Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeimos funkcijos

Šeimos funkcijos

  
 
 
12345678
Aprašymas

Šeima ir jos paskirtis. Šeimos funkcijos samprata. Šeimos funkcijos. Vaikų gimdymas. Vaikų auginimas. Vaikų auklėjimas. Tautos etoso tęstinumo ir puoselėjimo funkcija. Ūkinė ir ekonominė šeimos funkcija. Rekreacinė šeimos funkcija. Komunikacinė šeimos funkcija. Emocinė šeimos funkcija. Reguliuojančioji funkcija. Seksualinis sutuoktinių gyvenimas. Pasirinktos šeimos psichologinė analizė. Išvados.

Ištrauka

Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 16 str. sako, kad "vyrai ir moterys pasiekę brandos amžių, turi teisę be jokių apribojimų sudaryti santuoką ir sukurti šeimą. Jie turi lygias teises tiek santuolos sudarymo, tiek santuokos nutraukimo metu. Santuoka gali būti sudaryta tik tada, kad susituokiantieji duoda laisvą ir visišką sutikimą".
Tokiu principu sudaryta santuoka turėtų funkcionuoti kaip pilnavertė institucija, atlikdama visas savo sociumo jai priskirtas funkcijas. Šeimos pagrindinė funkcija pratęsti žmonių giminę, įkūnyti žmonijos nemirtingumą nuolatinėje kartų kaitoje, sudaryti sąlygas visapusiškam savo palikuonių ugdymui ir ugdymuisi, kad jie sugebėtų ir galėtų gyventi savarankišką suaugusiųjų gyvenimą. Kitos šeimos funkcijos papildo ir palengvina šią svarbią misiją.

Šeima-pirminė visuomenės ląstelė,viena pagrindinių jos struktūros elementų.Tai viena intymiausių ,pastoviausių ir veiksmingiausių vaikų ugdymo ,tautos identiteto kūrimo ir išsaugojimo ,dorovės ir dvasingumo bei kultūros ugdymo grandžių
Šeimos gyvenimas-tai ne vienkartinis aktas ,bet tolydžio trunkąs vientisas procesas.Jis dažnai priklauso nuo tėvų gyvenimo sąlygų, jų intelekto, išsilavinimo, kultūros, valios, pedagoginės išminties, kūrybiškumo ir aspiracijų. Kiekviena šeima unikali, tėvai ir vaikai nori būti savarankiški, gyventi pagal savo garbę ir sąžinę, todėl daugiausia kalbama apie tuos šeimos gyvenimo reiškinius, kurie būdingi daugeliui santuokų.
Šeimos funkcijos glaudžiai siejamos su šeimos gyvenimu, kuris ypač reikšmingas vaikų auklėjimui. Šeima, kaip vieningas, gyvas biosocialinis ir psichofizinis organizmas, vykdydama pagrindines funkcijas, natūraliai realizuoja save kaip jaunosios ir senosios kartų ugdytoją.

Šeimos funkcija suprantama kaip sutuoktinių ir kitų šeimos narių, ir su jais susijusių pareigų vienų kitiems atlikimas ir tenkinimas. Skirtingos šiemos poros, pavieniai jos nariai tenkina skirtingus poreikius ir atlieka skirtingas pareigas vieni kitiems ir visuomenei.Šių poreikių tenkinimas ir pareigų atlikimas glaudžiai susiję su abipuse pagarba, meile ir laime šeimoje.Todėl sutuoktiniai dirbdami savo profesinį darbą, neužmiršta šeimos, vienas kitam skiria dalį savo laiko, remia vienas kitą, gyvena vienaskito gyvenimu, tvarko savo seksualinį gyvenimą.
Svarbu, kad kiekvienas šeimos narys visuomet ir besąlygiškai darytų viską ką gali šeimos ir visuomenės labui.

Vaikų gimdymas
Vaikų gimdymas tiesiogiai susijęs su emociniu sutuoktinių poreikiu pratęsti save savo vaikuose.Vaiko gimimas praturtina šeimos narių dvasinius ryšius, gyvenimo pažinimą. Tai šeimos moralinė, o visuomenės ekonominė būtinybė.Vaikų sveikata, ligų profilaktika priklauso nuo šeimos buities kultūros, sutuoktinių sveikatos, geneologijos.Anot Vydūno " žmogus, kaip mes jį regime, tai esti, kūniškasis jo pavidalas, tampa gaminimu, kad juo žmogui suteikiamas žinomasis gyvenimas ir kartu su tuo jam tenka stiprybė - sveikata arba liga- silpnybė. Turbūt ir akliausiam numanu, kad labai didžiam žmonių skaičiui kūno ligos šaknėja tame kaip jis gamintas ir gimdytas…..Dvasios ir sielos didvyriai gims, kad mūsuose gaminamas įvyks iš gyvo atjautimo to, koks svarbus ir kartu nuostabus bei kilnus dalykas yra gimtis ir gaminimas."(Vydūnas, 1991,p.153-154 )
Gimstamumo dimamika dažniausiai siejama su kokybiniu reprodukcijos tipo kitimu, vykstant mokslo ir technikos pažangai, urbanizacija, socialine grupe, kuriai priklauso tėvai, sutuoktinių vertybine orientacija, socialinėmis buitinėmis sąlygomis. Vaikų gimstamumas, kaip nurodo A. Mockovskis, L. Dorskis, A. Antonovas priklauso nuo šeimos tarpusavio santykių, nuo sutuoktinių savijautos šeimoje.
Vaikų gimstammasreikalauja iš tėvų ilgalaikio pasiaukojimo, dalies savo poreikių tenkinimo atsisakymo, todėl dažnai šiuolaikinėje visuomenėje vaikų gimdymo poreikį nustelbia karjeros, išsimkslinimo, geresnės, turtingesnės buities poreikis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.73 KB
Autoriusgitani
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą