Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Sveikatos ugdymas (2)

Sveikatos ugdymas (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Sveikatos ugdymas. Sveikata. Mokinių sveikatos užtikrinimas. Mokinių sergamumas. Mokinių fizinis išsivystymas. Fizinio išsivystymo nustatymas. Sveikatos grupės. Medicininės grupės. Specialiosios medicininės mokinių grupės. Higiena mokykloje. Higienos svarba. Mokymo proceso organizavimas. Klasės mikroklimatas ir apšvietimas. Mokinių susodinimas ir laikysena. Fizinis lavinimas – sveikatos stiprinimas. Kūno kultūra – sveikatos ugdymo dalis. Saugių mankštos pratimų parinkimas. Veiklos ir poilsio higiena. Veiklos ir poilsio elementai. Dienos režimas. Mokinio mityba. Organizmo grūdinimas. Asmens higiena. Kūno priežiūra. Aprangos higiena. Avalynės higiena. Žalingi įpročiai ir jų profilaktika. Rūkymas ir jo profilaktika. Alkoholio žala sveikatai. Narkomanijos problemos. Išvados.

Ištrauka

Sveikatos ugdymas yra viena iš pedagoginio proceso dalių, padedanti formuoti vaiko asmenybę, ugdyti dvasinę ir fizinę kultūrą. Ugdant sveikatą siekiama padėti moksleiviams išsiugdyti moksleiviams sveiką gyvenseną ir kurtis reikiamų vertybių sistemą, išmokyti teisingai spręsti ir pasirinkti, tausoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą. Vaikų higieninius įgūdžius ir įpročius reikia ugdyti nuo pirmųjų gyvenimo metų šeimoje, ikimokyklinėse įstaigose ir mokyklose. Sveikatos ugdymu turi rūpintis visi – šeima, visuomenė, mokytojai, bendrosios praktikos gydytojai bei pediatrai. Požiūrį ir reikalavimus visada reikia derinti, nuolat tobulinti ir vertinti. Mokykloje sveikata gali būti ugdoma formaliai ir neformaliai. Formaliai sveikata ugdoma per pamokas, neformaliai – per tarpusavio santykius mokykloje, mokyklos aplinką, mokyklos santykius su moksleivių tėvais ir visuomene.
Kas tai yra žmogaus kūno sandara, sveikata ir sveikas gyvenimas, ligų prevencija, kokie pirmosios pagalbos principai, moksleivis turi sužinoti per pamokas. Sveikatos ugdymo klausimams skiriamos atskiros pamokos arba jie integruojami į kitų dalykų turinį. Pradinėse klasėse atskiros pamokos numatytos aplinkos pažinimo programose. Tačiau sveikatos ugdymui reikalingų žinių mokinys turi integruotai gauti ir per gimtosios kalbos, kūno kultūros, dailės pamokas. Vidurinėje mokykloje apie žmogaus kūną ir higieną kalbama specialiose biologijos dalyko pamokose. Be to, kaip turi būti ugdoma sveikata, moksleiviai turi integruotai sužinoti ir per kūno kultūros, chemijos, fizikos, geografijos, gimtosios kalbos ir kitas pamokas.
Sveikatos ugdymo žinių turinys turi atitikti vaiko amžių. Pagrindiniai klausimai turi būti kartojami tam tikrais intervalais per visą mokymosi laiką taip, kad tai, kas išmokta anksčiau, būtų gilinama ir plečiama. Suteikiant žinių turi būti ugdomi įgūdžiai ir nuostatos, formuojamas elgesys. Būtina mokinius įtraukti į praktinę veiklą, skatinti mokytis vieniems iš kitų. Teikiamos žinios neturi skirtis nuo mokyklos gyvenimo ir aplinkos sąlygų. Moksleiviai turi sužinoti apie :
1. Žmogaus kūno sandarą ir veiklą, organizmo augimo ir brandos dėsnius;
2. Darbą, poilsį, fizinį aktyvumą ir kūno kultūrą;
3. Asmens higieną;
4. Žmonių bendravimą, įvairias su sveikata susijusias vertybes ir nuostatas;
5. Maistą ir maitinimą;
6. Kūno apsaugą ir pirmąją pagalbą;
7. Aplinkos įtaką sveikatai ir aplinkos veiksnių normas;
8. Žalingus įpročius ir piktnaudžiavimus;
9. Lytinį auklėjimą ir pasirengimą šeimai;
10. Ligas ir jų prevenciją.

Neformaliai sveikata ugdoma Įtvirtinant mokykloje gautas žinias įvairiomis dorovinėmis pažiūromis ir vertybėmis, savitarpio santykiais, sveikos gyvensenos propagavimu, mokyklos aplinka ir t.t. Moksleivių sveikatos ugdymui turi pasitarnauti sveika ir saugi, gerai sutvarkyta mokyklos aplinka, racionalus maitinimas mokyklos valgyklose. Sveikatą ugdys ir racionalus mokymo krūvis, kūno kultūros, organizmo grūdinimo, sporto bei kitų sveikatinimo priemonių įgyvendinimas bei propagavimas.
Ugdant sveikatą svarbu glaudūs mokyklos, gydytojų ir tėvų santykiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis29.33 KB
Autoriuspalmyra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveikatos ugdymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-01-21 IP: 82.135.160.243
    Reda sako

    Siaip tai ivadas nevykes, nera nei tikslu nei uzdaviniu, nei naudotu metodu, nenurodyti literaturos saltiniai, be to ir isvados nevykusios, nera apibendrinimo po skyriu. Tai nepriklauso referato kategorijai, tai greiciau konspektai, labiau tinkami kaip speros kuno kulturos egzui

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą