Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Kūno kultūros mokytojo (trenerio) dorovingumo svarba auklėjant mokinį

Kūno kultūros mokytojo (trenerio) dorovingumo svarba auklėjant mokinį

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Trenerio dorovingumas. Dorovingumo svarba auklėjant (trenerio). Dorovinė asmenybė. Dorovinė kultūra. Vertybės dorovinės. Gyvas pavyzdys. Išvados.

Ištrauka

Dorovinis auklėjimas – sudėtinė auklėjimo dalis, kurios tikslas – kryptingai suformuluoti jaunosios kartos pažiūras ir įsitikinimus, elgesio įgūdžius ir įpročius, dorovinius jausmus, valią ir charakterį.

Dorovingumas – socoališkai vertingas, suderintas su visuomenėje priimtomis elgesio normomis žmogaus elgesys.

Doroviniai proncipai – tokie principai, kuriais apibendrintai reiškiami moraliniai reikalavimai savo tiruniu apimantys žmogaus elgesį tam tikroje dorovinių santykių sferoje.

Dorovinis elgesys – sudėtinga, tarpusavyje suderinta struktūra, per kurią pasireiškia žmogaus vidinis pasaulis, jo moralinė sąmonė: pažiūros, įsitikinimai, jausmai, idealai ir kt.

Dorovinio auklėjimo esmė – pastatyti gyvulinę dvasią po mąstančiosios dvasios valdžia. Mąstančioji turi valdyti gyvūlinę.

O pats dorovinis auklėjimas – žmogaus rengimas gyventi, veikti, elgtis pagal visus laikmačio reikalavimus.
Doras žmogus renkasi gėrį, nė dėl to, kad kažkas verčia jį tai daryti, o todėl, kad jis to trokšta.

Trenerio dorovinis brandumas, jo dvasinis turtingumas skatina tautų požiūrį į gyvenimą, svarankiškumą, principingą, sąmoningą požiūrį į daugelį gyvenimo reiškinių. Tokiam žmogui svetimas prisitaikėliškumas, neprincipingumas, dvasinis silpnumas. Dorovingas treneris niekada neleis sau negarbingai elgtis.
Treneris – vienas iš nedaugelio žmonių, kurių asmenybė glaudžiai susijusiu su jų veiklos rezultatais. Nuo trenerio asmenybės ir jo mokymo priemonių, priklauso jo auklėtinių lavinimasis ir veikla. Trenerio asmenybė susijusi su žiniomis, mokėjimais, įgųdžiais, jausmais ir valia, temperamentu ir charakteriu. Šie bruožai yra svarbūs, nes jie perteikiami auklėtiniams, kurie yra lavinami netik fiziškai, bet ir protiškai, doroviškai, dvasiškai. Tai įpareigoja trenerį tobulėti, rūpintis savo intelektu, žiniomis, nes nuo jo pasaulėžiūros ir dorovingumo, valios ir jausmų priklauso ir pedagoginio darbo efektyvumas, jo rezultatai. Trenerio padėtis visuomenėje lemia socialinę atsakomybę prieš vaikus ir jų tėvus. Išsilavinęs treneris turi būti aukštos asmeninės kultūros žmogus. Jis yra pavyzdys savo auklėtiniams. Auklėtiniams svarbu, kaip treneris apsirengęs, kaip elgiasi, kaip jis bendrauja su žmonėmis, kaip dirba. Dauguma auklėtinių seka trenerio pavyzdžiu, nes jis jiems tarsi savotiškas etalonas.
Treneris doroviškai bręsta, atsirinkdamas ir įvaldydamas įvairias dorovines vertybes, t.y. ugdydamasis specialistui reikšmingus dorovinės brandos bruožus. (Atlikti tyrimai parodė, jog nemaža dalis trenerių neturi išsiugdę būtinų dorovinės branduos bruožų, kurie yra svarbūs mokant auklėtinius.Tai reiškia, kad prasto ir gero trenerio problema tebėra aktuali.). Pedagogo dorovinis brendimas – dorovinių vertybių įvaldymas ir pseudovertybių pervertinimas. Treneris turi būti dorovingas, turėti dorovinius bruožus, taip jis išmoksta būti atsakingas sau ir visuomenei už savo poelgius, darbą, jo rezultatus, už visapusišką auklėtinių ugdymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis73.89 KB
AutoriusAnzelina
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. A. Dumčienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kulturos mokytojo (trenerio) dorovingumo svarba auklejant mokini [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • Doc. A. Dumčienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą