Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Sveiko gyvenimo būdo propagavimas jaunesniame mokykliniame amžiuje

Sveiko gyvenimo būdo propagavimas jaunesniame mokykliniame amžiuje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576
Aprašymas

Įvadas. Šeima, ugdymo įstaigos – sveikos gyvensenos propaguotojos. Šeima – tautos stiprybės šaltinis. Sveikos gyvensenos propagavimas ugdymo įstaigose. Higieninis auklėjimas. Sveika mityba. Jos propagavimas. Fizinis auklėjimas. Praktinė dalis. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Žmogui gyvenimas yra duotas tik vieną kartą, todėl jo trukmė ir kokybė – neįkainojama. Sveikas, kupinas jėgų ir energijos žmogus gali gyventi pilnavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą. Sveikata yra būsena be ligų, tai fizinė, psichinė bei socialinė gerovė, leidžianti žmogui išreikšti save, įgyvendinti savo gyvenimo tikslus ir siekius, įveikti sunkumus bei negandas. Sveikata yra fenomenas, leidžiantis kažką pozityviai keisti pasaulyje, ieškoti, tyrinėti, kurti, atlikti didelius darbus ar net žygdarbius.
Norint džiaugtis ilgu gyvenimu, kupinu kūrybos ir didelių darbų, reikia rūpintis sveikata: lavintis, grūdintis, rasti savyje jėgų ir valios tobulinti kūną ir sielą.
Sveikata ir laimė... Šios sąvokos neperskiriamos. Turėti gerą sveikatą – tai turėti didžiausios palaimos jausmą, kuris priverčia žmogų su pasitenkinimu sakyti: "Aš šiandien puikiai jaučiuosi".
Be sveikatos negali būti laimės. Sveikas žemkasys gyvenimą myli labiau negu ligotas, silpnas milijonierius. Gera sveikata – svarbiausias faktorius pasiekti laimę. Sveikame kūne – sveika siela.
Sveikata – tai tokia fizinė būsena, kurios sveikas kūnas nejunta, kaip jis funkcionuoja – taip viskas jame vyksta sklandžiai. Dauguma jaunų žmonių negali pasakyti, kas tai yra sveikata, nes turi jos per akis. Tačiau metams bėgant mes vis labiau ir labiau pradedame jausti savo sveikatą. Labai dažnai sakoma:"Jūs eikvojate savo sveikatą, kad įgytumėte turtą", o vėlaiu atvirkščiai:"Jūs eikvojate savo turtą, kad įgytumėte sveikatos". Žmogus nevertina, nesaugo savo sveikatos kol jos turi, tačiau visais įmanomais būdais bando ją susigrąžinti, kai praranda.
Sveikata – tai pasididžiavimas, tai kažkas tokio, ką reikia labai mylėti. Tai valios ir didelio noro pasireiškimas gyventi ilgą, laimingą, sveiką, darbingą gyvenimą. Ji tik padeda pasiekti laimę šeimoje ir darbe.
Originalią sveikatos filosofiją sukzrė vienas žymiausių XX a. pradžios Lietuvos filosofų ir rašytojų – Vydūnas. Nuo gimimo jį lydėjo sunki dalia, nes iš tėvo paveldėjo pražūtingąją džiovą. Toji negalia buvo viena reikšmingiausių aplinkybių, suformavusių Vydūną, kaip savitą mąstytoją ir rašytoją. Jis netapo tos negalios kankiniu ir ne joje ieškojo įkvėpimo. Įveikdamas sunkią ligą, o ne jai pasiduodamas, jis tapo dvasios milžinu, sveikos ir harmoningos gyvensenos apaštalu, optimistinę pasaulėjautą ugdančiu mąstytoju ir kūrėju.
Vydūno sveikatos filosofija yra viena iš reikšmingiausių jo kūrybinio palikimo dalių. "Parodau šiuo veikalu maždaug tai, kaip aš pats stengiausi iš mažų dienų silpną savo sveikatą stiprinti – tvirtinti", - rašoma įvadinėse "Sveikata, jaunumas, grožė" pastabose. Pačią sveikatą mąstytojas traktavo ne kaip reikšmingą kultūros dalį, o kaip vieną esminių žmogaus vertybių.
Sunku nesutikti su rašytojo žodžiais... Žmogus dažniausiai pats pasirenka sau ir savo vaikams aplinką, kurioje gyvena, maistą, kurį valgo, gyvenimo būdą ir netgi orą, kuriuo kvėpuoja. O tai ir yra pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso žmogaus sveikata.
Šiuo metu svarbi problema, kaip užauginti sveiką vaiką, kuris būtų žvalus, darbingas, galėtų gražiai ir ilgai gyventi. Vaiko sveikata lyg trykštantis kalnų šaltinėlis, kuris pamažėle darosi srautingas ir gyvastingas pakeliui įsiliejant gėlo vandens upeliukams, prisotintiems stiprybės ir dvasingumo. Lyg statinio pamatas, ant kurio pamažu modeliuojama dabarties ir ateities buveinė: žingsnelis po žingsnelio, veiksmas po veiksmo, mintis po minties, įprotis po įgūdžio, kiekvienas geras darbelis ir poelgis į vaiko sveikatos, grožio ir stiprybės taupyklę. Vaikas, iš mažens pratinamas ir mokomas braidžioti, žaismingai reikštis ir maudytis "sveikatos šaltinėlyje", ūgtelėjęs galės be vargo sėkmingai mokytis mokykloje, įsitraukti į darbinę veiklą, realizuoti savo gyvenimo tikslus. Tegul šis "sveikatos šaltinėlis" diena iš dienos tampa vis sraunesnis, teikia mažylio kūnui gyvastingumo, spindulingos energijos ir veikimo džiaugsmo, o sielai – stiprybės, gerumo ir atjautos.
Nuo to, kaip mes sugebėsime suprasti, įsisąmoninti sveiką gyvenseną, priklausys ir mūsų gebėjimai perteikti žinias savo atžaloms. Ar sugebėsime išmokyti jaunąją kartą gyventi sveikai, saugoti savo sveikatą? Ar mūsų žinios ir patirtis pasieks vaikų protus ir širdis? Ar jie bus laimingi...?
Šie retoriniai klausimai iškyla gana dažnai, tačiau kokie atsakymai bus į juos priklausys nuo mūsų – tėvų ir pedagogų.
Norėdami padėti vaikams patirti sveiko ir stipraus kūno, kilnios dvasios pojūtį ir teikiamą džiaugsmą, patys turime turėti daug žinių apie sveikatos stiprinimą bei kenksmingą faktorių – žalą.
Tik geru savo pavyzdžiu, sistemingu darbu, propaguojant sveiką gyvenseną, galima pasiekti pozityvių rezultatų dirbant su vaikais.
Šio darbo tikslas – išsiaiškinti, ar yra propaguojamas sveiko gyvenimo būdas jaunesniame mokykliniame amžiuje. Taip pat, išsiaiškinti, ar skiriasi sveiko gyvenimo būdo propagavimas mieste ir kaime. Anketų pagalba, kurios yra pirmame priede, aiškinsiuosi, kur vaikai sveikiau gyvena, maitinasi, ar susiformavusi jų higiena; tirsiu vaikų domėjimasi kūno kultūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis74 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis313.29 KB
AutoriusZarina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveiko gyvenimo budo propagavimas jaunesniame mokykliniame amziuje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 74 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą