Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokymosi motyvacija

Mokymosi motyvacija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Mokymosi motyvacijos samprata. Mokymosi motyvų ir konkrečių tikslų funkcijos. Emocijų vaidmuo. Dvi mokymosi motyvacijos pusės. Motyvacijos teorijų įvairovė. Motyvas - interesas. Motyvas – poreikis. Motyvas - tikslas. Motyvas - nuostata. Lietuvos psichologai apie motyvaciją. Motyvų klasifikacijos. Mokymosi motyvų klasifikacijos. Motyvų dinamika, sfera. Mokymosi motyvų veiksmingumas. Mokymosi motyvacijos veiksniai ir žadinimo būdai (kas palaiko teigiamą motyvaciją). Nerimas ir mokymosi motyvacija. Berniukų mokymosi motyvacijos ypatumai. Kaip atpažįstame gabų vaiką.

Ištrauka

Žodis motyvacija kilęs iš lotyniško žodžio "morere" – judinti, skatinti.
Motyvacija – tai veiksmų bei elgesio žadinimas ir skatinimas, vystantys žmogaus psichikoje. Motyvai – veiksmų skatuliai, lemiantys jų pobūdį ir kryptį. Jie visada yra susiję su kuriuo nors stipriu poreikiu.
Motyvas – tai, kas atspindi žmogaus psichikoje vaizdo ar minties pavidalu ir nukreipia jo elgesį taip, kad būtų patenkintas tam tikras poreikis. Pavyzdžiui, jaučiantis troškulį mokinys galvoja apie sulčių stiklinę ir bėga jų nupirkti. Pirmokas įsivaizduoja, kaip jo geru pažymiu džiaugsis mama, ir dar atkakliau mokosi pamokas.
Motyvacija apima žmogaus poreikius, troškimus ir įsisąmonintus norus, interesus ir polinkius, vertybes, pažiūras ir įsitikinimus. Kartais motyvacinę jėgą įgyja jausmai ir emocijos arba charakterio bruožai.
Motyvacija perkelia mus iš nuobodulio į susidomėjimą, sukelia mumyse energiją ir padeda ją nukreipti viena linkme. Jos branduolį sudaro kryptingumas ir veržlumas.
Mokymosi motyvacija padeda mokiniui orientuotis į tikslą, suvokti, kiek laiko reikės tikslui pasiekti, ar reikės pastiprinimo ir kokio, aktualizuoja būtinas mokinio žinias, sugebėjimus ir įgūdžius, pažadina jo jautrumą pagalbai iš išorės, turi įtakos mokymosi kokybei ir mokymosi pasekmėms.(G. Butkienė 1996)
Motyvacija sąlygoja mokymosi rezultatus, dalyvaudama pasirenkant ir įsisąmoninant konkrečius mokymosi tikslus bei būdus. Pirmųjų klasių vaikai dar nemoka iškelti sau konkrečių mokymosi tikslų. Mokytoja juos išmoko numatyti ir suformuluoti mokymosi tikslus, vadovaujantis prasmingais mokymosi motyvais. Mokinys, suformulavęs ir įsisąmoninęs mokymosi tikslą, savo valios, proto ir jausmų energiją nukreipia konkrečiam veiksmui atlikti. Motyvai sukuria bendrą nusiteikimą mokytis, o nuo tikslų priklauso, kokie bus konkretūs mokymosi veiksmai.
Mokėjimas atrasti ir suformuluoti konkrečius mokymosi tikslus rodo mokinio motyvacijos brandumą. Sąmoningi tikslai iškeliami tik savarankiškai ir valingai apsisprendžiant, laisvai pasirenkant.(G. Butkienė 1996)

Santykis tarp motyvų ir veiklos sėkmės galimybių atsispindi mokinio išgyvenimais. Dažniausiai išgyvenimai pasireiškia gar prieš įvertinant savo veiksmus protu ir turi įtakos mokymuisi. O.Tichomirovas (1971) įrodė, kad stipriausios emocijos būna, kai vadovaujamasi išoriniu arba siaurų rezultatų, vidiniu, mokymosi motyvu. Kuo motyvacija brandesnė, tuo emocijos santūresnės.
Sėkmingam ir sparčiam mokymuisi būtinas emocinis komfortas ir tam tikra emocijų sankaupa. Tai mažas jaudinimasis, susijęs su konkrečiu noru pasiekti tikslą ir atsakingumo jausmu, pasitikėjimas savo jėgomis, tikėjimas savo sėkme ir abejojimas, žadinantis mąstymo bei veiksmų savikontrolę, ir vidinis atlikimo bei išmokimo džiaugsmas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis55.47 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokymosi motyvacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-06 IP: 213.190.46.158
    x sako

    Darbas geras, tačiau kodėl nėra literatūros.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą