Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Klasės auklėtojo veiklos sritys

Klasės auklėtojo veiklos sritys

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Klasės vadovo veikla. Klasės vadovo pareigos. Klasės auklėtojo veiklos sritys. Darbas su klase kaip su grupe. Bendradarbiavimas su kolegomis. Individualus darbas. Darbas su tėvų grupe. Darbas su šeima. Išvados.

Ištrauka

Mokytojas privalo turėtį didžiulį žmogaus meilės talentą:
mylėti savo darbą, visų pirmą vaikus, kad ilgiems metams
jo dvasia išliktų žvali, protas – aiškus, įspūdžiai – gaivūs,
jausmai – imlus; be šių savybių pedagogo darbas
tampa kančia.
Mokytojo darbas ir dėmesys paliečia visą mūsų šalies augančiąją kartą. Mokytojas ne tik mokymo ir auklėjimo proceso figūra, bet ir svarbus mūsų ateities kūrimo veiksnys, nes ateitis labai priklauso nuo to asmenybės tipo, kuris formuojasi šiandiena.
Mano pasirinkta tema " Klasės auklėtojo veiklos sritys". Šią temą pasirinkau, norėdama parodyti ir atskleisti klasės auklėtojo veiklos sritis. Kadangi nevisi mokytojai ypač jauni klasės auklėtojai nežino arba nevisai suvokia kokios yra auklėtojo veiklos sritys.
Darbo tikslas – klasės auklėtojas ir jo veikla.
Darbo uždaviniai – atskleisti auklėtojo veiklos sritis, pareigos sudėtingumą.


Kiekvienai klasei mokyklos direktoriaus įsakymu skiriamas klasės vadovas – vienas iš mokytojų, kuriam pavedama organizuoti auklėjamąjį darbą paskirtoje klasėje. Klasės vadovas būna mokytojas, dėstantis toje klasėje kurį nors dalyką. Taip pat gali pasitaikyti, kad aukštesnėse klasėse vadovu lieka pedagogas, jau nebeturintis toje klasėje pamokų. Klasės vadovas turi:
• bendradarbiauti su kitais mokytojais, atlikti jam pavestoje klasėje auklėjamąjį darbą;
• siekti vieningų reikalavimų mokykloje ir šeimoje, palaikyti nuolatinį ryšį su tėvais, bendradarbiauti su mokyklos taryba ir pan.;
• prireikus organizuoja mokiniams mokymo pagalbą;
• tvarko klasės dokumentaciją, mokyklos vadovybei teikia žinias apie klasės pažangumą, lankomumą ir elgesį, tikrina pažymių knygeles;
• organizuoja renginius, įtraukia mokinius į visuomeninę veiklą bei mokyklos gyvenimą.
Klasės auklėtojo veiklos sritys
Klasės auklėtojo veikla skiriama geresniam asmenybės ugdymui. Yra išskiriami svarbiausi klasės vadovo veiklos sritys:
• Mokinių išsiauklėjimo tyrimas. Pradėdamas vadovauti klasei, pedagogas visų pirmą stengiasi pažinyi mokinių individualias savybes, kolektyvo susiformavimo lygį ir pan. Klasės vadovas nuolat siekia apibūdinti auklėjamojo darbo rezultatus ir jais remdamasis, formuluoti naujus auklėjimo uždavinius.
• Auklėjimo perspektyvų nustatymas. Klasės auklėtojas numato auklėtinių asmenybės vystymosi ir klasės kolektyvo veiklos perspektyvas. Klasės vadovas gali pasiūlyti savo auklėtiniams veiklos perspektyvas, nuteikti jų siekti, tačiau viskas priklausys nuo to, ar jos taps mokinių veiklos tikslais.
Auklėtinių veiklos organizavimas. Klasės vadovas auklėjamąjį darbą turi suprasti kaip mokinių savarankišką veiklą ir rūpintis jos organizavimu. Mokiniams ši veikla yra jų gyvenimas, klasės auklėtojui – pedagoginio poveikio priemonė.
• Bendradarbiavimas su klasės mokytojais. Bendradarbiaudamas su mokytojais, klasės auklėtojas siekia, kad mokomasis procesas padėtų realizuoti jo numatytas auklėtinių asmenybės formavimosi perspektyvas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.28 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klases aukletojo veiklos sritys [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-03-27 IP: 81.7.87.253
    zigi sako

    geras darbas,nieko blogo nepasakysi.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą