Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Konstantino Ušinskio asmenybė, veikla ir idėjos

Konstantino Ušinskio asmenybė, veikla ir idėjos

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. K. Ušinskis įžymusis rusų liaudies pedagogas. K. Ušinskio veikla, pedagoginės idėjos. Auklėjimo – tautiškumo idėja. Dorovinio auklėjimo idėja. Darbinio ugdymo idėja. Estetinio auklėjimo idėja. K. Ušinskio didaktika. Dėmesys. Atmintis ir išmokimas. Vaizduotė. Mokytojas ir jo parengimas. Apibendrinimas.

Ištrauka

Mūsų planetoje tik žmogus tiria gamtą, tikrovę ( materialinę ir dvasinę ).Tik žmogus, būdamas gamtos dalis ir jos kūrinys ir paties savęs kūrėjas, išsiskiria iš gamtos ją tirdamas, siekdamas pažinti ir valdyti.Taip pat siekia pažinti ir pats save.Kiek tai įmanoma, kiek atitinka jo jėgas ir galimybes turi atsakyti mokslas apie žmogų. Žmogų, jo kilmę, raidą, gyvenimo būdą tiria daugelis mokslų – vienas iš jų pedagogika.
Pedagogika – ugdymo mokslas, kuris ne tik pamoko apie naujų kartų ugdymą ir jų ruošimą gyvenimo tikslams pasiekti, bet ir pats ugdomasis darbas, kuriuo jaunoji karta yra ruošiama gyvenimo reikalams.
Pedagogikos istorija nagrinėja auklėjimo, mokyklos ir pedagoginių teorijų vystymąsi įvairiais istorijos laikotarpiais – nuo seniausių laikų iki šių dienų. Ji atskleidžia klasinę auklėjimo teorijos ir praktikos esmę, parodo istorinius auklėjimo teorijos ir praktikos raidos dėsningumus. Pedagogikos istorijoje, daug žymių pedagogų – klasikų, kurių kiekvienas iš jų atskleidė savo pedagogines idėjas. Pvz.J.Laužikas daug dėmesio skyrė specialiosios pedagogikos, socialinės pedagogikos, mokyklos struktūros, bei vaikų ugdymo šeimoje klausimams. Tačiau šiame darbe aš kalbėsiu ne apie J. Laužiko pedagogines idėjas.Mano darbo tikslas - atskleisti K. Ušinskio asmenybę, jo įnašą pedadodikai, apžvelgti jo iškeltas pedagogines idėjas.


Konstantinas Dmitrijevičius Ušinskis gimė 1824 metais, Tuloje. Vaikystę praleido netoli Novgorod – Severskio, nedideliame tėvų dvare. Gavęs vidurinį išsilavinimą Novgorodo – Severskio gimnazijoje, K. Ušinskis įstojo į Maskvos universiteto juridinį fakultetą, kurį puikiai baigė 1844 m. Dvejus metus jis ėjo profesoriaus Jaroslavilio juridiniame licėjuje. 1849 m. dėl pažangių įsitikinimų jis buvo atleistas iš profesoriaus pareigų. Po to Ušinskis buvo priverstas tarnauti smulkiu valdininku vidaus reikalų ministerijoje, tačiau šis darbas jo netenkino. 1854 m. Ušinskiui pavyko gauti paskyrimą iš pradžių mokytoju, o paskui inspektoriumi Gatčino našlaičių institute, kur jis labai pagerino mokymo ir auklėjimo darbą.
Visuomeninio – pedagoginio judėjimo veikiamas Ušinskis 1858 m. "Auklėjimo žurnale" išspausdino keletą straipsnių ("Apie pedagoginės literatūros naudą; "Apie tautiškumą visuomeniniame auklėjime "....), kurie išgarsino jo vardą. 1859 m. Ušinskis buvo paskirtas Smolnio kilmingųjų merginų instituto klasių inspektoriumi. Šioje įstaigoje klestėjo pataikavimo ir meilinimosi carienės artimiesiems aplinka. Merginos buvo auklėjamos krikščioniškos moralės dvasia, mažai buvo duodama realių žinių ir labiau rūpinamasi išmokyti aristokratiškų manierų, nuolankumo carizmui. Nepaisydamas pedagogų priešinimosi, Ušinskis drąsiai įvykdė instituto reformą, įvedė naują mokymo planą, kurio svarbiausiais dalykais padarė rusų kalbą, gamtos mokslą, mokyme plačiai naudojo vaidumą, darė bandymus per biologijos ir fizikos pamokas. Dėstyti pakvietė žymius pedagogus metodistus. Siekiant auklėtines paruošti naudingam darbui, šalia septynių bendrojo lavinimo klasių, buvo įvesta dvimetė pedagoginė klasė.
Caro vyriausybė 1862 m. Ušinskį ilgam laikui komandiravo į užsienį, ištirti moterų švietimo organizavimą. Užsienyje K. Ušinskis įvairiose šalyse studijavo moterų švietimo būklę, pradinio mokymo sutvarkymą Šveicarijoje, sudarė pukią knygą klasiniams skaitiniams – "Gimtąjį žodį", o jos metodinį vadovą, parengė spaudai du tomus svarbiausio savo psichologinio – pedagoginio kūrinio "Žmogus, kaip auklėjimo objektas" ir surinko medžiagą trečiam šio didelio ir svarbaus mokslinio darbo tomui.
Sunkiai sirgdamas, jausdamas, kad netenka jėgų, Ušinskis skubėjo padaryti kiek galima daugiau. Grįžęs į Rusiją 1867 m. jis gyveno nebeilgai: mirė 1870 m., būdamas 47 metų. Per savo trumpą gyvenimą K. Ušinskis padarė labai daug. Jis įkūnijo savo jaunuolišką svajonę, užrašytą dienoratyje: "Duoti kaip galima daugiau naudos savo tėvynei,- tai vienintelis mano gyvenimo tikslas, ir jam aš turiu skirti visus savo sugebėjimus" ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.09 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdr. Genutė Gedvilienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstantino Usinskio asmenybe veikla ir idejos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • dr. Genutė Gedvilienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą