Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vytenis Rimkus

Vytenis Rimkus

  
 
 
123456
Aprašymas

Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakulteto Tapybos katedros docento, dailėtyros daktaro Vytenio Rimkaus gyvenimo, mokslinio, kūrybinio ir pedagoginio darbo aprašymas.

Ištrauka

Vytenis Rimkus gimė 1930 m. sausio 17 d. Šiaulių apskrities Bazilionų valsčiaus, Zatišų vienkiemyje, mokytojo šeimoje. Mokėsi Bagdoniškio (Šiaulių raj.) pradinėje mokykloje (1937-1940 m.), Šiaulių J. Janonio vidurinėje mokykloje (1942-1949 m.), dalyvavo pasipriešinimo veikloje. Iš paskutinės klasės 1949 m. kovo 25 d. kartu su šeima buvo ištremtas į Sibirą. 1951 m. už lietuviško laikraštuko "Taiga" leidimą tremtyje buvo areštuotas ir Irkutske nuteistas mirties bausme, pakeista 25-iems metams kalėti lageriuose. Sumažinus bausmę, 1956 m. buvo grąžintas į tremtį. Į Lietuvą grįžo 1958 m., Šiaulių neakivaizdinėje vidurinėje mokykloje įgijo vidurinį mokslą. 1960-1966 m. mokėsi Leningrado I. Repino dailės instituto Dailės teorijos ir istorijos fakulteto neakivaizdiniame skyriuje, kurį baigė su pagyrimu. 1966 m. konkurso tvarka išrinktas dėstytoju Šiaulių pedagoginiame institute. 1974 m. apgynė dailėtyros kandidatinę disertaciją "Lietuvos akvarelė" Leningrado Dailės akademijoje. 1966-1975 m. buvo Piešimo katedros dėstytoju ir vyr. dėstytoju, nuo 1975 m. – docentas. Dabar V. Rimkus yra habilituotas daktaras (humanitariniai m.), Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, ŠU Dailės fakulteto Tapybos katedros profesorius dailėtyrininkas, LCS, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos tautodailininkų sąjungos, Lietuvos kraštotyros draugijos, Lietuvos meno istorikų draugijos, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos, Pasaulinės lituanistų asociacijos, LIONS klubo narys. 3 kadencijas buvo išrinktas Šiaulių mst. tarybos deputatu. Šiaulių mst. garbės pilietis (2000 m.), Basanavičiaus premijos laureatas (2003 m.).
V. Rimkus Dailės fakulteto studentams dėsto meno istoriją ir teoriją, sudarė to dalyko programas, jas tobulino. Meno istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų užėmė svarbią vietą visoje studentų – būsimųjų piešimo ir darbų mokytojų ruošimo sistemoje, tapo veiksmingu faktoriumi formuojant dalykinę ir pasaulėžiūrinę piešimo mokytojo asmenybę. Daug V. Rimkaus auklėtinių dirba mokytojais įvairiose Lietuvos mokyklose, dalis – aktyviai reiškiasi teorinėje ir praktinėje pedagogigėje veikloje, dailės gyvenime. Dalis auklėtinių yra įstoję į Lietuvos dailininkų sąjungą, kitas kūrybines organizacijas. V. Rimkaus meno istoriją dėsto ir kitų specialybių studentams, skaito, kad šių žinių reikia suteikti visų specialybių mokytojams, kad tai svarbi grandis humanizuojant visą mokymo procesą. V. Rimkus vadovauja studentų kursiniams ir diplominiams darbams. Jo vadovaujami studentai yra parašę ir apgynę apie 50 diplominių darbų liaudies meno, dailės pedagogikos, lietuvių dailės istorijos temomis, kurių didžioji dalis buvo gerai ir labai gerai įvertinta. Nuo 1993-jų metų skaito paskaitas magistrams, vadovauja jų diplominiams darbams.
V. Rimkus aktyviai dirba mokslo – tiriamojo ir metodinio darbo dirvoje. Pasirinkęs temą kandidatinei disertacijai "Lietuvos akvarelė" jis pirmas Lietuvos dailėtyroje išstudijavo ir parašė Lietuvos akvarelės istoriją, paskelbė daug straipsnių apie Lietuvos dailininkus ir jų akvarelinę kūrybą lietuvių ir rusų spaudoje, disertacijos pagrindu išleido knygą "Lietuvos akvarelė" (1986 m.). V. Rimkus ir pats su savo akvarelėmis dalyvauja parodose, žino šios tapybos technikos specifines savybes, yra nuoseklus jos puoselėtojas ir propaguotojas. Surengė 6 autorines parodas, apie 35 akvarelės ir piešinių bendrų parodų dalyvis, keleto istorinio pobūdžio parodų organizatorius. Iki šio laiko V. Rimkus yra vienas iš autoritetingiausių šios dailės srities žinovų, pastoviai recenzuoja akvarelės parodas, dalyvauja seminaruose ir žiuri komisijose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-18
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis1 MB
AutoriusNerius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠiaulių r. Bazilionų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vytenis Rimkus [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Šiaulių r. Bazilionų vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą