Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Santuokos vaidmuo vaikų auklėjime

Santuokos vaidmuo vaikų auklėjime

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Santuokos samprata, jos reikšmė ir motyvai žmogaus gyvenime. Santuoka, kaip vertybė. Vertybių šeimoje sąveika. Šeimos funkcija – vaikų socializacija ir auklėjimas. Praktinė dalis. Išvados. Priedai.

Ištrauka

"Šeima yra ankstesnė ir būtinesnė už valstybę". Taip yra pasakęs senovės mąstytojas Aristotelis. Ir tai yra tiesa. Šeima – tai pagrindinis valstybinis vienetas, visuomenės ląstelė. Žodis "šeima" kiekvienam asocijuojasi su skirtingais jausmais ir išgyvenimais. Vaikučiui – tai tarsi saugi tvirtovė, kuriančiajam šeimą – savas ir jaukus namų židinys, senoliui – ramus gyvenimo pabaigimas. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje rašoma: "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę" (III sk. 38 str.). Kokia yra šeima, tokia yra valstybė ir visuomenė. Katalikybė santuoką pavertė šventa sąjunga.
Visais laikais šeima ir santuoka buvo vienas reikšmingiausių įvykių žmogaus gyvenime. Į tai visuomet buvo žiūrima labai atsakingai ir rimtai. Viena iš svarbiausių santuokos ir šeimos funkcijų – vaikų auginimas ir auklėjimas. Šeima egzistavo visose šalyse, visais istoriniais laikotarpiais. Ir dabar egzistuoja, bet deja, į santuoką ir šeimą žiūrima nebe taip kaip mūsų senolių laikais. Paskutiniuoju metu tendencingai mažėja santuokų skaičius.
XX a. pabaigoje, XXI a. pradžioje, santuoka įgyja kitokią reikšmę. Gimė kitoks požiūris į santuoką ir šeimą. Ji jau nebelaikoma svarbiausiu ir reikšmingiausiu įvykiu žmogaus gyvenime. Santuokos reikšmė pragmatiškėja ir netgi įgyja neigiamą reikšmę jaunimo tarpe. Todėl manau, kad šią temą analizuoti aktualu.
Taigi, mano kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti, kokį vaidmenį vaikų auklėjime atlieka santuoka.
Uždaviniai :
1. Išanalizuoti literatūrą, kuri atskleistų, kokį vaidmenį vaikų auklėjime atlieka susituokusieji.
2. Išsiaiškinti, ar santuokos vaidmuo turi įtakos vaikų auklėjime.
3.Atlikti tyrimą ir jį apibendrinti.
Hipotezė: Manau, kad santuokos vaidmuo turi didelę reikšmę vaikų auklėjime.
Kad pasiekčiau šio užsibrėžto darbo tikslo bei uždavinių, apžvelgiau ir išanalizavau įvairią literatūrą bei internetines prieigas, kur rašoma apie santuoką, jos sudarymą, šeimą. Jų svarbą vaikų auklėjime. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis117.6 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuokos vaidmuo vaiku auklejime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą