Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Teigiama grupės įtaka vaiko socializacijai

Teigiama grupės įtaka vaiko socializacijai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Socializacijos reikšmė, konkrečios vaikų organizacijos "Lietuvos valančiukų sąjūdis" teigiama įtaka vaikui. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas iš mūsų nuo pat gimimo yra apsuptas žmonių. Ir kaip voras pinantis aplink save voratinklį, žmogus užmezga ryšius, ir pamažu aplink jį susidaro žmonių tinklas. Tas tinklas, aplinka, kurioje vaikai auga, lemia jų elgesį.
Vaikas, mokydamasis kalbėti, galvoti, jausti, perima jo aplinkai būdingus kultūrinius požiūrius ir vertybes ir jie tampa jo paties nuomone, vertybėmis bei nuostatomis (www.sociumas.lt).
Žmogaus elgesys priklauso nuo to, kokiomis vertybėmis jis vadovaujasi. Vaikas tiesiogiai susiduria su vertybių įvairove ir jų pasirinkimo problema. Vertybių supratimą ir pasirinkimą palengvina tiesioginis jų išgyvenimas konkrečios veiklos metu. Šeima, bendraamžiai, mokykla, Bažnyčia, vaikų ir jaunimo organizacijos, klubai, vaikų vasaros stovyklos, kitos institucijos sudaro galimybes bręstančiai asmenybei imtis veiklos, kurios metu įmanoma atsirinkti ir susidaryti tvirtą vertybių sistemą.
Paauglystėje ko gero svarbiausiais elgesio modeliais tampa bendraamžiai. Bendraujant su jais formuojasi paauglių pasaulėžiūra bei asmenybė. Atsižvelgiant į juos renkamasi drabužius, kalbos manierą, interesus bei gyvenimo būdą (G. Kvieskienė "Socializacija ir vaiko gerovė").
Taigi, šiame referate pamėginsiu atskleisti teigiamą grupės įtaką vaiko socializacijai. Grupės pavyzdžiu pasirinkau konkrečią vaikų organizaciją, kuri vadinasi "Valančiukai".

Socializacijos ir grupės samprata.
Prieš pradedant nagrinėti pagrindinę temą pateiksiu keletą socializacijos sąvokos apibrėžimų
Socializacija – vaikystėje prasidedantis procesas: išmokdamas visuomenės normų, dėsnių ir gyvenimo būdų, asmuo tampa visuomenės nariu. Jos metu perteikiama tam tikra socialinė patirtis: žinios, vetybės, nuostatos, elgesio taisyklės ir normos. Socializacija vyksta per įvairius institutus, tokius kaip šeima, darželis, mokykla, bendraamžių subkultūra, įv organizacijos ir t.t. (G. Kvieskienė "Socializacija ir vaiko gerovė"). Socializacija – procesas, kurio metu visuomenės kultūra mikroaplinkos ir makroaplinkos sąlygomis perduodama vaikams, siekiant formuoti iš kūdykio individualybę, paklūstančia tam tikroms kultūros tradicijoms ir socialinėms normoms.
Socializacija, pasak Juozo Vaitkevičiaus, žmogaus adaptavimasis jį supančių žmonių bendrijoje. Jis reiškiasi tuo, kad žmogus, gyvendamas grupėje, visuomenėje, perima grupės, visuomenės patirtį, papročius, kalbą ir kt., t.y. perima žmonijos sukurtą kultūrą ir taip tampa visavertis tos visuomenės narys. Žmogus tampa socialus, gyvendamas tarp žmonių, perimdamas žmogiškųjų santykių įvairovės patirtį, suvokia pats save, įgyja tapatumo bei išskirtinumo iš kitų jausmą. Socializacijos procesas skirtingais žmogaus amžiais vyksta netolygiai. Tai lemia biologiniai žmogaus brendimo veiksniai, socialinė aplinka ir paties žmogaus santykis su aplinka.
Pasak psichologo G. Valicko, nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo akimirkų prasideda jo socializacijos procesas, kurį galima apibūdinti kaip egzistuojančių elgesio normų ir vertybių sistemų, socialinių vaidmenų interiorizaciją, socialinės patirties perėmimą bei atgaminimą asmenybės veiklos ir bendravimo metu. Socializacijos pobūdį lemia gausybė veiksnių, kuriuos santykinai galima skirstyti į kryptingą auklėjimą ir mokymą, atsitiktinius ir stichiškus aplinkos poveikius bei individualius asmenybės bruožus (G. Kvieskienė "Socializacija ir vaiko gerovė"). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-09
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.05 KB
Autoriusolga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teigiama grupes itaka vaiko socializacijai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą