo draugų , filmų , TV programų , laikraščių ir t . t . Viena informacija bus tikra , kita ne . Kuo mažiau vaikas turi patikimų šaltinių , tuo sunkiau jam bus atskirti viena nuo kito . Didžiausias žinių šaltinis vis dėl to yra tėvai . Kiekvieną kartą , kai vaikas girdi komentarus apie giminaitės nėštumą ar šnabždesį apie kaimynės abortą , jis sužino truputį daugiau . Net jei šeimoje visiškai nekalbama apie seksą , vis tiek vaikas mokosi . Tėvų tylėjimas rodo sumišimą , nenorą kalbėti apie seksą , galbūt dėmesio stoką ar net nepritarimą . Žinoma , dalis tėvų kalba su vaikais apie seksą . Deja , nėra tokių tėvų , neatsižvelgiant į jų patyrimą , galinčių diskutuoti dėl kiekvienos problemos . Be to , daugelis vaikų nenoriai kalbasi su tėvais apie seksą [ 2 ] .
Nereikia užmiršti , kad vaikai auklėjami ne tik žodžiais , bet ir savo pavyzdžiu . Vaikai visada perima tėvų elgesio stereotipus ir pamėgdžioja jį . Amerikiečių gydytojų teigimu , jeigu tėvai pasakoja paaugliams apie seksą , o mokykloje kvalifikuotas specialistas veda lytinio švietimo pamokas , paaugliai kur kas mažiau linkę į seksualinius eksperimentus . O tie vaikai , kurių tėvai bando juos laikyti nekaltoje nežinioje , problemų turi kur kas daugiau . Šeimuose , kur tėvai moka kalbėtis su vaikais šia tema nerausdami ir neužsikirsdami sunkiose vietose , paaugliai žymiai vėliau gauna pirmą seksualinę pamoką [ 5 ] . Tačiau tai , kad tėvai dažniausiai tyli , rodo mokslininkų , tyrusių lytines problemas , duomenys . Vieno specialaus tyrimo duomenimis , tik 6 – 7 proc . vaikų apie lytinius santykius sužino iš tėvų . Galbūt tėvai mano , kad vaikai ir be jų viską sužinos [ 4 ] .
Daugelis tėvų savo vaikų lytinį auklėjimą laiko ypatingai delikačiu reikalu . Dažnai mamos ir tėtės stengiasi išsisukti nuo minėtos pareigos . Faktas , kad lytinis auklėjimas šeimuose vis dar nėra reikiamo lygio , iš dalies aiškinamas tuo , kad tėvams reikia kalbėti su vaikais tokia tema , kuria su jais pačiais niekas vaikystėje nekalbėjo . Tik nedaugelis dabartinių tėvų buvo parengti bundančiam lytiniam potraukiui . Tūkstantmečiais visa , kas susiję su lytiniais klausimais , buvo nutylima ir laikoma nuodeme . Taip atsirado gausybė draudimų , santūrumą skatinančių veiksnių , kurie ir šiais laikais komplikuoja daugelio žmonių požiūrį į lytines problemas .
Labai didelė dalis tėvų , nors ir kaip nebūtų keista , negali su vaikais atvirai pasikalbėti lytiniais klausimais tiktai todėl , kad nemoka terminologijos , nežino , kaip tiksliai vadinti lytinius organus . Net ir tada , kai jie šiuos pavadinimus žino , jiems sunkiai sekasi juos ištarti . Jei suaugusieji tarpusavyje nagrinės lytines problemas , tai kalbėdami su paaugliais jie tikrai nesutriks , pasitikės savimi . Diskutuodami suaugusieji mokosi kalbėti ir su vaikais , įtikinamai argumentuoti savo nuomonę . Jie nesidrovės vartoti terminus , neraudonuos , kai prasidės kalba apie lytines problemas [ 1 ] . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.84 KB
AutoriusJurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lytinis auklejimas seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą